Спецтема: карантин

Як родина Долгих та голова "Самопомічі" збагатились на інфекційному та незбудованих амбулаторіях

Як родина Долгих та голова "Самопомічі" збагатились на інфекційному та незбудованих амбулаторіях

«УК «Комфорт-Буд» незаконно визнали переможцем торгів із ремонту інфекційного відділення. Попри кримінальні провадження по розкраданнях на амбулаторіях, за ремонти товариству сплачує навіть прокуратура області. Причина лояльності правоохоронців захована за справжніми власники фірми.

Керівництво області буквально щодня рапортує про готовність прийняти хворих на коронавірусну інфекцію. Спеціальна комісія обстежила 5 закладів охорони здоров’я з 466 ліжко-місцями для розміщення потенційно хворих осіб. За результатами проведеної перевірки усі об’єкти визнано готовими для лікування осіб з підозрою на СОVID-19.

Однак в травні минулого року в області був лише один заклад на 40 місць.

- Це єдине інфекційне відділення не тільки у Житомирі, а й у Житомирській області, – заявляла на відкритті інфекційного відділення міської лікарні №1 заступниця мера Житомира Марія Місюрова.

Заступниця міського Житомира Марія Місюрова на відкритті корпусу інфекційної. Фото сайт міськради

За нинішніх умов багато з нас – потенційні пацієнти інфекційного відділення. І всім важливо знати, хто говорить правду – посадовці, лікарі чи людина, яка потрапила в лікарню і стикнулась з жорсткою реальністю.
 

Освоювач інфекційних коштів

Витративши близько 12 млн грн на довгоочікуваний ремонт та оснащення сучасним обладнанням, ТОВ "Управляюча компанія «Комфорт-Буд» мало зробити зразковим медзаклад. Водночас відео, відзняті першим захворілим на коронавірус, говорять про протилежне: бокси холодні, забита каналізація та сирість в приміщеннях.


Відремонтувати дореволюційну будівлю міської інфекційної планували ще за часів президентства Леоніда Кучми. Державною програмою будівництво сучасних інфекційних лікарень передбачали до 2008 року завершити її реконструкцію. Минали роки, змінювалися керманичі країни та міські голови, і все залишалося тільки на папері.

Про плани знову згадали лише в 2016 році, коли міські депутати прийняли рішення продати корпус інфекційної в районі Богунії, доведеного за попередні роки практично до стану руйнування.

Не знайшовши кошти в міському бюджеті, влада Житомира стала просити їх в Києві. В листопаді 2017 року для КУ «Центральна міська лікарня №1» вдається отримати урядову субвенцію. Угоду на реконструкцію покрівлі інфекційного відділення в. о. головного лікаря Володимир Мордюк укладає з ТОВ «УК «Комфорт-Буд». Відкриті торги не проводять, оскільки вартість робіт становила 1 млн 124 тис. грн.

Укладений з "УК "Комфорт-Буд" договір про реконструкцію покрівлі інфекційної. Фото: сайт держзакупівель.

Попри надану гарантію на 10 років, роботи за документами виконувалось в грудневі морози, і в 2018 році для завершення даху фірмі додали 169 тис. грн.

В цьому ж році провели основні закупівлі. В січні з’явилися дві окремі закупівлі – на реконструкцію внутрішніх приміщень та санітарно-каналізаційних мереж інфекційного відділення. Неймовірна конкуренція – на кожен з торгів заявилися не менше 5 учасників, і суттєве зниження ціни в підсумку перемогу так нікому і не принесло. Тендерний комітет знайшов невідповідності в поданих документах усіх учасників, визнавши торги такими, що не відбулися.

Замість оголошення повторних торгів, функцію замовника передають від лікарні до Управління капітального будівництва Житомирської міськради (УКБ). У квітні 2018 року УКБ оголошує торги, об’єднавши дві попередні закупівлі в одну. Сумарно вартість робіт оцінили в 7 млн 692 тис. грн.

У тендерній документації розширили перелік вимог до майбутнього виконавця, що призвело до звуження числа учасників до мінімуму. Результатом стала участь в торгах тільки двох товариств. При цьому ТОВ «БК «Сучасні технології» більшість необхідних документів не подало і фактично виконувало роль технічного конкурента.
Переможцем торгів визнають "УК «Комфорт-Буд» з більш економічно вигідною ціною в 7 млн 539 тис. грн. Хоч дану пропозицію тендерний комітет також мав би відхилити. Серед сотень копій документів товариство не змогло надати довідку в довільній формі, яка містить інформацію про посаду, ПІБ працівника, загальний стаж роботи у будівництві і досвід роботи на займаній посаді. Відсутні й копії штатного розпису, накази про призначення (цивільно-правових договори) та дипломи про освіту тощо для підтвердження наявності в штаті підприємства інженерно-технічних працівників.
За законом переможець протягом 5 календарних днів з моменту публікації повідомлення про намір укласти договір зобов’язаний подати довідки про відсутність судимості та відсутність заборгованості з податків. Однак «УК «Комфорт-Буд» їх так і не надала.

Необхідні документи переможець тендеру "УК «Комфорт-Буд» не подав. Фото: сайт держзакупівель.

