Чи варто орендувати банківський сейф (Новини компаній)

Чи варто орендувати банківський сейф
Індивідуальні банківські сейфи – це зручний спосіб збереження цінностей, який з року в рік користується великим попитом. А в умовах війни усі переваги банківських скриньок важко переоцінити, фактично – це єдине місце, де ваші цінні речі дійсно захищені.
Що можна зберігати в банківських скриньках
Ви можете використовувати скриньку на ваш розсуд і зберігати в ній усе, що не заборонено законом, наприклад:
- Гроші. Ви можете зберігати в комірці будь-яку суму готівки і нікому не треба підтверджувати джерела їхнього походження.
- важливі документи – ваші особисті або вашого бізнесу, цінні папери.
- будь-які інші вартісні речі – банківські метали, прикраси, антикваріат, витвори мистецтва, тощо.
Переваги та недоліки, які мають банківські сейфи
Зберігання цінних речей у банківському сейфі має ряд беззаперечних плюсів:
- Захист від пошкодження
- Захист від крадіжки
- Конфіденційність
- Широкий вибір умов оренди
Серед недоліків можна назвати дві речі: обмежений доступ до ячейки та необхідність платити за її оренду. Далі розглянемо детальніше кожен з цих пунктів.
Банківський сейф захищає цінності від пошкодження
Індивідуальні банківські сейфи розміщуються в окремому спеціально обладнаному сховищі банку, яке має дуже високий ступінь захисту – починаючи від міцності стін, завершуючи постійним відеонаглядом, і, звичайно, системою пожежогасіння. Отже, в банківському сейфі ваші цінності максимально захищені від пожежі, повені або механічного руйнування внаслідок землетрусів чи вибухів. Найміцніший домашній сейф не зрівняється з банківським сховищем.
Банківська ячейка – захист від крадіжки
Продумано максимальний безпечний механізм відкриття та закриття скриньок та самого сховища, окрім того, приміщення обов’язково перебуває під цілодобовою охороною. Ваш банківський сейф можете відкрити лише ви, оскільки лише ви маєте ключ від вашої скриньки. Доступ працівників банку до сховища суворо обмежений і в сховищі ведеться цілодобовий відеонагляд.
Конфіденційність
Оскільки відкрити сейф можете лише ви, то і вміст сейфу відомий лише вам. У сховищах є окрема кімната для роботи з цінностями, і працівнику банку заборонено знаходитися в ній разом з клієнтом. У разі оренди банківської ячейки, ні вашим близьким, ні банківським працівникам невідомо, що саме ви зберігаєте.
Широкий вибір сейфів
Банківські ячейки можуть бути різноманітних розмірів – висотою від декількох сантиметрів до ледь не метра. Орендувати банківський сейф можна на термін від 1-2 тижнів до 1-2 років в залежності від банку.
Обмежений доступ до сейфу
А тепер до мінусів. Звичайно, потрапити в банківське сховище ви можете лише в години його роботи. Тому, якщо ви плануєте часто ним користуватися, то обирайте для себе сховище, яке працює в зручному для вас режимі.
Скільки коштує ячейка в банку
Оренда банківської ячейки (Київ) становить приблизно 15-25 гривень на день в залежності від розміру та терміну оренди. Це половина вартості ранкової кави або одна поїздка на метро. Звісно, річна вартість оренди сейфу не здається такою маленькою сумою, але вартість цінностей є незрівнянно вищою.
Більше про те, як орендувати сейф та як ним користуватися, читайте в статті «Індивідуальні банківські сейфи – як обрати та використовувати»