На околиці Житомира археологи розпочали польовий сезон: є перші цікаві знахідки

На околиці Житомира археологи розпочали польовий сезон: є перші цікаві знахідки

На околиці Житомира, на живописному березі р. Тетерева, експедиція Інституту археології НАН України під керівництвом кандидата історичних наук А.В. Петраускаса розпочала дослідження пізньотрипільського поселення доби енеоліту – ранньобронзового віку (Рис. 1, 1-2). 

Як інформує Житомирський обласний краєзнавчий музей, хоча погодні умови не сприяли науковцям, були проведені попередні роботи, під час яких здійснено огляд території та фотофіксацію пам’ятки, зібрано підйомний матеріал, визначені та оконтурені місця закладення розкопів. В процесі робіт на площі деяких розкопів зафіксовані плями заповнень давніх об’єктів, зібрані доволі цікаві знахідки. Зокрема, фрагменти глиняного посуду, деякі прикрашені шнуровим орнаментом, крем’яний відщеп із слідами обробки, кам’яну зернотерку та уламок, можливо, антропоморфної стели (Рис. 2).
На території поселення крім трипільських матеріалів, виявлені артефакти більш пізнього часу. Привертає увагу товарна пломба кінця ХІХ – початку ХХ століття (Рис. 1,3). Її появу тут можна пояснити тим, що в зазначений час неподалік проходив торговельний шлях, який з’єднував міста Житомир і Бердичів та інші території та населені пункти Південно-Західного краю Російської імперії, по якому провозили різноманітні товари. 


Були також знайдені окремі артефакти періоду Другої світової війни – куля, осколки, уламок бронзового паска з нарізкою, а також цілий снаряд. Відомо, що у цій місцевості в 1943 р. відбувалися кровопролитні бої. Про це красномовно свідчить пам’ятний знак на місці бою Героя Радянського Союзу П.В. Хмельова, розташований на високому підвищені східніше поселення, праворуч Бердичівського шосе. Світла пам’ять воїнам, які полягли на полях битв визволяючи Житомир і землі України від ненависних гітлерівців !!! 
До робіт експедиції долучилися небайдужі житомиряни та обласний краєзнавчий музей. Через деякий час приєднаються студенти історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка. 
Отже, польовий сезон відкрито, чекаємо на нові відкриття і цікаві знахідки.

Коментарі (2)
  • Dennis Korzun

    Ви що блять смієтесь??? Житомирщині це одна з найгірших місць для пошуку якихось знахідок!!! Ви блять як пишете статтю хоч не брешіть ...
  • Сергей Гаврилко

    Пробок римских наверное нарыли много.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up