Газ знову здорожчає: у листопаді ціна для населення зросте на 14,65%

Газ знову здорожчає: у листопаді ціна для населення зросте на 14,65%

Дніми офіційна заява з`явилася на сайті газової компанії «Нафтогаз». Стосуватиметься таке підвищення звичайних побутових споживачів.

Орієнтовно в листопаді 2019 року за одинметр кубічний газу українці заплатять близько 7 грн. 

Хоча ще в жовтні цього року в деяких областях України той самий газ коштував дешевше: 6 грн 14 коп. за м куб.

Ціни у Житомирі 

Точну ціну блакитного палива для споживачів нашого міста нам озвучили контакт-центрі ТОВ «Житомиргаз Збут». На жаль, вартість 1 м куб. за газ у листопаді сягатиме  6 гривень 98 копійок, в той час, як ще в жовтні ми платили ще 6 гривень 21 копійку.

Біда давно підкралася…

 «Нафтогаз» вирішив увести людей в оману, ввечорі 11листопада опублікувавши на загал оптимістичну новину з наступним заголовком: «Ціна газу для населення в листопаді - найнижча для цього місяця за чотири роки».

Разом з тим, коли вчитуватися в цей пресреліз, стає зрозуміло: оптимізму від цієї новини очікувати не варто.

Зокрема, повідомлялося, що в листопаді вартість газу для побутових споживачів складе 4 899,00 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат). У повідомленні підкреслювалося, цитуємо: «... це найнижча з 2016 року ціна на газ для населення в листопаді».

Сперечатися не будемо, це так. Але є одне "але". Якщо порівнювати зазначену ціну не з листопадом 2016 року, а з жовтнем 2019 року - виходить, що в листопаді 2019 року вартість куба газу збільшиться на 14,65%. Подумайте самі, відповідно до пресрелізу «Нафтогазу» від 16.10.2019 р., вартість газу для населення в жовтні 2019 р. була 4 272,76 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбуту і витрат на транспортування).

Думка Зеленського 

На цьому моменті доречно процитувати слова Володимира Зеленського в інтерв'ю від  31 серпня 2019 р. за підсумками 100 днів його президентства:

«Завдання є, поставлене ​​новому уряду: вони повинні показати модель. І якщо модель не буде зменшувати комуналку, будемо прощатися з урядом. Все, що вони зможуть, вони зроблять. Питання не в тому, яка ціна комуналки. Питання в тому, який відсоток від того, що отримує людина в якості пенсії або зарплати, він платить за комуналку. Це ж питання. І така структурна проблема, така структурна завдання ставиться новому уряду. Дивись, комуналка може бути такою ж - ринкові ціни і так далі, - тоді збільшуємо пенсії, збільшуємо субсидії, збільшуємо заробітну плату. Тобто ми говоримо про відсоток. Не може 50, 60, 70, 80 або 90 відсотків від тієї суми, яку отримує, людина платити за комуналку. Ну просто не може. Помре людина. Навіщо ми працюємо, для кого, навіщо ці складні економічні формули», - прокоментував ЗМІ, пан президент.

Ірина Хоцька

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up