Обережно – фрукти!

Обережно – фрукти!
У літній період ми щосили намагаємось поповнити власні вітамінні запаси за рахунок фруктів та овочів, якими просто переповнені ринки та прилавки магазинів і супермаркетів. До того ж, це прекрасний спосіб втамувати спрагу, адже більшість овочів та фруктів на 80 % складаються з води. Та не слід забувати, що неякісні фрукти та овочі,можуть серйозно зашкодити здоров`ю.

Ситуацію, що склалась, коментує заступник начальника міського районного управління Дерсанепідемслужби у Житомирській області Галина Шарапа:

«За 6 місяців 2014 року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого 2013 року, серед населення м. Житомира реєструється ріст захворюваності кишковими інфекціями.

Зареєстровано 428 випадків кишкових інфекцій проти 360 у 2013 році – ріст на 68 випадків (+16,6%).

Відео дня

Спільне у всіх кишкових інфекціях одне – вони вражають шлунково-кишковий тракт та у них однаковий спосіб передачі від хворої людини до здорової. До здорової людини збудники цих хвороб потрапляють через рот та активно розмножуються в кишечнику.

У продуктах харчування збудники кишкових інфекцій не тільки зберігаються, а й розмножуються. Наприклад, збудник холери – холерний вібріон у овочах та фруктах зберігається 2-5 днів. У більшості випадків збудники цих захворювань знаходяться саме на брудних руках, і хоч санепідеміологічний пункт  на кожному ринку перевіряє продукти харчування та бере проби на наявність збудників інфекційних захворювань два рази в тиждень, проте, це не може гарантувати повної безпеки, адже, якщо ще вчора фрукти та овочі продавала людина, яка не була носієм, наприклад, сальмонели, що спричиняє таке інфекційне захворювання, як сальмонельоз, то вже сьогодні вона запросто може переносити та поширювати дану інфекцію. Тим більше, інфекційні хвороби не завжди проявляються у вигляді захворювання, часто буває так, що інфікована людина переходить “на ногах” без будь-яких ознак хвороби (особливо це характерно при такому захворюванні, як дизентерія, де у 30% випадків хвороба перебігає у прихованих формах або у вигляді здорового бактеріоносійства), такий перебіг хвороби особливо небезпечний для оточуючих, адже до лікарів такі хворі не звертаються і лікування не приймають. Тому, не слід купувати овочі та фрукти при дорозі або у місцях несанкціонованого збуту власно вирощеної продукції, вона хоч і нібито «своя», проте ніяких перевірок санітарними службами не проходить.

Будь-яка точка роздрібної торговельної мережі зобов’язана мати копію спеціального дозволу на право здійснення торговельної діяльності, а також копію сертифіката якості на кожну партію товару із зазначенням вмісту нітратів та відповідності реалізованої продукції нормам ДСТУ.

Незалежно від того де ви купуєте фрукти та овочі обов`язковою є процедура обробки перед вживанням. Для знищення більшості шкідливих бактерій достатньо промити овочі та фрукти теплою водою та зняти шкірочку – це елементарні правила, які допоможуть вам та вашим рідним уникнути уражень кишковими інфекціями».

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up