У Житомирі на полотні втілили мрію легендарного композитора Задерацького

У Житомирі на полотні втілили мрію легендарного композитора Задерацького

Постать Всеволода Задерацького в музичній культурі XX століття не має аналогів. Геній композитора, замовчуваний та знищуваний в часи тоталітаризму, сьогодні став надбанням цілого світу. Багато творів з повернутої спадщини репресованого композитора було написано саме в Житомирі. А робота серед житомирських митців пробудила в музиканті національне почуття, яке ніколи його не покидало, як і мрія - зіграти свої твори, сидячи за роялем.

Відчути по-справжньому великого майстра може лише митець. Всю неосяжну творчу глибину постаті Задерацького відтворив відомий у Житомирі художник Артур Хачатрян. Художня робота під назвою “Мрія” стала центральною під час закриття Міжнародного мистецького проекту “Рік Всеволода Задерацького”, яке пройшло нещодавно в музичній школі № 1.

"У Всеволода Задерацького було дуже важке життя. Він все життя мріяв самому зіграти свої твори, сидячи за роялем. Але він не зміг це здійснити. Тому цю свою картину я назвав "Мрія", - розповів Артур.

Картина - це не просто візуалізація музики композитора, художник зобразив дух та характер Всеволода Задерацького.

До слова, Артур Хачатрян готував цю роботу спеціально для участі в Міжрегіональному науковому та культурному проекті "Митець – Культура – Виміри часу", за що його нагороджено Сертифікатом житомирської музичної школи №1 імені Бориса Лятошинського.

Високо оцінив роботу і син легендарного композитора, відомий музикознавець, професор Московської консерваторії Всеволод Всеволодович Задерацький, який також завітав на важливу подію у Житомирі та повідав присутнім про життєвий шлях батька. Житомирський період життя композитора став найбільш продуктивним. Зокрема відома сюїта під назвою "Батьківщина" – це цикл, який він створив у Житомирі.

 
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up