Консультують податківці Житомирщини

Консультують податківці Житомирщини

Чи має право платник податку на податкову знижку у разі навчання в інтернатурі вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів?

Житомирська ОДПІ нагадує, що згідно ст.166 Податкового кодексу (ПКУ)платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст.164 ПКУ фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Статтею 28 Закону України від 01.07.2014 №1556-VII «Про вищу освіту» (далі – Закон №1556) визначено типи вищих навчальних закладів. Інтерн – особа, яка має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування і навчається з метою отримання кваліфікації лікаря або провізора певної спеціальності відповідно до переліку лікарських або провізорських спеціальностей інтернатури (ст.61 Закону №1556).

Згідно із Положенням про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III – IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.09.1996 №291, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.12.96 за №696/1721, спеціалізація (інтернатура) є обов’язковою формою післядипломної підготовки випускників всіх факультетів медичних і фармацевтичних вищих закладів освіти III – IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів незалежно від підпорядкування та форм власності, після закінчення якої їм присвоюється кваліфікація лікаря (провізора) – спеціаліста певного фаху.

Таким чином, інтернатура (спеціалізація) є невід’ємною ланкою безперервного процесу підготовки у вищому медичному і фармацевтичному закладах освіти фахівців за напрямом професійного спрямування.

Враховуючи наведене, суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст.166 ПКУ, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:54 Хакатон 2.0 вже зовсім скоро! 17:29 ДЕІ Поліського округу підтвердила факт порубки 80 дерев неподалік села Дібрівка та розпочала розрахунок збитків 17:00 У Житомирі обговорили розвиток українсько-французького культурного проєкту «Бальзак» 16:41 Делегації з Дортмунда показали сучасне укриття ліцею №28 м. Житомира Від читача 10:40 Ефективний Захист: бій з Інтернет-ворогом 16:31 У Житомирі двом засудженим повідомили про підозру у вимаганні із погрозою насильства 16:19 В амбулаторіях КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» можна скористатися послугою «Скринінг 40+» 16:00 У Житомирському обласному стоматологічному об’єднанні встановлено новий цифровий рентгенапарат 15:58 Віталій Бунечко взяв участь у розширеній нараді щодо посилення захисту державного кордону з білоруссю 15:39 Громади отримали чіткий механізм придбання житла для внутрішньо переміщених осіб у сільській місцевості 15:20 Температура повітря підвищиться, місцями пройдуть короткочасні дощі: погода у Житомирі 15:12 Діти-герої серед нас: історія Калини Папроцької, яка під час ворожого обстрілу прикрила своїм тілом 2-річну племінницю play_circle_filled 15:00 #Вступ_ТОТ: Житомирщина чекає на дітей і молодь з тимчасово окупованих територій 14:40 Поліцейські Житомирщини закликають батьків подбати про дорожню безпеку дітей під час літніх канікул 14:19 У Житомирі стартували відкриті міські змагання зі спортивної аеробіки «AERO ENERGY SUMMER CUP» 14:00 Територія обслуговування базових класів та планова мережа Корольовського академічного ліцею 12:39 Відзнаку «За заслуги перед містом Житомиром II ступеня» вручили полковнику Нацгвардії Олексію Мельнику 12:20 До 10 років ув’язнення засуджено жителя Коростишівської громади, який через ревнощі вбив свою співмешканку та поранив її матір 12:00 На Житомирщині масштабують послугу денного догляду для дітей з інвалідністю: досвід громад та економічний ефект 11:41 Рятувальники двічі допомагали відчинити двері в екстремальних випадках
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up