Українські правозахисники блокуватимуть Генпрокуратуру через житомирянина

Українські правозахисники блокуватимуть Генпрокуратуру через житомирянина
– Генеральна прокуратура України має звільнити з-під варти білоруського опозиціонера, мешканця Житомира Ігоря Коктиша. Якщо цього не буде зроблено – правозахисники та громадські діячі України будуть змушені блокувати роботи цієї відповідальної установи, – розповідає «20 хвилинам» керівник Житомирського обласного відділення Міжнародного товариства прав людини Віктор Бондар.

Таку думку правозахисника та його колег було також висловлено під час нещодавньої прес-конференції в агентстві УНІАН, приуроченої до Міжнародного дня проти тортур.
В прес-конференції брали участь відомі українські юристи та правозахисники – представник Ігоря Коктиша  в Європейському суді Айгуль Муканова, Президент Інституту демократії і державності Іван Лозовий та дружина ув’язненого Ірина Тютюнник.
Нагадаємо, що не так давно правозахисні організації України звернулися до всіх установ, від яких залежить подальша доля білоруського опозиціонера, з вимогою дотримуватись Закону України та міжнародних угод, які ратифікувала наша Держава. Крім того, вони наполягають на відмові білоруським чиновникам у видачі громадського активіста. Наразі в підтримку прописаного в Житомирі Ігоря Коктиша зібрано більше 70 підписів представників  правозахисних організацій України.
– Поки що чекаємо на рішення Європейського суду з прав людини, – прокоментувала «20 хвилинам» ситуацію дружина Ігоря Коктиша Ірина Тютюнник. – Зрушень наразі ніяких. Якщо події розвиватимуться в такий спосіб і надалі – на осінь плануємо акцію підтримки у столиці за участю громадських та культурних діячів і шукаємо на це кошти.
Нагадаємо нашим читачам, що білоруського опозиціонера Ігоря Коктиша майже два роки тому було затримано та відправлено до Симферопольського СІЗО. Там він перебуває і досі без пред’явлення йому звинувачення. Дипломатичні установи Республіки Білорусь наполягають на видачі Ігоря правоохоронним органам Білорусі. Проте з таким розвитком подій не погоджуються громадські організації та правозахисники. Переховуючись від переслідувань білоруською владою, Ігор Коктиш знайшов притулок у нашому місті. Тут одружився, отримав житомирську прописку і проживав до затримання.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Anonymous
    А эта история ещё продолжается? Я думал что отпустили чела давно уже. Хотя конечно чиновники так просто не признают своих ошибок. Даже не знаю что может повлиять на них, раз они заняли такую позицию. Да, жалко парнягу.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:50 Не допомагайте ворогу: що категорично заборонено публікувати в соцмережах та медіа 17:23 У Житомирі минулого року висадили 1098 дерев і 3730 кущів 17:00 Ще 11 житомирських ОСББ візьмуть участь в програмі «Енергодім» 16:44 Віталій Бунечко: у Коростишеві обговорили оновлення спецтехніки громад через «5-7-9» та лізинг Від читача 16:54 Псевдоворожки ошукали громадян на сотні тисяч гривень, серед потерпілих - військові і родини загиблих захисників 16:40 У Житомирі триває будівництво нового ветеранського простору: готовність 50% play_circle_filled 16:21 У Житомирі розпочато ремонт доріг після зими 16:00 На Житомирщині СБУ повідомила про підозру колишньому дитячому тренеру, який підбурював до захоплення державної влади в Україні 15:39 Реєстрація на НМТ-2026 стартує 5 березня 15:38 Підпалила куму: у Житомирі сварка двох жінок закінчилася для однієї з них опіками і лікарнею 15:20 У Андрушівській громаді розслідують можливе службове підроблення при виплаті соціальної допомоги дітям: розпочато кримінальне провадження 15:00 Незаконну порубку дерев виявили екологи в Пулинській громаді за допомогою дрона 14:40 Майже 8,3 млн грн збитків: поліція Житомирщини викрила зловживання під час закупівлі пального для потреб армії 14:20 Система «Безпечне місто» у Житомирі: на всіх в’їздах у місто встановлено аналітичні камери відеоспостереження 14:00 Завершено досудове розслідування ДТП в Андрушівці, в якій сміттєвоз на смерть збив пенсіонерку 12:41 На Житомирщині продовжується робота над покращенням умов проживання ВПО 12:20 Відсьогодні на заправках в Україні офіційно дозволили продавати ліки, — постанова КМУ 12:00 У Житомирі кілька діб фіксують смог і різкий запах у повітрі: екологи проводять перевірку 11:40 За розтрату понад 1,3 млн грн коштів комунального підприємства судитимуть директора та п’ятьох його пособників 11:20 В Іршанську під час пожежі в квартирі багатоповерхівки загинув чоловік
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up