Алкопатріотизм

Алкопатріотизм

Продовження. 

Початок читайте ТУТ.

Видатний німецький вчений Еміль Крепєлін сказав, що немає кращого засобу для створення ідіотів, ніж алкоголь.

Нещодавні події в Житомирі та прийняті з порушеннями рішення виконавчим комітетом міської ради свідчать про те, що споювання житомирян – це не лише вигідний бізнес, а й складова місцевої політики. Якщо людей буде цікавити лише алкоголь, тоді ніхто не буде запитувати у влади, куди і яким чином витрачаються бюджетні кошти. А запитати є що, адже вже другий рік мільйони гривень буквально розчиняються в руках ефективних менеджерів та управлінців.

Влада, цинічно брешучи та приймаючи рішення виключно у своїх інтересах, вважає людей за дурнів, і її дії вже переходять усі межі.

Рішення про дозвіл продажу алкоголю на День міста в офіційному документі обґрунтовується тим, що продаж алкоголю у святковій зоні дозволяється «з метою гідного вшанування знаменної події заснування міста Житомира, національно-патріотичного та естетичного виховання сучасного покоління, пропагування мистецьких здобутків Поліського регіону».

Алкоголь у розумінні влади – це національно-патріотичне та естетичне виховання сучасного покоління.

Влада навіть розповідає, що це європейський досвід – розпивати спиртне в центрі міста. Однак ніхто не каже, що в ЄС досить жорстке законодавство щодо обігу та вживання алкоголю. Натомість в Україні та, зокрема, у Житомирі алкоголь доступний усім, навіть й дітям.

Використовуючи дозвіл на продаж слабоалкогольних напоїв під час святкування, планувалося не лише продавати, а й розпивати наливки, які ніяк не можна назвати слабоалкогольними. Враховуючи те, що ці наливки не мають ані акцизних марок, ані документів про їх якість та походження.

За останні роки Житомир перетворився на місто гральних автоматів, секонд-хендів і «наливайок». Про яке майбутнє міста може йтися, якщо жодне святкування не можуть організувати без алкоголю? Що можна сказати про міську раду, якщо під її егідою на День молоді на сцені проводять конкурси серед глядачів з випивання пляшки пива на швидкість?

Закінчити хочу словами митрополита Андрія Шептицького, які досі актуальні: «Найвищий час схаменутися та глянути у вічі сумній дійсності. Треба вже раз пізнати цю невмолиму правду, що сила одиниці та всього народу лежить у тверезості, що коли хочемо діждатися кращого життя, то мусимо виповісти нещадну боротьбу алкогольним напоям і їхнiм розсадникам – корчмам».

Микола Череднік

 

0
0
0
0
Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up