Як вибрати і зберегти новорічну ялинку

Як вибрати і зберегти новорічну ялинку

Якщо ви хочете прикрасити свій дім живою ялинкою, скористатеся нашими перевіреними порадами, як обрати деревце і якнайдовше зберегти його свіжий вигляд..

1. Те, наскільки довго ялинка буде стояти в приміщенні, багато в чому залежить від її здоров’я. Вибираючи новорічне дерево, зверніть увагу на стовбур. Бажано, щоб він був товстим і, як і гілля, покрите голками. Гілки на стовбурі повинні рости досить часто.

Про хорошому стані ялинки говорить пружність її гілок, колючість і темно-зелений (але не жовтуватий!) колір хвої, переважно не дуже великою. Важливо, щоб гілочки ялинки гнулися, а не ламалися і не обсипалися, так як навіть нещодавно привезене з лісу дерево може бути сухим.

Відео дня

Молоде, здорове деревце можна визначити за специфічним запахом лісу. Дуже важлива збереження кінчиків гілок і особливо верхівки. З цієї причини будьте особливо обережні при транспортуванні ялинки, попередньо дбайливо притиснувши до стовбура і закріпивши широкими мотузками її гілки.

2. Щоб зберегти ялинку якомога довше, бажано довго не містити дереево в теплій кімнаті до того, як ви будете її прикрашати. Тому, якщо ялинка куплена заздалегідь, її зберігають обернутої в папір на балконі.

Перед тим як нарядити ялинку, нижні гілки дерева відрубайте і оголите стовбур на 15— 20 сантиметрів, поставте ялинку години на два в відстояну воду від хлору.

Далі фахівці рекомендують: (1) — розчинити 40 грамів солодкого сиропу, додати чайну ложку добрива на літр води і таку ж дозу відбілювач для тканин; (2) — влити 2 столові ложки потрійного одеколону і столову ложку гліцерину. Одеколон можна замінити «Нитхинолом». Через тиждень розчин рекомендується поміняти.

3. Якщо куплена ялинка зберігалася на балконі, внісши її в будинок, відразу не розгортайте, а поступово зігрійте до кімнатної температури, інакше може швидко обсипатися хвоя.

Нижній зріз на стовбурі оновлюють і роблять рівним, додають у воду, в яку буде поставлено деревце, таблетку аспірину, щіпку солі і ложку цукру. Аспірин не дає розвиватися гнильним бактеріям, а сіль і цукор забезпечують харчування. Час від часу підливають воду, ємність повинна бути завжди повною.

Ялинку з поліетилену і полівінілхлориду, зняту з антресолей, перш ніж встановити в кімнаті, пилососять. Мити її не слід, інакше можуть заіржавіти металеві стрижні, службовці підставою гілок і стовбура.

4. Придбайте спеціальну підставку — треножний тримач для ялинки, адже популярна за часів наших бабусь хрестовина давно вийшла з моди — аж надто короткою через неї було життя ялинки в будинку.

Опустіть кінець стовбура дерева, очищений від кори, у внутрішню частину підставки — ємність з водою (важливо, щоб рівень води у посудині був завжди вище того місця, де зрізано кора), додайте в неї 3-4 столові ложки гліцерину.

Підставку можна замінити відром або іншим глибоким посудиною. Тут важливо надати дереву стійкість, обрубавши кілька нижніх гілок до половини, щоб вони надійно вперлися в стінки відра, або зміцнити стовбур ялини з допомогою спеціальних розтяжок.

5. Щоб зберегти ялинку якомога довше, є ще один спосіб створення поживного і зберігає розчину: у 3 літри води додати приблизно по 5 грамів лимонної кислоти та желатину, а також неповну столову ложку товченої крейди. По мірі випаровування води додавайте її до потрібного рівня.

6. За 2-3 дні до свята ви купуєте живу ялинку і все це час зберігайте її на холодному балконі. Далі растворяете в одному літрі води таблетку аспірину і 3-4 чайні ложки цукру. Цей розчин змішуєте у відрі із чистим піском.

У приготовлений таким чином мокрий пісок ставите ялинку так, щоб її оголений корінець був заглиблений у піщану суміш на 15-20 сантиметрів. При підсиханні піску смачиваете його водою, потрібно, щоб пісок був завжди вологим, так як ялинка багато «п’є».

7. Нижня частина стовбура ялини, очищена від кори, занурюється у відро з водою, в якій попередньо розчиняють чайну ложку городнього добрива — сечовини. Через добу в стовбурі дерева можна зробити надріз, який вкласти вовняну тканину.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
16:40 Все про пандемічний грип: діагностика, профілактика 16:23 11 підліткових клубів Житомира змінили свої назви photo_camera 16:00 У цьому році ремонт доріг на Романівщині розпочнуть у червні. Тоді ж – і завершать! 15:38 Чи буде відкритий постійно Ботанічний сад у Житомирі та хто його фінансує photo_camera Від читача 15:28 У Житомирі гештальт-терапевтка та волонтерка Ксенія Лавріна проведе тренінг про те, як спілкуватися з військовими 15:20 Ув’язнення загрожує директору комунального підприємства за угоду на постачання електроенергії, що завдала збитків на близько 700 тисяч гривень 15:00 На проходження НМТ у Житомирській області за два тижні зареєструвалося 6 649 кабінетів здобувачів освіти 14:41 З 1 квітня збільшиться розмір компенсаційних виплат роботодавцям, - Держслужба зайнятості 14:20 На Бердичівщині через необережність під час паління згоріла оселя - господар загинув 14:01 Прокуратура повернула Ружинській громаді з приватної власності греблю вартістю понад 800 тисяч гривень 12:40 ДТП з мотоциклом на Олевщині: дві жінки в реанімації, травмований і нетверезий керманич photo_camera 12:21 На вимогу Екоінспекції в Житомирі впорядковано територію на схилі річки Лісна біля Сосновського мосту 12:00 Чемпіони України з футзалу U-15 (2009 р.н.) photo_camera 11:40 Як отримати "Пакунок малюка" 11:19 У Житомирі відкрили Почесне Консульство Естонії. ВІДЕО play_circle_filled 11:00 Підвищення пенсій з 1 квітня: кого стосуватиметься 10:38 43-річний житомирянин, у якого стріляли вчора на Польовій, помер у лікарні 10:20 «Незламні постаті Житомира»: стартував ґрантовий проєкт для молоді 10:00 Готівкою у громадському транспорті Житомира можна буде розраховуватися до 1 червня 09:41 Майже до 440 тисяч осіб зросли загальні втрати росіян в живій силі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up