Стадіон, так стадіон від мера Житомира або (без)культурна версія дерибану бюджету

Стадіон, так стадіон від мера Житомира або (без)культурна версія дерибану бюджету

Якщо закон однаковий для всіх, то чому на футболі намагаються пропіаритися всі? Може, справа у величезних коштах, які можна легально вивести з-під контролю?

Ми вже неодноразово писали про порушення чинного законодавства довкола стадіону «Спартак Арена». Скандал довкола небажання тогочасного керівника СДЮСШОР з футболу «Полісся» Валерія Шевчука підписати сумнівні документи став причиною для аудиту його роботи. Житомирський міський голова Сергій Сухомлин у жовтні минулого року видав розпорядження «Про проведення службового розслідування». Провести перевірку доручили очільниці міського управління молоді та спорту Ірині Ковальчук. Результатом стало звільнення непідконтрольного директора.

 – Директор СДЮСШОР з футболу «Полісся» ЖМР Валерій Шевчук, у відповідності до наказу управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради від 13 квітня 2020 року 115, був звільнений із займаної посади, – зазначено у повідомленні виконавчого комітету Житомирської міськради.

Попри зняття з посади Валерія Шевчука, справа на цьому не завершилася. Не маючи змоги довести в інший спосіб свою правоту, колишній директор звернувся до суду.

Оскільки суд підтвердив, що керівник комунального закладу спорту не належить до осіб публічного права, проведена щодо нього перевірка за урядовою постановою безпідставна. Міська рада також поквапилася відмежуватися від власних порушень та перевести конфлікт в іншу площину. Але вже Житомирський окружний адміністративний суд виніс 15 червня 2020 року ухвалу про закриття провадження у справі № 240/6477/20 та дійшов висновку, що спір у справі не є публічно-правовим, а тому він підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства відповідним судом.

З огляду на наведене, суд дійшов обґрунтованого висновку, що посада директора спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з футболу «Полісся» Житомирської міської ради не є посадою, що належить до посад публічної служби. Таким чином, суд підтвердив, а найцікавіше, що міська рада фактично погодилася, що накази, відповідно до яких проводилася службова перевірка управлінням у справах сім`ї молоді та спорту, є порушенням діючого законодавства, і запропонував позивачеві звернутися до суду загальної юрисдикції.

Але Житомирська міська рада вирішила не зупинятися на власному «зашкварі». Нещодавно стадіон став ареною для представлення політичної партії міського голови, від якої він планує йти на вибори. Варто нагадати, що довкола будівництва цього стадіону відбувалося чи не найбільше скандалів. Починаючи з передачі стадіону «Спартак» від обласної ради у власність міста. За декілька місяців після цього депутати разом з мером Сергієм Сухомлиним голосують за поновлення договору на розташовану поряд земельну ділянку. Цим рішенням міська влада запустила процес чи не найбільш корупційного будівництва житлового будинку впритул до території стадіону, порушивши практично усі можливі будівельні норми. За деякий час, коли місто отримало з держбюджету субвенцію на реконструкцію стадіону, «згадали», що ділянка землі, під якою зводиться високоповерхівка, перебувала у користуванні стадіону. Попри звернення до суду, землю місто назад не повернуло, і тепер вже за бюджетні кошти почали реконструкцію стадіону. При цьому посадовці чудово розуміли, що попри витрачені десятки мільйонів на ділянці, яка залишилась, неможливо звести споруду без порушень, і змогли «відмити» просто колосальні суми коштів. Тому фактично стадіон досі не зданий в експлуатацію, і проводити на ньому будь-які заходи є порушенням норм безпеки.

Втім, стадіон школи олімпійського резерву «Полісся» став плацдармом для передвиборчої агітації міського голови і його оточення.

У відповідь на наш інформаційний запит заступниця міського голови Світлана Ольшанська повідомила, що, виявляється, стадіон взятий в оренду не політичною партією.

 «Укладеним договором № 1 від 16 вересня 2020  року про надання тимчасового строкового доступу до спортивних споруд для проведення спортивно-видовищних заходів передбачено персональну відповідальність організатора заходу за зміст заходу, дотримання правил техніки безпеки, правил експлуатації, правил пожежної охорони, правил соціальної дистанції. Також договором передбачено, що спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з футболу “Полісся" надає тимчасовий платний доступ до споруди стадіону та не є учасником чи організатором заходу», – йдеться у тесті листа за підписом посадовиці.

Угода на оренду стадіону Спартак для проведення зібрання партії мера Житомира

Угоду з метою платного доступу до споруд, які перебувають на стадіоні «Спартак-Полісся», підписують з підприємницею! Виходить, що піар для політичної сили чинного очільника міста на стадіоні, яким володіє місто, оплачуватиме не партія, не оточення мера, а нікому не відома підприємниця Людмила Ткачук. І саме на неї як на організатора заходу покладено обов'язок щодо забезпечення дотримання заходів безпеки, у тому числі і дотримання правил соціальної дистанції.

