Житомирська міська влада підписала з ЄБРР угоду по кредиту на 50 нових тролейбусів

Житомирська міська влада підписала з ЄБРР угоду по кредиту на 50 нових тролейбусів

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин разом з заступником директора Європейського банку реконструкції та розвитку Денисом Гайовим підписали угоду по кредиту, який буде спрямовано на закупівлю за тендерними торгами 50 нових тролейбусів для міста.

Підписання угоди відбувалося на території подвір'я міськради. Перед підписанням заступник директора ЄБРР в Україні Денис Гайовий прокоментував дану подію:

«Ми зараз говоримо про оновлення тролейбусного парку міста Житомира та розширення тролейбусної мережі. В рамках проекту передбачено кредит Європейського Банку Реконструкції та Розвитку з загальною сумою в 10 мільйонів євро та грант від Євросоюзу на суму в 2 мільйони євро. Зараз ми підписуємо угоду-гарантію, яка дозволить нам безпосередньо перейти до фізичної реалізації даного проекту. Тому приблизно з 3-4 кварталу можливі поставки тролейбусів в Житомир».

Відео дня

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин додав до даного коментаря наступне:

«Після підписання угоди частина тролейбусів має бути поставлена ще в цьому році. Це дійсно важливо - 50 нових тролейбусів, які посилять комунальне підприємство. Також дуже важлива складова цієї угоди - це грантова складова 2 мільйони євро. Ми розробляємо декілька нових тролейбусних маршрутів. Тролейбуси підуть на Мальованку та в Глибочицю. Можливо, на інші райони міста».

Міський голова та заступник директора ЄБРР в Україні також зазначили, що кредит, який отримає Житомир, надається на 13 років з пільговим періодом. Ставка кредиту складає 5,75%. Частина кредиту видається під меншу відсоткову ставку - до 1%. З урахуванням гранту 2 мільйони євро, така система зменшує навантаження на бюджет міста. 14 червня була підписана гарантійна угода, потім буде підписаний документ на отримання гранту. З моменту, коли підписані будуть всі угоди по кредиту та гранту, кредит може вступити в дію та місто отримає можливість вибірки коштів. Але перше погашення відбудеться за три роки. Саме погашення відбудеться впродовж 10 років з моменту першого погашення.

Згідно повідомленню на сайті держзакупівель, тендер на закупівлю 49 одиниць електротранспорту для Житомирського ТТУ був оголошений 9 квітня 2019 року.

Руслан Мороз

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (5)
 • Ярослав Яремчук

  ну і де?
 • Yuriarij Yurarij

  Заберите весь транспорт под  местную власть и Вас полюбят)))
 • Nataly Skyba

  Кака прелєсть!
 • Sergey Zaytsev

  Уже кредит для Водоканала взяли , как была вода дерьмо , так и осталась , а тарифы  растут ! Одна надежда , что Євгеній Демчик не допустит , клептоманам местной власти прокрутить схемы , как это было с МАЗами
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up