У Житомирі є одна невеличка вулиця, що з’єднує Київського та Лятошинського, на якій окрім малозрозумілих житомирянам шрифтових чи то зізнань в коханні, чи то звернень до російського президента, більше нічого більше немає. Саме тут скоро з’являться величезні картини, так звані «мурали», які подекуди займають всю стіну будинку.
«У самісінькому центрі міста є дуже чудова локація, яка має ось такий брутальний вигляд. Це таке собі гетто. Аби виправити положення на цій вулиці зголосилися допомогти нам райтери першої величини на пострадянських площинах», - говорить автор проекту Віталій Талько.
Організатори розповідають, що частину вулиць між Київською та Лятошинсього перетворять у місце фестивалю вуличного мистецтва. З виставками, майстер-класами, аукціонами, ярмарками, та фаєр-шоу.
Після завершення фестивалю на малознайомих житомирянам вулицях планують встановити освітлення, вай-фай та зробити її арт-майданчиком для проведення молодіжних заходів.
Риторичним залишається питання графіті мистецтво чи вандалізм?
Організатори «ТБДЩ» певні, що з такими швидкими темпами Житомир незабаром увійде в рейтинг авангардних мистецьких міст країни.
У Житомирі вже нанесено більше 20 графіті. Загалом планується намалювати всі 33 літери української абетки.
Організатори
Дмитро Краб - автор проекту галерея 850.
Віталій Талько – автор проекту «Абетка українського міста», її виконавець – Дмитро Краб.
Проекти підтримує Управління в справах сім’ї молоді та спорту.
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 8 від 9 квітня 2025
Читати номер
2. С каких пор управление в делах семьи, молодежи и спорта поддерживает данный фестиваль?
3. Почему в статье используется изображение совершенно другого арт-проекта, который никаким образом не имеет ничего общего с ТБДЩ и предстоящим фестивалем? (рисунок Сандры Самбо на ул.Киевской, 57)
Олег, проверяйте информацию перед публикацией оной в статью.