У Житомирі з`явиться унікальна система велопрокату

У Житомирі з`явиться унікальна система велопрокату

Навесні наступного року житомиряни зможуть долучитися до велопрокату, обладнаного за останнім словом техніки. 

У понеділок, 25 вересня, на Михайлівській презентували роботу station-free системи велопрокату Ofo, двоколісники для якої закуплять партнери з приватної китайської компанії.

Як розповів уповноважений з питань велосипедного транспорту Житомирської міської ради Олександр Папірний, велопрокат, найімовірніше, з`явиться у Житомирі вже цієї весни. Система унікальна не лише для України, а й для всього світу.

Корисне посилання

Найбільша база пропозицій продати чи купити SMA в Україні. Аutomoto.ua - пошуковик на 100 автосайтах.

«Секрет цієї системи в тому, що велосипед не потребує якогось вартісного обладнання. Фактично весь секрет в системі замка, який працює через QR-код і фактично через смартфон і банківську картку. Також є ідея прив`язати це до електронного квитка, до проїзного, який використовується у громадському транспорті», - розповів Олександр Папірний.

Усім присутнім показали, як працюватиме система. Сама процедура займає кілька хвилин. Для того, щоб скористатися послугою прокату, потрібно мати спеціальну програму на смартфоні. У програмі є мапа, на якій можна відслідковувати вільні велосипеди, які розміщуватимуться на спеціально обладнаних парковках.  Далі через QR-код можна відкрити велосипед і доїхати до потрібної точки.  Щоб закінчити поїздку, потрібно закрити електронний замок – відлік часу припиняється.

Велосипеди антивандальні – не мають запчастин, які підходили б до середньостатистичних двоколісників. Коштуватиме таке диво техніки  400-450 доларів. Вартість поїздки на велосипеді і місячний абонемент будуть прораховуватися. Але орієнтовно - в межах 2-3х гривень.

Планується, що у період з весни до літа у Житомирі з`явиться близько тисячі велосипедів у рамках цієї кампанії. 

Ольга Сідлецька

0
0
0
0
Коментарі (4)
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up