У додатку до договору про надання тимчасового строкового доступу до спортивних споруд знаходимо досить цікаві подробиці. У тексті договору зазначена дата проведення заходу – 18 вересня 2020 року з 6-ї години ранку до 15-ї години дня. Далі перелічені елементи райдеру для проведення заходу, а також розрахунки на оплату найманим працівникам для обслуговування технічних засобів стадіону.

Але на особистій сторінці в соціальній мережі Facebook Житомирського міського голови Сергія Сухомлина з'являється купа цікавих фото з подробицями проведення на стадіоні «Спартак Арена» партійної конференції, на якій очільника міста висувають кандидатом на новий строк. І ось яка «родзинка» – дата проведення партійної конференції політичної партії «Пропозиція» дивним чином збігається з датою, зазначеною в договорі з пані Людмилою Ткачук! Тобто фактично за проведення партійної конференції були сплачені не партійні кошти, а особисті гроші приватної особи!

 

Очільниця штабу – скандальний підрядник?

Чудово, що є дівчата з Житомирського офісу політичної партії «Пропозиція». Після того, як представники офісу почули, що до них телефонує журналіст газети, вони чемно записали мобільний номер та пообіцяли, що до нас одразу перетелефонують. Але чекати довелося дуже довго. Тоді ми вже самі знову набрали номер Житомирського офісу політичної партії «Пропозиція».

Цього разу менеджер в офісі вже трохи була напружена, і в голосі прозвучали дратівливі нотки:

– Я ж сказала, що в нас нарада і всі зайняті!

– Але ж ви пообіцяли зателефонувати мені, і в офісі повинен постійно бути хтось з представників партії, які можуть відповісти на запитання!

– Добре, зачекайте...

Було чути, як хтось з кимось сперечається. Але слухавку все ж взяли.

– Добрий день! Вас турбує журналіст газети «20 хвилин»!

Знову зависла гробова тиша. Але потім голос на тому кінці дроту відповів:  

– Добрий день! Ви спілкуєтеся з керівником виборчого штабу Наталією Міфаник.

– Пані Наталіє, скажіть, будь ласка, чому ваша партія проводить партійні заходи за кошт приватних підприємців, а не за  власні партійні кошти.

Знову тиша... Потім голос з подвійною дратівливістю відповів:

– Зверніться з офіційним запитом! Зараз у нас нарада, і всі зайняті. На ваше запитання зараз ніхто не може відповісти..

Керівниця штабу партії Наталія Міфаник

Ну яку б відповідь ми отримали і чи отримали б взагалі – це питання риторичне. Можемо нагадати, що керівником виборчого штабу Наталія Міфаник стала тільки недавно, а до цього вона обіймала посаду комерційного директора ТОВ «Рекламне джерело», звідки зникла тільки у 2019 році.

Секретар Житомирської міської ради Наталія Чиж 8 липня зібрала пресконференцію з приводу чергового скандалу, пов’язаного з використанням бюджетних коштів під час реалізації проєкту «Дім української культури». Після того як Служба безпеки України спільно з Державною фінансовою інспекцією у ході перевірки виявили, що вартість контракту на закупівлю та виконання послуг завищена щонайменше на 270 тисяч гривень, управління культури повідомило, що жодної інформації про факт перевірки та її результати у них немає.

«Нам показали роутер у Домі української культури. 1590 грн ви заплатили за кожен роутер. В Інтернеті такий коштує 413 грн, – наводить приклад Іван Єщенко. – Флагштоки. Флагштоки виготовляє одна фірма в Україні в Дніпрі (колишній Дніпропетровськ). Ми зв’язалися з цією фірмою, і вони вислали мені комерційну пропозицію. З доставкою в Житомир 6-метрові флагштоки “Люкс” коштують приблизно 9 тис. 300 грн, в той час як ви витрачаєте гроші платників податків і закупляєте їх за 21 тисячу». Загалом активісти проаналізували 5 позицій і виявили близько 111 тис. грн переплати.

Тоді координаторка проєкту «Дім української культури» Наталія Міфаник оголошувати конкретні цифри відмовилася, аргументуючи це тим, що документи були надані компетентним органам, а виносити такі дані на загал вона не має права, оскільки це – «комерційна таємниця».

Ми в мінусах по даному проєкту, – заявила представник підрядника. – Робота почалася ще перед Новим роком, а протягом 4 місяців над проєктом працювали 8 осіб зранку і до третьої ночі. Ми спочатку вкладали власні кошти, аби зробити усе в термін. Ніхто не рахує витрат на проїзд, роботу в музеях, яка тривала не день і не тиждень.