Що зробив тендерний комітет – просто закрив на це очі. Іншими словами пішов на пряме порушення закону, і 11 червня 2018 року з товариством укладають угоду. В її тексті знаходимо дві важливі деталі: ремонт інфекційного відділення має тривати не довше 90 днів, і 95 днів «УК «Комфорт-Буд» готове обійтися власними коштами.

Тобто до середини вересня 2018 року в Житомирі роботи з реконструкції корпусу лікарні мали б спочатку прийняти, а вже потім сплатити підряднику кошти. Насправді УКБ наперед перерахувало аванс близько 2,3 млн грн, у вересні ще 1,2 млн грн за виконані роботи – та інфекційне відділення так і не завершили. В грудні 2018 року додають 2 млн грн, а здавати об’єкт «УК «Комфорт-Буд» і не збирається. На сайті міськради 18 січні 2019 року з’являється повідомлення, що ремонт на завершальній стадії.

Ремонт інфекційної в січні 2019 року ще не завершений. Фото: сайт міськради

-
Орієнтовно у лютому завершимо роботи, – повідомляла Марія Місюрова (на той час – очільниця міського управління охорони здоров’я).

Проте в лютому, на зміну обіцянці чиновниці, з’являються «непередбачувані обставини», і за додатковою угодою підряднику мають доплатити 450 тис. грн. Таким чином інфекційне поновлює працювати не через 3 місяці, аж тільки в квітні 2018 року, заради того, щоб «УК «Комфорт-Буд» змогло освоїти майже 9,5 млн. грн., а Марія Місюрова отримала посаду заступника Житомирського міського голови.
 

Дах політичної корупції

Та навіть витрачання шалених коштів не дають впевненості в довговічності та якості робіт підрядника. Як свідчать судові ухвали, «УК «Комфорт-Буд» полюбляє не лише економити на матеріалах, а навіть дописувати неіснуючі роботи.

В Коростишеві товариство взялося відремонтували ясла-садок №13 «Ялинка». Договір уклали в липні 2018 року (практично в один час з угодою по інфекційному). Спочатку отримали аванс 1 млн 265 тис. грн, роботи не завершили і перенесли на наступний рік (певно, в товариства така традиція). В кінці 2019 року їм надходить ще 771 тис. грн.

Але перевіркою встановлено, що «в акти виконання робіт було внесено завідомо неправдиві відомості щодо реальної вартості виконаних робіт, також більша частина будівельних робіт поданий час не виконана, а їх якість не відповідає вимогам визначеним умовами вказаного договору».

Найбільш кричуща ситуація з тендерами на спорудження амбулаторій, серед переможців яких знаходимо ТОВ «УК «Комфорт-Буд». Уклавши з Департаментом регіонального розвитку угоди в 4 районах області, підрядник не зміг добудувати навіть каркас будівель, позбавивши місцевих мешканців доступу до медичних закладів на місцях.

Знаходимо порушене кримінальне провадження і по укладеному в червні 2019 року договору на влаштування скверу по вул. Покровській, 131 в Житомирі. УКБ Житомирської міської ради сплатило ТОВ «УК «Комфорт-Буд» за роботи, які не були виконані. Поліція вважає, що «наведене може свідчити про умисне використання службовими особами Управлінням капітального будівництва Житомирської міської ради службового становища всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди для ТОВ «УК «КОМФОРТ- БУД».

Як свідчить судовий реєстр, для УКБ Житомирської міськради та Департаменту регіонального розвитку області стало традицією укладати угоди з підозрюваними у розкраданнях підрядниками. Проте тим же шляхом пішла навіть Прокуратура Житомирської області…

Хто ж, як не прокурори, в деталях знають про підозри у розкраданнях підрядником бюджетних коштів та про наявність в поліції підтверджень неякісно виконаних робіт. Навіть 16 жовтня 2019 року рапортували, що самі відкрили кримінальне провадження за оплачені і досі не збудовані медичні амбулаторії.

Але буквально через місяць, 24 грудня минулого року, одним числом уклали відразу 5 угод на поточний ремонт приміщень з ТОВ «УК «Комфорт-Буд». І в цей же день підписали акти виконаних робіт по всім угодам та перерахували фірмі понад 435 тис. грн.

  • Я не зобов’язана вам нічого розповідати, – відповіла відповідальна за проведення закупівель Олеся Примаченко.

Подібна реакція, можливо, й типова для дрібної чиновниці, та ніяк не очікувана від керівника відділу прокуратури області, за роботу якої з бюджету платиться доволі значні кошти. За минулий рік заробітна плата Олесі Примаченко склала 388 тис. грн або ж орієнтовно 16 тис. доларів США!

Отримуючи в середньому по 32 тис. грн в місяць, працівниця прокуратури виявилася не здатною пояснити, чому тендерний комітет правоохоронного органу підписав десяток договорів з фірмою, яку підозрюють в розкраданнях.

