Призначення і виплата компенсації особам, які надають соцпослуги з догляду на непрофесійній основі

Призначення і виплата компенсації особам, які надають соцпослуги з догляду на непрофесійній основі

Урядом у вересні 2020 року запроваджено виплату компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (постанова КМУ від 23.09.2020 № 859).

Кому призначається ?

Особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки та є:

- дітьми з інвалідністю;

- дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч тощо.

Який розмір компенсації ?

Розмір компенсації становить різницю між прожитковим мінімумом на одну особу, який встановлений на 1 січня календарного року (на 01.2021 – 2189,00 грн, на 01.2022 – 2393,00) та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за попередні 6 місяців.

Хто входить до складу сімї фізичної особи ?

До складу сім’ї включаються : чоловік, дружина, діти до 18 років (за умови навчання на денній формі – до 23 років, якщо не мають власної сім’ї), жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім’єю.

Які документи необхідно подати ?

Для отримання компенсації необхідно звернутись до управління соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, та подати:

  • заяву про згоду надавати соціальні послуги;
  • заяву про згоду отримувати соціальні послуги;
  • заяву про надання компенсації;
  • рахунок банківської установи для перерахування коштів компенсації;
  • копію паспорта та номера картки платника податків;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • декларацію про доходи;
  • копію медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років або довідку про захворювання дитини, якій не встановлено інвалідність.

Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісяця.

Соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, до сукупного доходу сім’ї не враховується !

Одержувачам компенсації органами соціального захисту населення здійснюється нарахування стажу (сплата єдиного соціального внеску).

Особам, які отримують допомогу на дитину з інвалідністю з надбавкою на догляд, та допомогу по догляду за хворою дитиною також здійснюється нарахування стажу.

Департамент соціальної політики міської ради 

Коментарі

keyboard_arrow_up