Висоцький і колгоспниця-«академік» з Житомирщини

Висоцький і колгоспниця-«академік» з Житомирщини

Коріння Володимира Висоцького – з Житомира. Відомо, що тут жила його бабуся Дебора Бронштейн. Іншу відому бабусю з села Високого, що за 35 км від обласного центру, Володимир Семенович увіічнив у своїй пісні.

«Справжнім бійцем» і «справжнім академіком у своїй справі» Микита Хрущов називає колгоспницю Надію Загладу.

«Заглада і тисячі й тисячі інших, проявляють велику силу, мужність і наполегливість у праці», - пише Хрущов про ланкову колгоспу з села Високого Черняхівського району.  

Трудівниця-рекордсменка з однієї і тієї ж площі отримала два врожаї льону – по 27,8 центнера льоноволокна і 10,4 центнера насіння з кожного гектара. Ланка нашої землячки однією з перших довела можливість отримання на Поліссі високих врожаїв льону та досягла світового рекорду за врожайністю культури – зібравши по 33,1 центнера волокна на кожному з 10 гектарів.

Відео дня

«У нас – стахановец, гагановец, загладовец…» – співає в пісні «Случай на шахте» Володимир Висоцький.

Лев Годованник пише, начебто Висоцький розповідав як на зустрічі з актором Яншиним Заглада встала і каже: «Знаєте, товаришу Яншин, щось останнім часом такі-то і такі-то актори якось не так грають. Халтурять, загалом. Народ, знаєте, незадоволений». А Яншин, нібито за словами Висоцького, слухав-слухав і відповідає запитанням: «А скажіть мені, товаришу Заглада, чому огірки на ринку такі дорогі?!»

Аналогічні слова письменник Володимир Войнович приписав акторові Грибову, який нібито так відреагував на повчання Заглади:

- У нас всі розбираються в мистецтві, від Хрущова до Заглади, а огірки на ринку три рубля кілограм...

На жаль, втручалася Надія Заглада не лише в справи творчі, а й у церковне життя. Як бачимо, вона була вірною послідовницею гонителя церкви Микити Хрущова, який обіцяв «показати світові останнього попа». У своєму селі Високому Заглада брала активну участь у перетворенні будівлі храму на клуб та кінотеатр. Розповідають, що зокрема купила люстру, яку повісили замість панікадила. Відновити церкву вдалося лише в 1991-1992 роках.

Надія Григорівна прожила 83 роки, все життя присвятивши праці. Назва її статті «Дорожіть честю хлібороба!» стала крилатою.

Андрій Козаченко

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:57 У житомирському ліцеї створили унікальну платформу навчання на уроках захисту України 17:28 Ірина Верещук подякувала Житомирщині за прийом евакуйованих українців із Донбасу 17:00 У лікувальних закладах Житомира потрібні донори крові 1-, 4- 16:40 Житомирян запрошують на вечір поезії "Балансування" Від читача 11:37 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 16:20 Підтримай акцію “Lots of Socks” та допоможи родинам, де є сонячні дітки 16:00 У Тетерівській громаді виявили сховок зі зброєю photo_camera 15:47 Який циркуляційний насос придбати? (Новини компаній) 15:40 У Житомирі поліцейські охорони виявили заборонену речовину у відвідувача крамниці 15:20 Оголошено прийом заявок на національний конкурс «Благодійна Україна-2023» – «Благодійність на захисті України» 15:03 Завтра циклон принесе в Україну дощі з мокрим снігом і похолодання 15:00 #плічопліч: У Житомирі відбувся міський етап змагань зі спортивного орієнтування photo_camera 14:42 На проспекті Миру автомобіль збив пішохода - постраждалий госпіталізований 14:20 Сьогодні розпочався Великий піст: тривалість, правила і заборони 14:00 У Житомирі продовжується опалювальний сезон 12:43 Захворюваність на грип і ковід на Житомирщині знову зросла 12:21 У фігуранта справи «житомирського стрільця» Анатолія Захаренка діагностовано гострий інфаркт 12:00 17-23  березня проводиться  Міжнародний тиждень здоров’я підлітків 11:40 У Глибочку під Житомиром горів склад 11:20 У Житомирі - черги на обмін транспортних карток. Фотофакт photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up