На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно

На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно

Створення цілісних реєстрів комунального майна в Івано-Франківській, Житомирській та Київській областях, на які пошириться проектна діяльність, стане основою для формування Єдиного всеукраїнського реєстру комунального майна.

Розміщені на офіційних сайтах міських рад, реєстри дозволяють суттєво поліпшити обізнаність громади про ситуацію з використанням комунального майна, підняти рівень свідомості громади та залучити їх до контролю за розпорядженням спільною власністю громади.

Починаючи з листопада 2017 до червня 2018 року у м. Калуші Івано-Франківської області вже створена карта міського комунального майна. Успішна реалізація ініціативи дозволила відкрити «білі скриньки» у сфері комунального майна, виявити зловживання та проблеми у його використанні та оприлюднити єдиний реєстр комунального майна, на основі якого з’явилася карта комунального майна з постійним розміщенням на офіційному сайті Калуської міської ради.

- Наразі кожен може продовжити  дослідження у сфері, використовуючи цю базу даних. Місцевий бізнес та інвестори за допомогою даної карти віднайти потенційно привабливі для себе пропозиції.  Проведене фотографування всіх об’єктів, дозволило кожному мешканцю візуально оцінити стан майна. І саме ця активність дала найбільше розуміння проблем у сфері комунального майна, - розповідає ініціатор проекту Оксана Пилянська.

- Калуш отримав потужний поштовх до руху у напрямку створення баз відкритих даних і на офіційному сайті навіть з’явився розділ smart-city. Крім того, міська влада підписала декларацію про співпрацю із платформою Прозоро.Продажі та вже навіть провела перші аукціони з використанням цього майданчика. Що не менш важливо, активізувалася увага громадськості до сфери комунального майна. Вдалося розвіяти міфи про зловживання та виявити актуальні кейси про порушення у сфері комунального майна.

Позитивний результат, отриманий в ході реалізації проекту в Калуші, дає можливість масштабувати його на інші міста. Згідно Закону №7066 "Про приватизацію державного і комунального майна", усе комунальне майно вартістю до 250 млн гривень має продаватися через платформу Прозоро.Продажі. Крім продажу, платформу Прозоро.Продажі місцева влада може використовувати для передачі в оренду комунального майна і приміщень. Нині у планах представників платформи Прозоро.Продажі – створення єдиного реєстру комунального майна.

Збільшення прозорості тієї чи іншої сфери зменшує корупційні ризики. Крім додаткових надходжень до місцевих бюджетів це означає ще й іміджеві надбання для органів місцевого самоврядування. Привернення уваги громадськості до ситуації у сфері залучає також громаду до моніторингу за діями місцевої влади. Відслідковування ефективності управління через розуміння того, що недоотримання коштів від неефективного управління чи корупційних схем означає відсутність належних послуг та благ для кожного з мешканців громад.

Більшість місцевих громад не оприлюднюють повну інформацію про комунальне майно та часто не розуміють необхідності в цьому. На початку діяльності проекту буде  привернуто окрему увагу до переваг для місцевих рад від прозорості та публічності інформації про комунальне майно.

- Місцеві громади можуть не мати реєстрів комунального майна або ж – деякі об’єкти можуть бути не внесені до цих реєстрів через відсутність технічної документації, адрес тощо. У такому випадку запитуватиметься увесь перелік комунального майна, з подальшим внесенням його в реєстр із зазначенням усіх проблем та особливостей. Будемо рекомендувати органам місцевого самоврядування навести лад у сфері майна та акцентувати на проблемах, - додає пані Оксана.

У реалізації проекту братимуть участь три партнерські організації: ГО “Прикарпатська агенція журналістських розслідувань “Точка.інфо” в Івано-Франківській області, ГО "Центр Експертизи Політики" в Київській області; ГО “Об’єднання “Юнітек” в Житомирській області.

Стимулювання руху місцевих рад у напрямку розвитку наборів відкритих даних стане дієвим інструментом для прозорої та партнерської організації роботи із громадою. В Житомирській області запити з оприлюднення реєстрів комунального майна заплановано направити до 10 рад. Окрім Житомирської міської ради це міськради: Бердичіва,  Коростеня,  Малина, Новоград-Волинського, Овруча, Олевська,  Коростишева,  Чуднова та  Радомишля.

Редакція "20 хвилин" є інформаційним партнером проекту в Житомирській області

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 Національна збірна України завітає на відкриття стадіону у Коростені 17:23 Жнива-2019: на Житомирщині зібрали вже 72 тис. тонн зерна 17:00 Поліція Житомирщини нагадує: таємниця голосування під час виборів охороняється законом 16:41 Заради збагачення шахраї вдаються до нових схем: не потрапте на гачок Від читача 12:25 Нова платформа EDI Network 2.0 - 1000 документів за 10 секунд 16:21 СБУ закликає мешканців та гостей Житомирської області бути пильними 16:00 В результаті контрольно-перевірочних заходів виявлено та упереджено несплату податків на суму 78,6 млн грн 15:40 У Житомирі бабуся вирішила розтопити піч і мало не призвела до пожежі в будинку 15:20 У Верховну Раду України балотується 20 депутатів Житомирської обласної ради 15:00 Понад 46 млн грн виплатили багатодітним родинам Житомирської області упродовж трьох місяців 14:39 Сьогодні Житомир долучиться до акції «Мова об’єднує» 14:19 Жінку, яка травмувалася внаслідок ДТП поблизу Житомира, довелося деблокувати із понівеченого автомобіля 14:00 16 липня на території області синоптики прогнозують грози. Як вберегтись? 12:42 16 липня 1990 року була ухвалена Декларація про державний суверенітет УРСР 12:22 Відучора у водоймах Житомирщини заборонено ловити раків 12:02 Вчителів області запрошують подавати заявки на GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE 11:39 Сьогодні набув чинності Закон про мову: що зміниться 11:21 Чи люблять житомиряни своє місто? Фотофакт 11:20 Стартує щорічний конкурс «Краща спортивна громада Житомирщини» 11:00 Трирічний хлопчик та жінка отримали травми внаслідок ДТП неподалік Зарічан
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up