На здирницькі ціни в магазинах під час епідемії можна пожалітись в АМКУ

На здирницькі ціни в магазинах під час епідемії можна пожалітись в АМКУ

В Україні з’явився простий інструмент, за допомогою якого будь-який громадянин може проінформувати Антимонопольний комітет про завищення ціни на будь-які товари у роздрібній торгівлі в час надзвичайної ситуації.

Про це повідомила платформа «Ліга антитрасту».

Усім бажаючим пропонується заповнити невеликий шаблон https://forms.gle/4pBVSjKspibY82LA6. Необхідно сфотографувати чек або цінник з магазину з даними про завищену ціну товару. Фотографію треба прикріпити у гугл-формі разом з адресою та назвою магазину, та вказати свої контакті для зворотного зв’язку. На підставі цих повідомлень засновники «Ліги антитрасту» з громадської організації «Рада захисту конкуренції споживачів швидко сформують офіційні звернення в Антимонопольний комітет. 

«Якщо суб’єкт господарювання не може довести, що підвищення ціни на товар є виправданим та не є результатом змови або зловживання монопольним становищем, – за рішенням органів Комітету такий суб’єкт нестиме відповідальність», – повідомила співзасновниця «Ліги антитрасту» Агія Загребельська.

Раніше Антимонопольний комітет повідомив, що факти необґрунтованого підняття цін на лікарські засоби та предмети гігієни будуть ретельно досліджуватися в максимально стислі терміни. Те ж само стосується й інших потенційних зловживань, наприклад,  створення штучного дефіциту. За антиконкурентну поведінку на ринку АМКУ може накласти штраф у розмірі до 10% річного обороту порушника.

 

Джерело: "Наші гроші"

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, InstagramYouTube та Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:22 Шкільний сезон без хвороб: чому вакцинація – це найважливіша підготовка до 1 вересня 15:40 Середня вартість однокімнатної квартири на вторинці Житомирщини – 49 тис. дол. 12:34 Пухнастики шукають господарів: оголошення у Житомирі станом на 22 серпня 2026 року 11:14 «Я хотіла говорити зі своїми»: чому підтримка для жінок з родин військовослужбовців має бути доступною у громадах - історія пані Любові із Житомирщини Від читача 03:16 16 годин, 14 історичних земель, понад 200 учасників: 23 серпня Житомир стане частиною марафону «Від Ранньої Зорі» 11:14 З 11-ї години на деяких дорогах Житомирщини введено тепловий режим 10:06 Середня вартість квадратного метра житла у новобудовах Житомирщини у липні – 945 дол. Попит знизився на 22 % 09:48 117 рятувальників та 32 одиниці техніки - у Житомирі завершили роботи з ліквідації наслідків ворожої атаки 09:00 22 серпня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони, прогноз погоди у Житомирі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up