Безбар’єрний маршрут у Житомирі: розпочинається ремонт на вулиці Київській

Житомирська громада долучилася до флагманського проєкту «Рух без бар’єрів», спрямованого на створення зручного та доступного простору для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.
Одним із ключових етапів є ремонт вулиці Київської, яка входить до безбар’єрного маршруту міста протяжністю 10,5 км. На відрізку від вул. Небесної Сотні до вул. Івана Мазепи проведуть поточний ремонт проїзної частини та тротуарів.
Передбачається заміна дорожнього покриття, облаштування тротуарів тактильною плиткою, встановлення пандусів і зручних з’їздів. Крім того, демонтують старе покриття, вивезуть матеріали, змонтують нові люки, бордюри. Загальна вартість робіт становить 13,5 млн грн.
Ремонт вул. Київської є важливим не лише через критичний стан її окремих ділянок, але й тому, що це один із найбільш завантажених маршрутів міста.
«Якщо говорити про доступність вулиці Київської, то від Майдану Соборного до перехрестя Київська/Небесної Сотні тротуари та зупинки зроблені з урахуванням потреб людей із порушеннями зору. Тут можна спокійно пересуватися, не боячись впасти чи перечепитися. Але далі, біля магазину “Оптика”, ситуація зовсім інша: великі ями, незручні зупинки. Тому ремонт цього відрізка давно був нагальним питанням», - наголошує Ірина Смірнова, член Ради безбар’єрності при виконавчому комітеті Житомирської міської ради, голова правління ГО "Житомирської обласної організпції УТОС", людина з частковою втратою зору.
«Ми не просто змінюємо міські вулиці, а створюємо нову якість життя для кожного. Безбар’єрність – це про людську гідність, рівність і можливість відчувати себе частиною громади. Роботи з облаштування фізичної доступності – це не разова акція, а постійний процес. Ми прагнемо зробити Житомир комфортним для всіх, незалежно від їх фізичних можливостей», - підкреслює Галина Шиманська, секретар Житомирської міської ради
Юрій Барашев, експерт з питань доступності та людина, яка пересувається на кріслі колісному, відзначив позитивний розвиток у створенні безбар’єрного середовища в місті: «На візку я пересуваюся вже близько 30 років, і можу сказати, що нині центр міста є більш-менш доступним. Я користуюся громадським транспортом, і всі водії низькопідлогового транспорту обізнані, як допомогти людям з порушеннями мобільності. Наприклад, сьогодні я без проблем добрався з готелю «Ялинки» до Універмагу».
Він також наголосив на важливості змін саме на вул. Київській: «Ця ділянка дороги є дуже популярною. Тут багато людей відвідують ринок, звертаються до Житомиргазу чи інших установ. Ремонт цієї вулиці – це не лише питання комфорту, а й зниження ризику травматизму. Безбар’єрність робить місто зручнішим для всіх».
Джерело: Житомирська міська рада
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.