Усі Недашківські - родом із Житомирщини

Усі Недашківські - родом із Житомирщини

Одна з перших красунь українського кіно Раїса Недашківська нещодавно разом із колегами знялася у проєкті «Доторкнись до історії». Фото опублікувала газета «Бульвар Гордона». 

Її життя – ролі у культових стрічках

Краса і талант нашої землячки подарували їй багато визначних ролей. У культовому українському серіалі «Роксолана» Раїса зіграла матір головної героїні – пані Лісовську. Цікаво, що це прізвище є дуже поширеним саме на Малинщині, звідки родом актриса. Власне прізвище народної артистки також має цікаву історію.

- Усі Недашківські, яких я зустрічала в Сибіру, в Австралії, у Сполучених Штатах, родом із Житомирщини. У Малині місцевий історик подарував мені книжечку «Історія Недашок». Там написано, що ми з околичної шляхти – вона у 100-кілометровій зоні князів охороняла, шатри ставила, – розповідає Недашківська.

Актриса каже, що в її селі всі одне прізвище носять, тому відрізняли один одного за прізвиськами.

- Нас, наприклад, називали Бувсунами. Спочатку ми були безунами, тобто «без унії». Отже, мої предки не ополячились, не олитовились – вони залишалися вірні православ'ю, – каже Раїса.

Якось творча група привезла «Лiсову пiсню» в її рідне село Старі Вороб'ї Малинського району. Зібралися всі односельці, навіть з маленькими дітьми прийшли, «начальства» наїхало.

- Після перегляду пішли до нас у хату, де вже був накритий стіл. Баба Санька моя натішитися не могла: «Раєчка, я наче твоє весілля справляю».

Актриса згадує, як батько водив донечку-школярку їхні землі подивитись – між Недашками й Вороб'ями.

- Я бачила там згарище на місці хати, старий яблуневий сад і затягнуту мулом копанку, де колись рибу коптили. А ще могили своїх родичів. Там лежать мої дідусь і бабуся, які померли від голоду у 1932-му...

 Фото: Раїса Недашківська та Нонна Мордюкова у культовому фільмі «Комісар»

Андрій Козаченко 

Новини за темою Читайте також
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up