У Житомирі презентували Молитовник для незрячих

У Житомирі презентували Молитовник для незрячих

У Житомирській обласній дитячій бібліотеці дарували молитовники для незрячих: у ньому - молитви, надруковані шрифтом Брайля.

На початку жовтня у Житомирі на Мальованці фонд українського благодійництва провів благодійну акцію «Мальованські забави», під час якої збирали кошти на випуск молитовника шрифтом Брайля для незрячих людей. Кошти, які зібрали, були приурочені на випуск декількох примірників. Сума виявилась недостатньою, тому до збору необхідних коштів долучився благодійний фонд «Давай допоможемо», Облдержадміністрація управління сім’ї, молоді і спорту та міська рада.

Молитовник був створений Синодальним відділом соціального богослужіння, що дав дозвіл на використання матриці. Представник благодійної організації міжнародного фонду «Давай допоможемо» Віта Сидоренко розповіла, що книгу випустили з благословенням Філарета Київського і всієї Руси-України. Сума одного примірника близько 340 гривень.

Управління сім’ї, молоді і спорту не вперше підтримує громадські організації, тим паче, благодійні. Представники дякують усім, хто долучився до акції та видання цієї книги, насамперед, задля того щоб показати турботу до людей з вадами зору.

«У нас сьогодні неоднозначна подія, така література – необхідність. Я думаю, в подальшому потрібно започаткувати і видавати хоча б одну книгу в рік. Це великий вклад для незрячих людей, які можуть і хочуть черпати інформацію», - зазначила начальник управління сім’ї, молоді та спорту Світлана Гресь.

На заході була присутня представник всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» Вікторія Шевчук. Вона розповіла, що у рамках проекту організації «Право на доступність» одним із результатів діяльності стала Адміністративна карта України зроблена шрифтом Брайля. Таку карту також подарували бібліотеці.

«Люди з вадами зору теж пізнають світ. Читаючи по Брайлю, ми удосконалюємо свою писемність. Незряча людина може за таким шрифтом дослідити карту та мати уявлення про світ», - додала вона.

Першу книгу вручили родині Кучинських. Декілька примірників Молитовника роздали організаціям, дитячій бібліотеці та школі для слабозрячих дітей.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up