З 1 серпня в Житомирі вартість проїзду становитиме: в автобусах - 8, тролейбусах і трамваях - 6 грн

З 1 серпня в Житомирі вартість проїзду становитиме: в автобусах - 8, тролейбусах і трамваях - 6 грн

З  1 серпня 2020 року  вступає в дію рішення виконавчого комітету міської ради, яким диференціювали вартість проїзду в громадському транспорті загального користування Житомирської міської ОТГ.  

Відповідне рішення прийнято на позачерговому засіданні виконавчого комітету міської ради сьогодні, 28 травня, - повідомляє пресслужба міськради. 

Відтак,  вартість проїзду не змінюється при розрахунку транспортною карткою чи «Карткою житомирянина». Не змінюється й тариф для учнів -  3 грн у громадському транспорті.

Зміна вартості стосується  готівкової та безготівкової оплати банківською карткою, за допомогою NFC, SMS,  QR-кодом. Тариф підвищено на 1 гривню.

Такий  підхід до формування вартості проїзду заступник міського голови Олександр Шевчук пояснює стимулюванням людей до безготівкового розрахунку за проїзд,  зокрема, використанням саме транспортних карток і «Карток житомирянина». З його слів, на сьогодні  більше ніж 70% пасажирів сплачує за проїзд готівкою, не дивлячись на можливість заощадження  однієї  гривні при безготівковому розрахунку.

 «Ми  популяризуємо електронну форму розрахунку в громадському транспорті, тому і диференціювали сам тариф. На сьогодні транспортна картка діє як в автобусних маршрутах, так і в електротранспорті…При наявності «Картки житомирянина» пільговики зможуть їздити в  транспорті без обмежень у часі. Пенсіонерам ж з інших міст встановлено пільгову вартість, і вони сплачуватимуть за проїзд 3 грн…», - пояснює заступник міського голови.

Динаміка використання житомирянами транспортних карток та «Карток житомирянина» відстежуватися. «На сьогодні на руках у пасажирів більше 15 тис транспортних карток, з них понад 5 тис – учнівські та студентські. «Карток житомирянина»  імітовано банком  вже 38 тис, і 5 тис  карток - наразі в процесі видачі», -  зазначає Олександр Шевчук.

Отож, з 1 серпня 2020 року вступає в дію рішення щодо зміни тарифів на проїзд в громадському транспорті.

При безготівковому розрахунку за проїзд житомиряни сплачуватимуть:

  • в автобусних маршрутах - 6 грн «Карткою житомирянина» чи транспортною карткою та 7 грн банківською карткою;
  • в електротранспорті  -  4 грн «Карткою житомирянина» чи транспортною карткою та грн (банківською карткою);

При розрахунку готівкою вартість проїзду становитиме:

  • в автобусах  –  8 грн;
  • в електротранспорті – 6 грн.

Для пільгових категорій громадян (пенсіонери за віком, особи з інвалідністю ІІІ групи ) вартість проїзду становитиме:

  • в автобусних маршрутах 3 грн  при сплаті «Карткою житомирянина» без обмежень у часі;  при розрахунку ж готівкою -  3 грн  з 10:00 год до 16:00 год. В інший час пільгові категорії громадян при  готівковому розрахунку сплачуватимуть повну вартість проїзду.
  •   в електротранспорті за наявності «Картки житомирянина» проїзд для пільговиків  є безоплатним, а при готівковому розрахунку становитиме 3 грн без обмежень у часі.

Для учнів шкіл та інших загальноосвітніх навчальних закладів:

 В автобусах  та в електротранспорті  вартість проїзду для учнів становитиме 3 грн при  готівковому розрахунку чи  транспортною карткою.

Нагадуємо список пільгових категорій громадян, яким право на безоплатний проїзд гарантується Законами України:

Учасники бойових дій

Особи, які належать до учасників бойових дій

Особи, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни

Особа, яка супроводжує людину з інвалідністю внаслідок війни І групи

Особи з інвалідністю І групи

Особи з інвалідністю II групи

Діти з інвалідністю

Особа, яка супроводжує людину з інвалідністю І групи або дитину з інвалідністю

Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які належать до категорії 1

Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 2

Діти з інвалідністю, яким встановлено інвалідність пов’язану з Чорнобильською катастрофою

Військовослужбовці з інвалідністю внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи

Батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби

Вдови (вдівці) загиблого або померлого учасника АТО (ООС), у разі якщо вона (він) не взяла (не взяв) інший шлюб

Ветерани військової служби

Ветерани органів внутрішніх справ

Ветерани Національної поліції,

Ветерани податкової міліції

Ветерани державної пожежної охорони

Ветерани Державної кримінально- виконавчої служби України

Ветерани служби цивільного захисту

Ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

Діти-сироти й  діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах

Діти з багатодітних сімей

Реабілітовані громадяни, які стали особами з інвалідністю внаслідок репресій або є пенсіонерами

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (4)
  • в
    Проїзд в більшості маршруток не має перевищувати 4-5 грн., то колеса відлітаю, даш протікає, і тд. за що платити 8 грн.
  • Татьяна Дацюк
    Крутовато!!!
  • Ольга Хиля
    И это после карантина???? Они вообще думают своими  мозгами?
  • Натали Шевчук
    Плата за проїзд може бути такою,коли зарплата працівників мерії буде 5 000.як сказав президент наш,5 000 це не бідність.      Тільки тоді  можна підняти плату за проїзд .Бо 8+ 8=16 а шістьнадцать,це дуже багато для простого народу.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:55 Житомирщина впевнено проводить посівну кампанію 2026 року: майже половину запланованих площ уже засіяно 17:29 Тандем Анастасії Рибачок та Людмили Лузан здобув золото на першому етапі Кубка світу з веслування 17:00 В Україні запущено нову державну програму для залучення до роботи людей старше 50 років 16:39 Житомир долучився до розробки національної концепції муніципального житла Від читача 18:29 Військові часто стають мішенню для шахраїв. 16:20 У парку Барона де Шодуара завершили реконструкцію громадської вбиральні photo_camera 16:00 Лише через рік і майже 9 місяців повернувся до рідного дому на щиті Олег Вігорій 15:55 На вулиці Лесі Українки у Житомирі під час конфлікту чоловік вистрілив зі стартового пістолета 15:41 На Житомирщину йдуть дощі і грози 15:20 Житель Житомирського району вдарив поліцейського – прокурори повідомили про підозру 15:00 На Олевщині автівка злетіла в кювет: 20-річний водій загинув 14:39 У Коростені ліквідували пожежу на 1,5 гектара відкритої території 14:22 Житомирян попереджають про нові правила направлень до лікарів: черг може стати більше 14:00 Посадовці Житомирщини задекларували криптовалюти на понад 10 мільйонів гривень 12:40 Лосі на трасі біля Звягеля: Житомирщину знову попереджають про небезпеку ДТП з дикими тваринами. ВІДЕО play_circle_filled 12:20 Антирейтинг за масштабами пожеж очолила Житомирщина 12:16 На Коростенщині під час пожежі постраждали дві людини 12:00 У Малинській громаді вночі на смерть розбився мотоцикліст photo_camera 11:41 Всесвітній день меланоми: як вчасно розпізнати і запобігти небезпечному раку шкіри 11:22 Коли Житомирщину чекає карантин через хантавірус?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up