Житомирські школи й університети змінюють графік навчання заради економії тепла взимку

Житомирські школи й університети змінюють графік навчання заради економії тепла взимку
Режим економії тепла та електрики торкнувся не лише шкіл, а й університетів міста. Міносвіти направило рекомендаційні листи з проханням розглянути можливість економії в зимовий період.

Збільшення канікул, уроки по суботах і можливість дистанційного навчання прогнозують учням Житомирщини, аби вони вчасно склали іспити й зовнішнє незалежне оцінювання.

Як відомо, навчальний рік в освітніх закладах області розпочався, як і щороку, 1 вересня. Тому з метою економії енергоресурсів Міністерство освіти і науки України запланувало ущільнення розкладу занять. Вишам рекомендують перейти на 6-денний робочий тиждень, а також збільшити тривалість зимових канікул до 4 тижнів.

У Житомирському державному університеті ім. Івана Франка пропонують скласти розклади в такий спосіб, аби до 1 грудня завершити зимовий семестр, а з 19 січня проводити дистанційне навчання із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій. Студенти зможуть консультуватися онлайн або електронною поштою з викладачами: працювати над курсовими та дипломними роботами. На цей період викладачі не відправляються у відпустку за свій рахунок, а студенти будуть отримувати стипендії у звичайному режимі. Фактично, цей період вважається робочим.

Відео дня

Лариса Янович, проректор з навчальної роботи ЖДУ ім. Івана Франка, зауважує: «У законі «Про вищу освіту», який зазнав деяких змін, ведеться мова про автономію навчальних закладів. Вони можуть самі встановлювати терміни навчання та його закінчення.

Ми не хочемо, щоб постраждав навчальний процес, адже в нас навчання організоване у дві зміни. Ми ущільнюємо графік занять, навіть вимушені ставити в розкладі по чотири пари. Звичайно, це не вихід із ситуації і дуже обтяжує студентів та викладачів, але це кращий варіант, ніж навчатися по суботах».

У ЖДУ ім. Івана Франка на мінімальному режимі опалення будуть тільки навчальні корпуси. Гуртожитки будуть опалюватися в повній мірі, як і раніше. «І тому частину занять ми зможемо проводити в тих аудиторіях, які там знаходяться. Якщо в студентів, у зв’язку з певними обставинами, виникла ситуація, коли потрібно залишитися в гуртожитку, то вони можуть там залишитися», – зазначає проректор Лариса Янович.

Крім цього, стаття 32 Закону «Про вищу освіту» надає вищим навчальним закладам право самостійно розробляти та запроваджувати власні програми освітньої, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності. Тобто, тепер із розкладу за рішенням вченої ради вишу можуть зникнути «обов’язкові» предмети на кшталт цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності для всіх спеціальностей, а також філософії, історії української культури, психології для технічних. Університети, академії та коледжі без згоди МОН на власний розсуд визначатимуть, які дисципліни є корисними для студентів та їхнього професійного розвитку. Також можуть самостійно запроваджувати спеціалізації, визначати їх зміст і програми навчальних дисциплін. МОН тільки ліцензує нововведені спеціалізації.

Чи вдаватимуться житомирські заклади до таких змін, поки що не відомо.

Щодо навчання шкіл області в зимовий період, то вони зіставляють собі інший графік занять і працюватимуть, як і раніше, без вимушених довготривалих канікул.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
13:00 Житомир в Instagram: весняний вайб play_circle_filled 12:39 Понад 600 страв: В Україні презентували новий збірник рецептур для шкільних їдалень 12:20 Упродовж доби рятувальники Житомирщини двічі прибирали аварійні дерева 12:00 Чуднівська окружна прокуратура попередила незаконну оренду ставу площею понад 60 га Від читача 13:56 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 11:41 У Центру захисту тварин з’явилися нові друзі-волонтери 11:21 У Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича створено безбар’єрний простір 11:00 Поліцейські у Житомирі вилучили у перехожого великий пакунок з наркотиками photo_camera 10:40 Сьогодні тимчасово призупинено рух трамвая 10:20 Допоможемо молодій дівчині зібрати кошти на акумулятори для електровізка! 10:00 Поки овручанин спав, сусід винес з його будинку побутову техніку та інші речі photo_camera 09:40 Втрати ворога: 9 танків, 21 артсистема і 870 осіб ліквідовано минулої доби 09:20 Оперативна інформація станом на 06.00 19 квітня 2024 року щодо російського вторгнення 09:01 19 квітня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити і погода у Житомирі 17:50 Підтвердження статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період 17:30 100-річний ювілей відзначив житомирянин Віктор Іванович Поліщук 17:00 Сьогодні з 18 до 22 години для бізнесу та промисловості діятимуть обмеження споживання електроенергії 16:41 Підвішені закони: чому Зеленський затягує із підписанням ініціатив? 16:18 Житомирський обласний центр крові має потребу в донорській крові з негативним резус-фактором 16:00 Незаконна реєстрація права оренди на 170 земельних ділянок – на Житомирщині держреєстратора підозрюють у службовій недбалості
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up