Чи спричиняють музичні плеєри втрату слуху?

Професіональні сурдологи останнім часом усе частіше звертають увагу громадськості на те, що використання iPod’ів може призвести до зниження слуху, приглухуватості та тіннітусу.

Необхідно стежити за тим, щоб під час прослуховування гучність музики не перевищувала 90 децибел. На жаль, компанія Apple виробляє плеєри, гучність яких значно перевищують допустимий поріг, на таких пристроях гучність звуку може перевищувати 120 децибел.

У Франції та кількох інших європейських країнах законодавством встановлені обмеження гучності для iPod, які продаються на території цих держав. Гранично допустимою нормою вважається 100 децибел, хоча навіть цей показник може негативно впливати на слух та привести до його порушення. Однією із основних причин такого впливу є тривалість прослуховування музики. Щоденний вплив прослуховування музики в навушниках mp3 плеєра навіть на допустимій, як нам здається, гучності, порушує роботу волоскових клітин, які розташовані в середньому вусі та передають звукові імпульси до головного мозку людини. Нижче можна детальніше вивчити таблицю допустимих звукових показників, що була складена Федеральним Агентством з охорони праці та здоров’я США.

Відео дня

З кожним наступним збільшенням показника гучності на 3 децибели у плеєрі, зменшується час його прослуховування. Уявімо ситуацію, що ви перебуваєте в транспорті, шум якого становить близько 90 децибел. Якщо ви хочете під час поїздки прослуховувати музику, то її гучність буде приблизно 110 децибел. Такий рівень гучності може чинити негативний вплив на слух після 30 хвилин поїздки.

Все ж вихід знайти можна. В mp3 плеєрах найчастіше використовуються дископодібні навушники-вкладки, у яких і криється основна проблема. Такі навушники нещільно прилягають до стінок слухового проходу людини. Таке розташування не дозволяє повною мірою блокувати сторонні шуми. І для того, щоб було добре чути музику, ми змушені збільшувати гучність у плеєрі. Що ж робити?

На сьогоднішній день відомі звукоізоляційні навушники, які виробляються багатьма відомими компаніями. Такі прилади успішно пригнічують фонові шуми і людина може комфортно прослуховувати улюблені композиції без необхідності підвищувати рівень звуку. Найпопулярнішими марками таких наушників вважаються Bose, Future Sonics, Shure, Etymotic та багато інших.

Вчені вважають, що найбільш раціональним варіантом для порятунку власного слуху від негативного впливу є індивідуальні насадки для навушників. Такі пристосування виготовляють особливим способом. Для цього необхідно мати зліпок вушного каналу людини. Саме за рахунок індивідуального підходу такі навушники прекрасно входять в слуховий прохід, прилягають до його стінок і приглушують навколишні шуми. Про те, що вони випадуть з вуха, можна навіть не турбуватися.

Якщо ви все ж віддаєте перевагу прослуховуванню музики у навушниках-вкладках, які йдуть у комплекті до плеєра, то не варто збільшувати гучність звуку більш ніж на дві третини. Для того щоб в подальшому не мати проблем зі здоров'ям, краще подбати про нього вже зараз.

За матеріалами сайту bettertone.com.ua.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:50 Підтвердження статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період 17:30 100-річний ювілей відзначив житомирянин Віктор Іванович Поліщук 17:00 Сьогодні з 18 до 22 години для бізнесу та промисловості діятимуть обмеження споживання електроенергії 16:41 Підвішені закони: чому Зеленський затягує із підписанням ініціатив? Від читача 13:56 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 16:18 Житомирський обласний центр крові має потребу в донорській крові з негативним резус-фактором 16:00 Незаконна реєстрація права оренди на 170 земельних ділянок – на Житомирщині держреєстратора підозрюють у службовій недбалості 15:40 На Михайлівський проводяться роботи з підготовки фонтанів до роботи. ФОТО photo_camera 15:22 Задушив приятеля, а тіло підкинув сусідам – жителя Звягеля ув’язнили на 9 років 15:00 Атмосферні фронти покинуть Україну, температура почне підвищуватися 14:40 Мобілізація за несплату аліментів: як це працюватиме 14:20 Історикам та краєзнавцям представили бачення концепції розвитку парку «Замкова гора» 14:00 “Доступні ліки”: отримуйте життєво необхідні ліки безоплатно або з частковою доплатою 12:40 Втома: причини і методи боротьби 12:20 Житомир і Куп’янськ підписали меморандум про співпрацю photo_camera 12:00 У ніч на 20 квітня на Житомирщині очікуються сильні заморозки 0-3° 11:41 Як отримати пільги на харчування у школах і садочках? ІНФОГРАФІКА 11:20 Два боєприпаси часів Другої світової війни виявили в Бердичеві і Звягелі 11:00 Військовим передали чергову автівку, придбану завдяки волонтерам 10:40 За ініціативи Мінветеранів Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника і Захисниці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up