НАЗК перевірить декларацію мера Житомира Сухомлина: знайшли невідповідності на майже 4 мільйона

НАЗК перевірить декларацію мера Житомира Сухомлина: знайшли невідповідності на майже 4 мільйона
 • Міський голова не вказав в декларації, що його дружина є співзасновницею компаній, та допустив ряд інших неточностей.
 • Якщо його провину доведуть, меру загожує штраф або громадські роботи.

НАЗК передало до НАБУ інформацію про недостовірні відомості в декларації мера Житомира.

аціональне агентство із питань запобігання корупції передало до Національного антикорупційного бюро України інформацію про недостовірні відомості в декларації мера Житомира.

Про це повідомляє «Слово і діло» з посиланням на НАЗК.

У висновку НАЗК про результати повної перевірки декларації Сухомлина за 2018 рік зазначається, що він вказав неправильну вартість свого автомобіля марки AUDI A8 2013 року випуску ‒ 780 тис. грн замість 363 тис. грн.

Також в НАЗК виявили, що декларант зазначив, що вартість автомобіля його дружини MW X3 2007 року випуску складає 560 тис. грн, тоді як за даними НАЗК, ціна авто ‒ 474 тис. грн.

Окрім цього, в результатах перевірки зафіксовано, що Сухомлин не вказав в декларації, що його дружина є співзасновницею ТОВ «Кінотон» і внесла в статутний капітал 2,5 млн грн.

Також Сухомлин не задекларував, що його дружина є співзасновницею ТОВ «Стров енерджи» і внесла в статутний капітал 250 тис. грн.

В поясненнях для НАЗК декларант сказав, що під час заповнення декларації його дружина не надала такої інформації. НАЗК не врахувало ці пояснення, бо до того, як стати Житомирським міським головою, Сухомлин був співзасновником цих компаній.

Водночас, Житомирський міський голова записав у декларації подарунок у грошовій формі від профспілкової організації виконкому Житомирської міської ради ‒ 600 грн ‒ хоча за законом потрібно декларувати вартість подарунків, якщо вона більша за 5 прожиткових мінімумів (один прожитковий мінімум ‒ 1762 грн станом на 2018 рік).

У Нацагентстві підрахували, що недостовірні відомості у декларації відрізняються від достовірних на 3 млн 864 тис. грн.

«У діях суб'єкта декларування встановлено ознаки злочину, передбаченого ст. 366-2 Кримінального кодексу України», ‒ йдеться у результатах перевірки.

У НАЗК повідомили, що тепер органи слідства НАБУ будуть розслідувати цю справу. Якщо провину Сухомлина доведуть у суді, він буде змушений сплатити штраф 42,5 тис. грн ‒ 51 тис. грн або піти на громадські роботи 150-240 годин з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Як відомо, Сергій Сухомлин уже другий строк поспіль є Житомирським міським головою. Уперше його обрали в 2015 році. За дві каденції він виконав 27% обіцянок, а провалив - 21%.

Читайте також:

Як звільнили від відповідальності за корупцію мера Житомира Сергія Сухомлина

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі (6)
 • Натали Павловская

  Гидкий капо Сухомлин збудував на проспекті Незалежності, 29 (АЗС) газову камеру для 2000 житомирян. Дана споруда та її функціонування визнано незаконним судами України, бо ця АЗС збудова (це також визначено судами України) всуперечь УСІМ ЗАКОНАМ НАШОЇ ДЕРЖАВИ. Але капо Сухомлин злочинно не підписує позов до суду про знесення незаконної споруди (це має зробити саме орган місцевої влади), Той же Сухомлин не виконує рішення громадських слухань від 26.12.2019 р.на подає позови, не звертається до правоохорронних органів, не проподить атестацію працівників юридичного відділу ЖМР. Той же Сухомлин не виконує рішень судів щодо покарання посадових осіб ЖМР, чиї дії призвели до будівництва та функціонування ціє незаконної споруди(АЗС на проспекті Незалежності, 29). Тобото такими діями Сухомлин намагається довести, що у Житомирі Держави Україна немає? Як ви вважаєте, житомиряне?
 • Адриана Адри

  наконец то это чюдо юдо получит свое,громадськи роботи саме то,пусть знает как люди работают.
 • Читач37

  Так він бандит ще з 90-х,і про це всі знають"смотрящим"був Житомира,і нічого йому не буде 100%.Прикольно корупціонери щимлять смотрящого.
 • Нина Стрельченко

  Неплохо жить за деньги народа

keyboard_arrow_up