Фундамент і стіни приватного будинку: поради

Фундамент і стіни приватного будинку: поради

Будівництво будь-якого житлового будинку починається з підготовки фундаменту. Правильний розрахунок і монтаж фундаменту є гарантією тривалої експлуатації будівлі без зсувів, появи тріщин у стінах, виникнення інших проблем з порушенням геометрії.

У цій статті ми розповімо вам про те, які є види фундаменту та який краще підійде для приватного будинку. 

Фундаменти бувають різні, але кожен з них переслідує одну мету: правильно розподілити вагу будови на несучий його грунт. Залежно від декількох важливих параметрів, а саме: вид грунту, глибина грунтових вод, висота і вага будівлі, що зводиться, наявність у неї певних елементів (наприклад колон), вибирається найбільш відповідний тип фундаменту.

Стрічковий фундамент

Відео дня

Особливість стрічкового фундаменту полягає в тому, що він будується по всьому периметру як зовнішніх стін, так і внутрішніх (звідси і назва). Починається все з розбиття на місцевості осей фундаменту за допомогою теодоліта, геодезичного вимірювального приладу. Потім риють траншеї, утрамбовують і насипають стандартну піщану подушку. Підгрунтя стрічкового фундаменту покривають руберойдом, він буде запобігати витоку цементного молока. Потім слідує монтаж каркасів з арматури і опалубки, потім безпосередньо залиття фундаменту. Опалубку в кінці прибирають. Такий фундамент – це класика, він має досить посередні характеристики універсальності, якості та вартості. 

Монолітний фундамент

Проблемним грунтам часто «прописують» такий тип фундаменту за його надійність і універсальність. Якщо грунт пучинистий, просідає чи з високим рівнем грунтових вод, монолітний фундамент впорається з такими проблемами і дозволить розташувати на такому грунті не тільки невеликий будинок, але і велику будову. 

Крім універсальності, монолітний фундамент славиться також своєю надійністю і довговічністю, якщо правильно витримана технологія його «приготування». Він здатний витримати високі вагові навантаження і залишає певний простір для маневру на випадок раптових змін у будівельному проекті. А от чим не може похвалитися монолітний фундамент, так це низьким бюджетом. 

Пальовий фундамент

Будиночок на палях асоціюється у нас насамперед з водоймами. Будинок на березі озера, а то й прямо над водою, пірси і причали – ці споруди дійсно не обійдуться без пальового фундаменту. Він приходить на допомогу там, де інші рішення безсилі. Однак їх застосовують аж ніяк не тільки на відкритій воді, але також і в місцевості, де просто високий рівень грунтових вод. Найпопулярніший на сьогодні вид пальового фундаменту – пальово-гвинтовий. 

Стовпчастий фундамент

Цей вид – найпростіший, найдешевший і тому ненадійний. На вигляд це – окремі кам’яні або навіть дерев’яні опори, вбиті під стіни будинку. Застосування його виправдано лише для легких конструкцій. У вашому будинку не повинно бути ні цокольного поверху, ні підвалу, якщо ви вирішите поставити його на стовпчастий фундамент. Розпрощайтеся з ідеями будинку з важких матеріалів. Незаперечною перевагою стовпчастого фундаменту є його ціна, швидкість зведення і простота використання. 

Вибираємо матеріал для стін будинку

Стіни забирають до чверті всіх витрат по будівництву будинку. І якщо безтурботно поставитися до цього вибору, то можна зазнати серйозних витрат в майбутньому. Отож для стін будинку можна використати такі матеріали. 

Традиційна цегла

Цегляний будинок здатний простояти 100–150 років. Він прекрасно переживе і дощі з ураганами і градом, і сильні морози, і посушливу спеку. Кладуть стіни з цегли зі стародавніх часів, тому технологія їх зведення відпрацьована до дрібниць. Відповідно і хорошого майстра знайти легко.

