У Кмитівському музеї відкриється виставка "Війна в музеї"

У Кмитівському музеї відкриється виставка "Війна в музеї"

31 серпня 2019 року о 15:00 у Кмитівському музеї радянського мистецтва відкриєтся виставка "Війна в музеї", третя виставка програми "Жести ставлення" відділу сучасного мистецтва Кмитівського музею, присвячена дослідженню способів радянського та сучасного мистецтва дивитись на війну.

 

Колекція музею у Кмитові містить багато творів з воєнною тематикою. Це пов’язано, серед іншого, з тим, що засновник музею Йосип Дмитрович Буханчук був армійським офіцером у відставці, ветераном Другої світової війни. Музейна колекція зобов’язана своїм виникненням тому авторитету, який Буханчук отримав внаслідок цього статусу, та транслює радянські уявлення про війну, тобто повністю відповідає ідеологічному конструкту “Великої Вітчизняної”.

Війна, як її показано у радянському офіційному мистецтві, а відповідно й у колекції Кмитівського музею – це звірства ворогів, страждання мирного населення, звитяга героїв та, нарешті, Велика Перемога. За перемогою йде ідеологічне очищення образу війни, котре розставляє ворогів, жертв та героїв по їхніх місцях. У радянському мистецтві не може йти мова про Злочини Героїв чи про Велике Згвалтування як зворотній бік Великої Перемоги.

У виставці беруть участь сучасні художниці Лада Наконечна, Влада Ралко, Дана Кавеліна та Глюкля (Наталія Першина-Якиманська). Для цієї виставки принциповою є саме жіноча оптика, у котрій конструкції воєнних культів та їх спроможність маскувати антигероїчний характер державного насильства стають особливо ясними та прозорими.

Роботи художниць показують, як логіка війни наповнює собою життя далеко за межами зони воєнних дій. «Я малюю не війну, я малюю цю змінену війною реальність, до того ж змінену повсюди, не лише на лінії фронту. І ця реальність показує зараз усі секрети, которі приховувала раніше. Буквально, безжалісно, непристойно. Світ вивернутий, перевернутий догори дригом. Несподівано стало очевидним, що жоден з механізмів звичного мирного життя не працює” – говорить Влада Ралко.

Виставка триватиме з 31 серпня по 2 жовтня.

Впродовж виставки у музеї відбудуться читання письменниць Євгенії Бєлорусець та Гасі Шиян, чиї твори присвячені війні на Сході України. Дати читань буде повідомлено окремо.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up