 

«Благодійність» бюджетним коштом

На цьому «благодійність» координаторки не припинилась. Незважаючи на роботу в мінусах, як стверджує Наталія Міфаник, вона продовжила «допомагати» міській раді. Особливо активно вона цим зайнялась з лютого 2018 року, після реєстрації як фізична особа-підприємець. Прописавшись у райцентрі Малин Житомирської області, вона вказує як свій номер – телефон керівника агентства «Рекламне джерело». Але тоді (тобто ще у 2018 році) повідомили, що з 3 січня 2018 року новоявлена підприємниця в агенції не працює. У цей самий час управління культури Житомирської міської ради оголосило два тендери. Перший – з очікуваною вартістю 350 тисяч гривень безпосередньо на проведення Днів Європи. Другий, оцінений у 150 тисяч гривень, – на організацію культурно-мистецького фестивалю національних товариств в межах проведення Днів Європи. Обидва тендери з’явилися 17 квітня 2018 року. Аукціони на зазначених торгах завершилися 2 травня 2018 року, і обидва виграла одна Наталія Міфаник (тоді мала прізвище Пономарьова). За організацію Днів Європи їй сплатили з бюджету міста 330 тисяч 808 гривень, а за фестиваль в межах свята – ще 140 тисяч 200 гривень. Конкурентом на обох торгах у 2018 році з організації Днів Європи був Анатолій Анатолійович Осіпов. Як стверджують житомирські ЗМІ, які заслуговують на довіру, саме Анатолій Осіпов пов’язаний з Іллею Грицанюком – чоловіком начальниці управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради Ірини Ковальчук. Електронна пошта Осіпова була тоді вказана як контактна на низці заходів, організованих молодіжною організацією Іллі Грицанюка «Цілком природно». Ця ГО існує з 2010 року і була співорганізатором низки загальноміських заходів, зокрема «Години землі» у 2018 році. Телефон ФОП Осіпова вказаний як контактний у магазині ФОП Грицанюка «Оптима». Після серії кримінальних проваджень, обшуків та вилучень документів, пов’язаних з проєктом «Дім української культури», численних скарг і приписів Держаудитслужби Наталія Міфаник зникла з поля суспільної уваги. І на арену вийшла зовсім нова людина – Людмила Ткачук.

 

«І все повернулося на круги своя..»

Естафету бурхливого освоєння бюджетних коштів від Наталії Міфаник спонсорка партійного зібрання взяла з середини 2019 року. На обрії культурного життя міської ради виплила постать Людмили Ткачук, яка, не володіючи досвідом виконання робіт чи необхідним матеріальним забезпеченням, підписує угоду на 138 000 гривень. Управління культури Житомирської міської ради 2 липня 2019 року підписує з нею угоду з надання послуг з організації та проведення свята Івана Купала.

А вже 10 вересня 2019 року Людмила Ткачук тому ж управлінню культури Житомирської міської ради надає послуги з організації та проведення заходу «З Днем народження, Житомир» та «Культурна версія» на суму в 421 148 гривень.

Спонсорка партійного зібрання Людмила Ткачук регулярно отримує від міськради сотні тисяч бюджетних коштів

Крім того, були надані послуги з виробництва рекламних пропагандистських та інформаційних фільмів та відеоматеріалів на дуже скромні суми в 8 500 грн і 20 000 грн. А також чотири рази кейтерингові послуги на загальну суму в 30 000 гривень (мабуть, гарний у чиновників міськради  апетит, – авт.).

Включно по серпень цього року Житомирська міська рада та підпорядковані їй підрозділи і комунальні установи підписали з Людмилою Ткачук зо два десятка угод на понад 700 тис. грн.

Ми намагалися отримати коментарі від усіх учасників нашого журналістського розслідування, але це вдалося лише частково. Ми не змогли додзвонитися до представників стадіону «Спартак Арена», де відбувався партійний з’їзд, гроші за який досі так і не були сплачені! Але нам вдалося додзвонитися до партійного спонсора, яку щедро фінансує міська рада. Піднявши слухавку, Людмила Ткачук, як тільки почула, що їй телефонують журналісти, вирішила одразу ж припинити розмову. Далі розмовляти пані Людмила відмовилася, запевнивши, що буде готова до спілкування в інший день.

Наскільки організація партійних зборів коштом приватної особи є порушенням виборчого законодавства, мають встановити уповноважені з нагляду за виборами державні інституції. А от тотальна змова між усіма співучасниками даного дійства, як то кажуть, на лице.

Очільник міста та його оточення настільки знахабніли, що навіть декілька тисяч гривень на проведення зборів не можуть самостійно сплатити, шукаючи, як би хоч під кінець керівництва містом  витягнути побільше з бюджету.

 

Руслан Мороз, Тарас Боросовський

Коментарі (2)
  • Владимир Островский

    Беспредел.Одни воры
  • Валерій Шевчук

    А що коментувати??? Все правда.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up