Як облаштувати сходи у приватному будинку

Як облаштувати сходи у приватному будинку

Вхідні сходи в будинок можуть бути виготовлені з різного матеріалу: металу, дерева, каменю чи бетону.

Сходи – поширений елемент сучасних приватних будинків, котеджів і дачних ділянок. На вхідні сходи гості звертають увагу в першу чергу, відзначаючи витонченість перил, обробку сходів, поєднання з фасадом будинку та інше, на основі чого роблять висновки про смак і доходи господаря.

Основні вимоги, які висуваються до сходів:

безпека; надійність; комфортність; міцність; довговічність.

Вхідні сходи діляться за матеріалом виготовлення. Основні матеріали, з яких будуються сходи:

  • дерево;

  • бетон;

  • метал.

Дерев’яні сходи довгий час вважалися класичними конструкціями. Зараз їх поступово відтісняють інші, більш практичні матеріали. 

Директор компанії з виробництва дерев’яних сходів «Wood stairs» Сергій Кондратюк радить: «Сходові конструкції, виготовлені з масиву дерева, мають багату текстуру і різноманітний колір, що дозволяє використовувати цей матеріал для виготовлення сходів будь-якого стилю. Натуральний матеріал є довговічним, екологічно чистим і піддається реставрації».

Також дерево відкриває можливості декору, недоступні бетону або металу. Наприклад, ви зможете оформити перила під зруб колоди або сходи під стару деревину.

Якщо ви хочете, щоб сходи прослужили довше, то можна обробити їх спеціальними просоченнями для дерева. Після цих процедур дерево буде стійко витримувати і вологість, і різке похолодання, і навали шкідників.

Ще один популярний варіант сходів для приватних будинків – бетонна конструкція. Особливо користується попитом у власників цегляних і бетонних будинків.

Коли ви будете підніматися по бетонних сходах, вони не скрипітимуть, на відміну від дерев’яних конструкцій, які з часом схильні до такої проблеми.

Крім того, на відміну від дерев’яних сходів, за бетонними не потрібно спеціального догляду – наприклад, щороку просочувати її розчинами, щоб уникнути нападу шкідників або процесу гниття. Широкі можливості дизайну – ще одна відмітна риса бетонних сходів. 

Також бетонні вироби – найпопулярніший варіант для саморобних парадних сходів. Якщо ви хочете заощадити бюджет і впевнені, що зможете самі якісно пройти всі етапи створення сходів, то бетонна конструкція – це ваш варіант.

Дизайнерами вже помічено, що все більше людей віддає перевагу встановленню у своєму приватному будинку металевих сходів. І пов’язано це не тільки з їх практичністю і міцністю, справа ще й у можливостях дизайну.

Металеві сходи бувають різні: від простих, зварених між собою арматурних прутів, до витонченої ковальської роботи.

Якщо ви маєте в своєму розпорядженні бюджет на роботу коваля, у вас є бажання розмістити біля свого будинку витончені металеві сходи, а також готові час від часу обробляти їх, то цей варіант беззаперечно для вас. 

Внутрішні сходи: найкращі ідеї

При будівництві будинку, який має більш ніж один поверх, виникає питання, як облаштувати сходи, аби вони були надійними, естетично привабливими і водночас безпечними для його мешканців. Оскільки сходи давно перестали виконувати тільки унітарну функцію, а стали важливими предметами інтер’єру, то їх різноманітність настільки велика, що потрібно поламати голову, перш ніж вибереш відповідну конструкцію для свого будинку. 

За типом конструкції існують сходи, які мають 1 марш, складаються з 2 маршів і багатомаршеві конструкції.

Маршами у сходах називають прольоти. Сходи на другий поверх у приватному будинку за своєю формою можуть бути: просто прямими, схожими на гвинт, з прямими кутами, поворотні сходи, а також ті, які складаються. Величезну практичну і декоративну функцію несе і матеріал, який пішов на виробництво сходів. Це може бути бетонна конструкція, дерев’яні або металеві деталі, пластик і навіть ударостійке скло.

Якщо ви хочете, щоб сходи у вашій домівці привертали увагу своєю унікальністю, зверніть увагу на такі варіанти. 

Скляні сходи

Мінімалізм скрізь. Тепер дизайн інтер`єру сходів на другий поверх також пішов цією дорогою. Скляні сходи захоплюючі і ефективні, оскільки вони дають більше доступу природнього світла, і ваша кухня, вітальня чи коридор стає більш веселою.

Торнадо

Ефект торнадо досягається спеціальним фінішним бетоном, бронзою або сріблом. Ви можете побачити цей ефект всередині сходів.

Стрічкові сходи

Ці конструкції мають особливу геометричну форму, що виражає мінімалізм і функціональність. Їх поверхня стрічкоподібна і не має гладкості, трохи жорстка.

Футуристичний мінімалізм

Якщо економія простору – це не перша прерогатива, ви можете подумати про заміну старих сходів сучасними футуристичними. Вони можуть здаватися досить громіздкими, але все ж вони дуже мінімалістичні і сучасні.

Гвинтові сходи

Гвинтові сходи завжди модні. Вони можуть доповнити будь-який інтер’єр чимось видатним, одночасно зберігаючи багато місця через форми.

Сходи, вмонтовані в стіни

Якщо ви хочете домогтися дійсно мінімалістичного ефекту, одна з ідей дизайну сходів на другий поверх, які можуть привернути вашу увагу, – це вбудовані в стіну сходи. Коли ви дивитеся на них, здається, вони майже розчиняються в стіні і висять у повітрі, не кажучи вже про відсутність додаткових конструкцій.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up