Спецтема: карантин

Консультують податківці Житомирщини

Консультують податківці Житомирщини

Чи має право платник податку на податкову знижку у разі навчання в інтернатурі вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів?

Житомирська ОДПІ нагадує, що згідно ст.166 Податкового кодексу (ПКУ)платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст.164 ПКУ фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Статтею 28 Закону України від 01.07.2014 №1556-VII «Про вищу освіту» (далі – Закон №1556) визначено типи вищих навчальних закладів. Інтерн – особа, яка має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування і навчається з метою отримання кваліфікації лікаря або провізора певної спеціальності відповідно до переліку лікарських або провізорських спеціальностей інтернатури (ст.61 Закону №1556).

Згідно із Положенням про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III – IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.09.1996 №291, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.12.96 за №696/1721, спеціалізація (інтернатура) є обов’язковою формою післядипломної підготовки випускників всіх факультетів медичних і фармацевтичних вищих закладів освіти III – IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів незалежно від підпорядкування та форм власності, після закінчення якої їм присвоюється кваліфікація лікаря (провізора) – спеціаліста певного фаху.

Таким чином, інтернатура (спеціалізація) є невід’ємною ланкою безперервного процесу підготовки у вищому медичному і фармацевтичному закладах освіти фахівців за напрямом професійного спрямування.

Враховуючи наведене, суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст.166 ПКУ, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:55 Мінрегіон розробив законопроєкт, що регулює питання реорганізація органів місцевої влади після утворення нових районів 17:30 У Бердичеві судитимуть банду наркоділків під керівництвом 32-річної місцевої жительки 17:00 За добу у Бердичеві поліцейські викрили трьох жителів райцентру у крадіжках 16:40 Результати вивчення сайтів закладів загальної середньої освіти Житомирської області Від читача 11:04 России не место в G7. Канада выступила против возврата России в «Большую семерку» 16:20 Рятувальники ліквідовують наслідки негоди в області 16:11 Відновлено курсування потягів «Житомир-Фастів» та «Житомир-Коростень» 16:00 З 5 червня в Україні суттєво потепліє 15:40 Житомиряни голосують за кращий загальноміський проєкт 15:18 "З'їли миші": з Держрезерву зникло понад 2700 вагонів зерна на суму більш ніж 800 млн 15:00 Туреччина відкриє кордони для туристів та відновить регулярні пасажирські перевезення з Україною з 1 липня 14:40 У випадку кібербулінгу дітям і батькам допоможе чат-бот “Кіберпес” 14:20 Основний етап реформи децентралізації завершується: Уряд затвердив усі перспективні плани областей 14:00 Програма “Доступні ліки”: до Реєстру додано нові лікарські засоби 12:42 На Житомирщині ростуть унікальні дуби віком 4-6 століть 12:19 Свята та вихідні у червні: скільки будемо відпочивати 12:00 У Житомирі чоловік обіцяв працевлаштування за кордоном, натомість зібрав гроші і зник 11:40 Дощ на Михайлівській. ФОТО photo_camera 11:36 ДТП на Чуднівщині: легковик злетів у кювет і застряг між деревами 11:20 Хворі, які потребують планової госпіталізації або операції, мають проходити обстеження на COVID-19
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up