Податківці розповіли, чому страйкує «ЖЛ»

Податківці розповіли, чому страйкує «ЖЛ»
Податківці розповіли, чому страйкує «ЖЛ»
18 листопада працівники фабрики «ЖЛ» в черговий раз намагалися люструвати чиновників - на черзі у страйкувальників були податківці. Як розповідають самі податківці, під час страйку двох працівників відомства травмували.

З приводу цього факту, та заяв «ЖЛ» про те, що податківці порушують їхні права, у Головному управлінні ДФС зібрали брифінг для представників преси. Активістів ТДВ«ЖЛ», які , за їхніми словами, прийшли висвітлити свою точку зору, до зали не пустили. Не дозволили увійти й деяким журналістам, пояснюючи це тим, що вони заздалегідь не акредитувались.

В.о. начальника  ГУ ДФС  у Житомирській області Лілія Куришко розповіла, що ТДВ «ЖЛ» є одним з великих платників податків  області. Згідно документації за 2013 рік підприємством  до зведеного бюджету сплачено 29,1 млн. гривень, а станом на 1 листопада 38,4 млн. Протягом 2013 року до відшкодування з бюджету підприємством заявлено 86,8 млн. гривень. Податківці розповідають, що сума відшкодування значно завищена, а це є злочином.

У зв`язку з цим фактом, слідчим управлінням фінансових розслідувань розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні , щодо службових осіб  ТДВ «ЖЛ» за фактом незаконного відшкодування з державного бюджету ПДВ у особливо великих розмірах та ухиляння від сплати податків. Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2013 року службові особи ТДВ «ЖЛ» відобразили в бухгалтерському та податковому обліку ведення безтоварних операцій з придбання великої кількості товару у фіктивних підприємствах. Підприємство, маючи річну потребу в цукрі 25 тис. Тонн, як розповідають податківці, за документами нібито придбало 40 тис. тонн  Як встановило слідство,в складських приміщення цукор ніколи  не зберігався.

Відео дня

Податківці вважають, мирні акції протесту працівників ТДВ «ЖЛ» не є зовсім мирними і пов`язані з  намаганнями приховати власну протиправну діяльність. Наслідком останнього протесту, як розповідають у податковій, є травми у рядових співробітників. Раніше прес-служба управління Міндоходів, повідомляла, що  після падіння у сміттєвий бак молодший інспектор отримав травму голови, а технічний працівник комп’ютерного відділу, отримав травму руки. В той же час, заступника начальника головного управління Міндоходів у Житомирській області Володимира Гірука крізь, так званий, «коридор ганьби», який створили пікетувальники, пропустили без перешкод. Як пояснюють активісти, їм вже увірвався терпець, адже мітинг не перший: через «коридор ганьби» пройшли всі працівники податкової, проте двом не сподобалося, що люди кричать їм «ганьба» і вони почали штовхатися. Наступного разу, запевняють, до баку полетять начальники, звісно, якщо вийдуть до людей.

У свою чергу, мітингувальники і далі притримуються думки, що дії податкової є вказівкою згори. Раніше власник контрольного пакету ТДВ «ЖЛ» Ігор Бойко заявляв, що «кошмарити» фабрику податківці почали після його відмови давати хабар Генпрокуратурі. Абсурдність питання з відшкодуванням податків працівники пояснюють тим, що сама ж податкова, згідно своїх власних попередніх перевірок, назначає суму відшкодування. Підприємець не може сам прийти до податкової і «попросити» певну суму відшкодування.

Також працівники говорять, що податкова не зазначила у справі, яка сума коштів не була відшкодована підприємству за попередні роки і, за словами працівників, осіла у самій податковій.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up