Житомирські лялькарі відзначили професійне свято

Житомирські лялькарі відзначили професійне свято

21 березня - Міжнародний день лялькаря.

«Я в ляльковому театрі. Переді мною,
Як тіні від хитних гілок,
Сповнені красою подвійний,
Змінюються натовпу маріонеток...»

Знаменитий поет-романтик Костянтин Бальмонт ставився до фігурок з дерева, паперу і тканини як до бездушних божків, сповнених в той же час сарказму по відношенню до глядачів. А знаєте, що відповість вам маленька дитина на питання про те, яким чином ляльки оживають на сцені театру? Вона охарактеризує зрозумілий дорослим процес гри як «чаклунство». І буде права, адже управління казковими персонажами - справжнє мистецтво, оволодіти яким під силу лише талановитим людям, які з радістю вдихають життя у своїх безмовних підопічних.

 

19 березня в приміщенні Житомирського академічного обласного театру ляльок пройшло нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу театрів ляльок «Прем’єри сезону» и засідання Всеукраїнської громадської організації «УЦМСДТЛ «UNIMA-УКРАЇНА», яка підбила підсумки своєї роботи за минулий рік.

Все це було приурочено до 21 березня - Міжнародного дня лялькаря. Ми вітаємо всіх колег театрів ляльок з професійним святом і бажаємо творчих успіхів і богатирського здоров'я, щоб ці успіхи втілити в життя!

 

Рішення про святкування цього дня було прийняте в 2002 році, і з того часу щороку 21 березня по всьому світу вшановують акторів-ляльководів, майстрів-лялькарів і всіх-всіх працівників лялькових театрів.

Ці люди дарують радісні емоції дітям і дорослим, про них пишуть книжки (так-так, пам’ятаєте «Буратіно»), їх мистецтвом захоплюються. І це не дивлячись на те, що, як правило, вони залишаються в тіні своїх героїв!

 

Саме від лялькаря залежить характер, настрій, емоції казкових персонажів. Адже уміння подарувати потрібну атмосферу — це дійсно мистецтво, що заслуговує на оплески!

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up