У Коростені відкрили пам’ятник Шевченку

У Коростені відкрили пам’ятник Шевченку
З нагоди відзначення 200-річчя від дня народження видатного поета, письменника та художника Тараса Григоровича Шевченка у місті Коростені 9 березня на площі біля Міського будинку культури відбулося урочисте відкриття пам’ятника Великому Кобзареві.

Про це пише прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

Виступаючи перед громадою Коростеня, міський голова Володимир Москаленко зазначив: «Сьогодні ми зібралися не просто відзначити ювілей Тараса Шевченка та відкрити пам’ятник Великому Кобзареві, а для того, щоб засвідчити, що ми єдина громада, яка виконує його мудрі заповіти. Доля послала Україні непрості випробування, але разом з тим дала нам великого пророка, що у своїй творчості відповів на багато питань, які варто лише уважно почитати і мати бажання зрозуміти».

В цей день жителі міста висловили щиру вдячність тим людям, які об'єднали свої зусилля для того, щоб стало можливим відкриття цього величного пам’ятника – це Почесний громадянин міста Коростеня Левицький Анатолій Володимирович, голова Правління ПАТ «ЕК «Житомиробленерго», який надав кошти на реалізацію проекту, свою фінансову допомогу також надала Бондарчук Надія Михайлівна, наша землячка, яка нині мешкає у Москві.

Художній образ втілили у граніті народний художник України, скульптор Фещенко Василь Іванович та заслужений художник України Рожик Віктор Миколайович, а також архітектор проекту Козиренко Володимир Васильович.

На сьогодні налічується 1384 пам’ятники Тарасу Шевченку у світі: 1256 в Україні та 128 за кордоном – у 35-ти державах. Коростень додав у цю скарбничку і свою часточку.

Під час урочистостей звучала поезія та пісні Великого Кобзаря, які щирими оплесками зустрічали і коростенці, і гості свята.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up