У Дніпрі обговорили, як будуть розвивати реабілітаційні відділення: проєкт «Реабілітація травм війни» (Новини компаній)

У Дніпрі обговорили, як будуть розвивати реабілітаційні відділення: проєкт «Реабілітація травм війни» (Новини компаній)

Нещодавно у місті Дніпро відбувся захід, на якому обговорювали подальший розвиток реабілітаційних відділень у лікарнях.

Про це повідомляє Укрінформ на своєму сайті в розділі Дніпро новини, де освітлює головні події з життя міста. Цей захід — це дводенний воркшоп під назвою «Стратегія розвитку реабілітаційного відділення як частини лікарні», в рамках якого на базі міської лікарні зустрілися експерти з реабілітації. Зустріч була проведена з ціллю формування бачення того, як надалі будуть розвиватися реабілітаційні відділення України.

Як зазначалося, у Дніпровській міський лікарні запозичили досвід одного з найкращих в Україні реабілітаційних відділень. Тетяна Ломакіна, радниця-уповноважена Президента з питань безбар’єрності сказала, що сучасна охорона здоров’я ставить своїм пріоритетом активну доказову реабілітацію. Вона зазначила, що система реабілітації, заснована на методах з науково-доказовою ефективністю в Україні тільки формується і ще не працює в повну силу, але відмітила позитивні зміни в цьому напрямку. Також вона наголосила на тому, що держава повинна максимально наблизити реабілітацію до місця, де людина проживає.

Мер Дніпра Борис Філатов, своєю чергою, зазначив, що місто готове допомагати колективам в тому, щоб впроваджувати до реабілітації більш сучасний підхід. Більш детально про це читайте на сайті https://www.ukrinform.ua/ — українського інформаційного бюро в розділі, де розглянуті про Дніпро новини сьогодні.

Генеральна директорка дніпровської міської лікарні Наталя Бут на прикладі того, як працює її команда, показала, що відділення для реабілітації, яке буде показувати гарні результати, можливо створити під час війни.

Алла Півник, яка на даний момент є завідувачкою відділення фізичної та реабілітаційної медицини в центрі реабілітації Дніпра, засвідчила, що у відділенні передбачено спеціальну інфраструктуру, що включає в себе 30 спеціалізованих ліжок і приміщення зі всіма необхідними для надання якісної допомоги умовами. Протягом дев’яти місяців 2023 року тут проходило реабілітацію 863 пацієнти.

Проєкт, в рамках якого був проведений воркшоп, називається «Реабілітація травм війни в Україні». Його реалізовано за підтримки декількох організацій: Посольства Швейцарії в Україні, European Union in Ukraine та Nova Ukraine. Основна його мета — побудувати в країні сучасну систему доказової реабілітації. На даний момент це дуже важливий для України проєкт, адже він розглядає можливість більш швидкого відновлення військових та цивільних українців, які зазнали травм і поранень внаслідок війни.

Учасники воркшопу сподіваються, що набутий ними досвід допоможе втілювати новий, доказовий підхід у реабілітації, яка проводиться в багатопрофільних лікарнях. Ці медичні заклади на сьогодні — основна ланка надання допомоги. Також проєкт допоможе планувати розвиток відділень реабілітації, більш правильно організовувати роботу реабілітаційних команд і їх взаємодію з пацієнтами. Це прискорить процес відновлення та сприятиме прогресу в даній сфері. Інші про Дніпро новини зараз читайте в авторитетному джерелі Укрінформ.

 

keyboard_arrow_up