Хто має подати декларацію про майновий стан і доходи громадян?

Хто має подати декларацію про майновий стан і доходи громадян?

Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області нагадує, що кампанія декларування доходів проходить кожного року і передбачає подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи та визначення податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб і військового збору.

Громадяни, які подають податкові декларації, розподіляються на дві категорії:

  • особи, які зобов’язані подати річну декларацію;
  • та особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки.

В обов’язковому порядку мають подавати декларацію громадяни, які отримували доходи, зокрема:

- отримані у вигляді спадщини/дарування від осіб, які не є членами сім’ї;

- від продажу об’єктів рухомого та нерухомого майна;

- у вигляді прощеного боргу банківськими, факторинговими, фінансовими установами;

- отримані за межами України (іноземні доходи);

- від операцій з інвестиційними активами;

- від надання в оренду (лізинг) рухомого та нерухомого майна, в т.ч. житловий найм;

- інші доходи від податкових агентів та/або фізичних осіб, при виплаті яких не було утримано податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

З 1 січня 2023 року діє нова форма податкової декларації та інструкція щодо її заповнення, оновлена редакція яких затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17 травня 2022 року № 143 «Про внесення змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Подати декларацію можна у декілька способів – платник податків самостійно обирає, а саме:

  • особисто або уповноваженою особою;
  • поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання (далі – поштою);
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» (далі – електронна форма).

Громадяни, які отримували іноземні доходи та знаходяться за кордоном, можуть надіслати декларацію поштою або в електронній формі. Подати декларацію в електронній формі можна скориставшись приватною частиною Електронного кабінету.

У режимі «ЕК для громадян» електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку. При складанні декларації в Електронному кабінеті платника здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб, та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.

Використання цього електронного сервісу скорочує час і витрати при поданні податкової декларації; мінімізує помилки при заповненні декларації; надає можливість подання копій первинних документів як додаток до податкової декларації в онлайн-режимі. Тому радимо обрати саме такий дистанційний спосіб звітування.

З прикладами заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи можна ознайомитись за посиланням

https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2023/prikladi-zapovnennya-podatkovoi-deklaratsii/.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up