Аби гості не цуралися: на Романівщині впорядковують знаки на дорогах

Аби гості не цуралися: на Романівщині впорядковують знаки на дорогах

Доволі часто і періодично виринає тема впорядкування доріг на  території Романівської селищної ради.

Ми розповідали про ремонт доріг у найвіддаленіших селах громади, ми зачепили тему встановлення назв автобусних зупинок і взагалі оснащення дорожньої інфраструктури дорожніми знаками. Загалом ця тема поки що зависає у відомчих кабінетах, де поки що триває вирішення питання щодо відновлення торік демонтованих (у зв’язку із вторгненням агресора) дорожніх знаків. Сам процес такого відновлення дорожньо-інформаційної інфраструктури все ж таки розпочався і отримав у народі дуже схвальні відгуки. Однак розпочате слід продовжувати, і порядок на дорогах громади слід наводити і поліпшувати ледь не щотижня. Адже й досі на дорогах Романівщини мають дуже неоковирний вигляд вже добряче понівечені великі стели із надписами «Романівський район». Усім відомо, що район вже колишній і давно ліквідований, тому усі надписи вздовж шляхів, які вказують на зниклий географічний топонім, треба прибирати. Знову ж таки це значний шматок доволі рутинної роботи, але його треба нарешті виконати. 

Натомість у Романівській громаді варто потурбуватися про іншу топонімічну символіку. Про знаки «Вас вітає Романівська громада», які бажано встановити у кількох місцях, звідкіля гості та подорожуючі потрапляють на територію Романівської селищної ради. Загалом цей процес мала б очолити Житомирська обласна рада (а в нинішній час – Житомирська обласна військова адміністрація), аби інформаційні знаки про межі чи кордони громад Житомирщини були виконані у єдиному стилі та із дотриманням уніфікованих особливостей дизайну інформаційних стендів чи банерів. Свого часу таким чином, наприклад, встановлювалися кимось придумані інформаційні банери «Житомирщина – край партизанської слави». Сьогодні подібну практику варто було б поширити на виготовлення інформації про територіальні межі усіх 66-ти громад Житомирщини.

Але поки область думає чи зволікає, кожна із громад мала б подбати про своє інформаційне обличчя самотужки. У Романівській селищній раді вже визначилися із 5-ма місцями, де відповідні  інформаційні знаки «Вас вітає Романівська громада» будуть виготовлені і затим встановлені, як це вже зроблено у більшості громад на Хмельниччині чи на Тернопіллі. Зрештою запозичати слід досвід кращих! І у фінансово-кошторисному виразі подібні інформаційні знаки коштують не таких вже й великих грошей. Для бюджету Романівської селищної ради це сума величиною у 18-20 тисяч гривень. Як кажуть, деталь, але дуже важлива!

Відео дня

Наталка Рисіч

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up