Вперше на житомирській сцені Phd-опера «Про що мовчить Заратустра»

Вперше на житомирській сцені Phd-опера «Про що мовчить Заратустра»

4 жовтня на сцені академічного українського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги у Житомирі відбудеться прем’єра Phd-опери «Про що мовчить Заратустра» за вільним перекладом драматурга Кліма. 

Гострі та влучні тези книг Ніцше нагадують лаконічні фортепіанні мініатюри. У діалогах постають питання, на які у кожного глядача буде своя відповідь: чи є Бог, хто винен, чи потрібно допомагати іншим, що таке життя?

«Візуальна складова постановки захопить своєю мультифункціональністю, – розповідає режисер Влад Троїцький. – Під час карантину ми показали зум-версію опери. Отримавши грант УКФ, змогли доопрацювати попередній матеріал та дописали нові частини опери. Створили абсолютно новий сценічний продукт. Для постановки залучимо багато камер і зробимо своє телешоу. “Картинка” для відео, що проектуватиметься на величезний екран кінотеатру “Київська Русь”, братиметься наживо у мультикамерному режимі». 

Формація NOVA OPERA пропрацьовує нові смисли. Спостережливий глядач помітить наративи різних філософських течій.

Над музикою працюють запрошені композитори Сергій Вілка, Андрій Мерхель та Яна Шлябанська. «Новітність музики полягає у відсутності автора як особи, однак з наявністю співавторства – як мистецького концепта», – розповідають вони. 

Пазл музичного полотна складається із багатьох елементів: тут і «давньогрецький хор», хіп-хоп речитативи, сучасні «скрімінги», а також музика, написана самим Ніцше. «Його музична ідея – його "меми" – отримали своє продовження в межах цієї опери, але не як "алюзія" чи "присвята" ніцшеанству, а як повноправний музичний партнер метамодерністичного колажу», – розповів Андрій Мерхель.

Частину музики до філософської опери «пише» Штучний Інтелект. Вперше українська опера застосовує цей новітній інструмент. «Використання ШІ корелюється з ідеєю Ніцше про створення надлюдини, – розповідає вокаліст Андрій Кошман. – Наші композитори виберуть найкраще зі згенерованого матеріалу, адже людський хист ніхто не замінить. Навіть найдосконаліша машина не може творити настільки енергетичний та емоційно-сильний мистецький продукт».

Проєкт створено за підтримки Українського культурного фонду. 

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі

keyboard_arrow_up