Звернення про надання коментаря ми надіслали керівництву Прокуратури Житомирської області. І спробували дізнатися, чи здатні прокурори по відкритим щодо «УК «Комфорт-Буд» провадженням провести неупереджене розслідування, чи зможуть підтримати обвинувачення та чи понесуть покарання ті, кому вони довіряють виконання ремонтів у своїх кабінетах?! Певно, запитання риторичні, і на момент публікації статті правоохоронці на них не відповіли.

Отримувати мільйонні підряди в Україні та прикривати відверті розкрадання весь цей час забезпечував особливий «політичних дах». ТОВ «УК «Комфорт-Буд» з’явилося на початку січня 2016 року, майже відразу після завершення місцевих виборів. Вклавши 800 грн, голова міського виборчого штабу партії «Самопоміч» Станіслав Балакішієв отримує 80 % частки в товаристві. Його партнером стає Сергій Хіміч, дружина якого працює державним реєстратором в міській раді. За її підписом і реєструється ТОВ «УК «Комфорт-Буд».

Фірма швидко починає освоювати бюджетні кошти, і склад засновників зазнав змін. Частка Станіслава Балакішієва, дещо зменшившись, формально переписується на 18-річного Олександра Сокуренка, сина Світлани Сокуренко, яка разом з Балакішієвим приймала активну участь на виборах в штабі партії «Самопоміч».

Станіславом Балакішієв переоформив свою частку в «УК «Комфорт-Буд» на сина однопартійки.  Фото: сайт партії "Самопоміч"

Інша частка, змінивши через декілька осіб, переходить Наталії Тичині. Наразі вона володіє 60 % товариства, що забезпечує їй повний контроль над фірмою.

Наталія Тичина, сестра екс заступника Житомирської ОДА. Джерело фото: соцмережі

У дівоцтві Наталія Дмитрівна носила прізвище Долгих і доводиться рідною сестрою Ярославу Долгих – з 2010 по 2014 роки заступнику голови Житомирської ОДА.


До цього призначення Ярослав Дмитрович рік працював директором «Юридичної фірми «Еталон», змінивши на посаді Олексія Ясюнецького, коли той керував юридичним відділом міськради. Як свідчить архів системи «youcontrol», в цей же час співвласниками юридичної фірми були чинний мер Житомира Сергій Сухомлин, його бізнес-партнер Олександр Рабінович та Геннадій Зубко (2014-2019 рр. віце-прем’єр-міністр).

Історія влаcників "Юридичної фірми "Еталон". Джерело: сайт youcontrol

Після Революції 2014 року бізнес-партнери обійняли вагомі посади. Одним із заступників голови Житомирської ОДА призначають Олексія Ясюнецького, кар’єра якого сформувалася завдяки дружбі з Ярославом Долгих. На довершення сьогоднішнім власником «Юридичної фірми «Еталон» є депутат Житомирської обласної ради, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» та заступник голови постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності Віталій Ейсмонт.


Забезпечивши достатній політичний вплив, однопартійці перейшли до спільного бізнесу. За 4 роки на рахунки «УК «Комфорт-Буд» надійшло 174 млн грн бюджетних коштів, на виділення та розподіл яких безпосередньо впливають депутати та посадовці.

Сьогодні таким житомирським мільйонерам прийшов час зрозуміти, що набивання кишень з державних тендерів вертається до них бумерангом з реальним шансом стати жертвою власних злодіянь.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
19:23 Про те, як вдалось збільшити прибутки. Розкажуть представники магазинів техніки на вебінарі RIA 17:56 Карантинні закупівлі змовників «чорного списку» АМКУ 17:23 Масштабна перестрілка у Броварах. Відео 16:54 Завтра на вулиці Леха Качинського частково перекриють рух транспорту: мінятимуть труби телотраси Від читача 16:59 Захистити юнацтво від приваблення до куріння — брифінг до Всесвітнього дня без тютюну 16:30 Новоград-Волинський музей готується до 150-річчя від дня народження Лесі Українки 16:00 До чого дійшли забудовники: вся правда 15:40 Консульство Республіки Польща передало благодійну допомогу госпіталю ветеранів війни у Бердичеві 15:19 Не забудьте створити дводобовий запас води на 30-31 травня! 15:00 У центрі міста бруківка витримала менш ніж п’ять років 14:25 У Новоград-Волинському районі застреленою знайшли 19-річну дівчину, 41-річний чоловік покінчив життя самогубством 14:20 Українському бізнесу допоможуть з рекламою на 10 млн грн. Безоплатно 14:02 Сьогодні в Україні стартував VII Чілдрен Кінофест 12:42 Житомир дощовий. Фоторепортаж photo_camera 12:22 Піротехніки ДСНС знищили 18 артснарядів, знайдених громадянами під час земляних робіт 12:00 Знову машини на Михайлівській, але активісти вже поліцію не кличуть 11:57 У Левкові чоловік втопився в криниці на власному подвір’ї: обставини встановлюють фахівці 11:40 У Коростишеві з недобросовісного орендаря стягнуто майже 65 тис. грн боргу за оренду землі 11:20 Колективи ПП "Медіа Ресурс" та "Коваль Полісся" вітають Ігоря Анатолійовича Забродського з днем народження! 11:18 ДТП у Хорошеві: під колесами автомобіля загинув 75-річний пенсіонер
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up