В Україні шириться "свинячий" грип – яка зараз ситуація у регіонах (Новини компаній)

В Україні шириться "свинячий" грип – яка зараз ситуація у регіонах (Новини компаній)

В Україні суттєво зріс рівень захворюваності на грип. Деякі області уже повідомляють про  перевищення епідеміологічного порогу.

Про ситуацію, зріс рівень захворюваності на грип в Україні в ефірі "Українського радіо" розповіла доктор медичних наук, професор Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Алла Мироненко.

Цього року грип небезпечніший, ніж коронавірус

Експертка зазначила, в епідсезоні 2023-2024 року серед госпіталізованих, дорослих та дітей, переважає грип. Водночас, вона зауважила, що коронавірус уже адаптувався в людській популяції, тому хвороба зазвичай проходить у легшій формі.

Алла Мироненко також назвала регіони України, у яких зараз реєструється перевищення епідемічного порогу. Зокрема, йдеться про Житомирську область, Вінницьку, Хмельницьку, Чернівецьку області. Також у низці областей середній рівень захворюваності. Рівень захворюваності східних областях зараз найнижчий.

Який тип вірусу грипу циркулює в Україні

Експертка Київського центру контролю та профілактики хвороб зазначає, що в Україні зараз переважає субтип вірусу грипу А/H1N1. Фіксується також невеликий відсоток типу вірусу H3N2.

Медики виявляють і віруси грипу В, однак у невеликій кількості і зазвичай ці віруси свідчать про завершення епідемії.

В чому особливість "свинячого" грипу

За словами Алли Мироненко, особливістю вірусу грипу А/H1N1, який ще називають "свинячим", є те, що він уражає переважно молодих людей та дітей. Саме тому зараз чимало шкіл у різних регіоних закрилися на карантин.

Водночас, як зазначає експертка, для боротьби з епідемією грипу досить ефективним є запровадження карантину у школах. На її думку, цей захід може суттєво знизити рівень захворюваності, йдеться про показник у 30%.

Чому карантин є ефективним заходом

Алла Мироненко підкреслила, що карантин дозволяє розтягнути епідемічний процес у часі, адже ізоляція дозволяє уникнути масових спалахів хвороби.

Також карантин допомагає знизити навантаження на медичну систему. Це навантаження зменшується, оскільки карантин розтягує у час процес зараження у групах людей, зокрема, і таких як школи.

Зазначимо, раніше головний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що у трьох областях України перевищено епідпоріг. Йдеться про Житомирську, Чернівецьку та Хмельницьку області. При цьому в МОЗ не планують запроваджувати загальний карантин. Прогнозується, що вірус грипу до квітня цього року переважатиме над коронавірусною інфекцією. Як пояснив Кузін, віруси грипу, які циркулюють сьогодні в Україні уражають переважно дітей і молодь.

Варто зазначити, що у деяких регіонах України частина шкіл перейшли на дистанційне навчання у зв'язку зі зростанням захворюваності на ГРВІ. При цьому рішення про перехід на "дистанційку" може ухвалювати керівництво конкретного начального закладу.

 

keyboard_arrow_up