Громади Житомирщини можуть отримати додаткові дотації

Громади Житомирщини можуть отримати додаткові дотації

Мінфін повідомив, що для недопущення розбалансування місцевих бюджетів у зв’язку із зарахуванням «військового» ПДФО до держбюджету заплановані зміни до Порядку та умов надання додаткової дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України» № 3428-IX. Цей Закон, серед іншого, вилучає з місцевих бюджетів 100% обсягу надходжень податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу вже з 1 жовтня. Місцеві бюджети таким чином втрачають 25,8 млрд гривень у 2023 році.

«Для усунення розбалансування та погіршення індексів податкоспроможності місцевих бюджетів має бути здійснено перерахунок індексів податкоспроможності місцевих бюджетів та, відповідно, перегляд обсягів базової та реверсної дотацій у розрізі кожного місцевого бюджету», – наголошували в Асоціації міст України.

АМУ 22 листопада звернулась до комітету ВРУ з питань бюджету та до Міністерства фінансів України щодо необхідності здійснення перерахунку обсягів базової та реверсної дотацій у розрізі кожного місцевого бюджету.

Відео дня

У відповідь на лист Міністерство фінансів України повідомило, що для недопущення розбалансування місцевих бюджетів у зв’язку із зарахуванням з 1 жовтня «військового» ПДФО до державного бюджету заплановані зміни до Порядку та умов надання додаткової дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією рф.

Заплановані зміни передбачатимуть механізм компенсації місцевим бюджетам:

Нагадаємо, Асоціація міст України активно відстоювала необхідність збереження зарахування «військового» ПДФО до місцевих бюджетів передбачення компенсації втрачених доходів місцевим бюджетам з державного бюджету. Завдяки цьому Уряд та Парламент врахували ряд пропозицій Асоціації міст України, спрямованих на збалансування місцевих бюджетів.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up