Керамічна або силікатна цегла

Керамічна цегла має червоний колір. Зроблена з обпаленої глини, тому дуже міцна і має високу екологічність. Такий матеріал не боїться холоднечі і не пропускає воду. 

Силікатна цегла має білий колір. Основні компоненти — вапно, пісок і дещиця добавок. Цей вид цегли також випускають як суцільним, так і з порожнинами всередині. Останній більш легкий, а стіни з нього набагато тепліші (адже повітря — відмінний теплоізолятор). 

Керамічний блок 

У Європі, вирішуючи, з якого матеріалу будувати будинок, часто вибирають керамоблок. Він екологічний (складається з обпаленої суміші глини з дерев’яною тирсою), а будувати з нього можна дешево і швидко. Будинок такий простоїть не менш 150 років, причому його можна зробити багатоповерховим (запас міцності це дозволяє). З боків поверхня керамоблока рифлена, а всередині — пори. Стикуються окремі елементи за допомогою з’єднання паз-гребінь.

Газобетонні блоки 

Зовні газобетонні блоки виглядають гірше ніж керамоблок, зате вони чудово тримають тепло. Стіни з газобетону товщиною 30–40 см. Побудовані в один шар володіють такими ж характеристиками, як і багатошарові, зроблені з цегли або керамоблоків. При цьому в приміщенні тримається досить комфортний мікроклімат, оскільки газобетон ефективно протистоїть коливанням температури і вологості. Цей матеріал не буде гнити і псуватися від часу, адже він має необмежений термін експлуатації. А по теплоізоляції він втричі краще, ніж цегла. Це заслуга повітряних пор всередині матеріалу.

Старе добре дерево 

Дерев’яний будинок — це передусім здоров’я і затишок. Його стіни не просто «дихають», а й роблять повітря цілющим, затримуючи всі шкідливі речовини. Стіни з дерева створюють у приміщенні оптимальну вологість і приємно пахнуть.

Стіни будинку з дерева мають гарну теплоізоляцією і зберігають тепло взимку і прохолоду влітку. Витрати на обігрів дерев’яного будинку можуть бути значно нижчими порівняно з цегляними стінами.

 

 

 

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:20 Житомир і Куп’янськ підписали меморандум про співпрацю photo_camera 12:00 У ніч на 20 квітня на Житомирщині очікуються сильні заморозки 0-3° 11:41 Як отримати пільги на харчування у школах і садочках? ІНФОГРАФІКА 11:20 Два боєприпаси часів Другої світової війни виявили в Бердичеві і Звягелі Від читача 20:15 Вчитель з Житомира переміг у премії “Ранкові зорі” 11:00 Військовим передали чергову автівку, придбану завдяки волонтерам 10:40 За ініціативи Мінветеранів Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника і Захисниці 10:22 Учні однієї з гімназій Житомирщини долучилися до висадження лісу photo_camera 10:00 На Чуднівщині чоловік цілу ніч блукав у лісі 09:41 Росіяни за добу втратили 910 військових 09:19 Оперативна інформація станом на 06.00 18 квітня 2024 року щодо російського вторгнення 09:00 18 квітня: все про цей день, яке свято, традиції, іменини і погода у Житомирі 17:45 Житомирські діти влітку зможуть відпочити у пришкільних і денних таборах, різнопрофільних загонах 17:27 На Житомирщині відбулося підписання договору про партнерство між ЮНІСЕФ з одинадцятьма територіальними громадами. ВІДЕО 17:00 На Житомирщині завтра прогнозують сильні дощі 16:40 Віталій Бунечко: Продовжуємо допомагати нашим захисникам 16:22 Біля Гуйви - ДТП з потерпілими, рух ускладнено photo_camera 16:20 За січень-березень 2024 року доходи обласного бюджету склали більше 430 млн грн 16:00 Нагостювався на 80 тисяч гривень: у Волицькій громаді під час гостин обікрали чоловіка 15:40 Житомирські рятувальники отримали гуманітарну допомогу від благодійників
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up