«Мистецький стендап» від Дмитра Горбачова — дослідника та популяризатора українського авангардизму

«Дмитро Горбачов. Случаї» — це історія українського мистецтва для «чайників».

«Мистецький стендап» від Дмитра Горбачова — дослідника та популяризатора українського авангардизму

Іншими словами, якщо ви раптом захотіли дізнатися все про український авангард, але не наважуєтеся на тисячі сторінок книг в академічному стилі, то вам неодмінно слід почитати «Случаї» — спогади та роздуми відомого українського мистецтвознавця Дмитра Горбачова, які записала та упорядкувала Тетяна Філевська. Авторка та Павло Гудімов (видавництво Артбук, у якому власне й вийшла книга) 21 березня публічно презентували «Случаї» у Житомирі.

Дмитро Горбачов — це, перш за все, експерт з українського авангарду. Він усе своє життя доводив його існування, бо якщо у толерантній Європі український авангард визнавали, то от у Росії — ні. Власне кажучи, мабуть саме завдяки Дмитру Омельяновичу ми маємо таке поняття, як український авангардизм. Він надав цій течії у нашому мистецтві міжнародний контекст; так би мовити початковий імпульс для його дослідження вже молодшим поколінням мистецтвознавців.

Проте він не просто викладав мистецтво студентам, а намагався його популяризувати, зробити доступним та зрозумілим кожному. І йому це вдалося, адже сьогодні ми сміло можемо говорити про неповторний стиль, емоційність та жвавість публічних виступів Дмитра Горбачова.

«Це людина-епоха», — підкреслив під час презентації книги Павло Гудімов та назвав виступи Дмитра Омельяновича таким собі «мистецьким стендапом», адже вони поєднують у собі інтелектуальність та гостроту бачення й непозбавлені гумору.

Мабуть кожен, хто особисто знайомий з Дмитром Горбачовим, знайомий і з його різними цікавими життєвими історіями. Саме такі випадки, або ж «случаї», і лягли в основу презентованої у Житомирі книги. Задум зафіксувати живу мову Горбачова на папері, але зберігши усю її емоційність та авторську неповторність, виник у Тетяни Філевської випадково.

«Багато у чому це був імпульс створити цю книжку, і вже після її створення ми розуміємо той сенс, який від початку був закладений у ній», — каже авторка. Мета книги, за словами Філевської, це з перших сторінок захопити навіть того, хто нічого не знає про українське мистецтво. А Дмитру Горбачову є чим поділитися зі своїм слухачем/читачем. Він та людина, через яку ми можемо доторкнутися до Богомазова, Малевича… Він поєднує нас з історією мистецтва двадцятого сторіччя.

Сам Дмитро Горбачов, на жаль, не зміг приїхати на презентацію книги, однак за допомогою телефону, виведеного у режим гучного мовлення, він зміг привітатися із житомирянами та особисто розповісти один із «случаїв».

Ольга Мізевич

Коментарі
16:55 Що подивитися на вихідних 16:21 Житомиряни вже підписали понад 70 тисяч декларацій з лікарями 16:06 Плануєте торгувати алкоголем і тютюном - подбайте про ліцензію 15:56 Водоканал скидає нечистоти у Тетерів. ВІДЕО з місця події play_circle_filled 15:46 Від футболу до туризму. Ліга чемпіонів в Україні 15:30 Житомирянам розповіли, як виглядатиме сквер на Лятошинського 15:17 На Житомирщині прокуратурою спільно з податківцями викрито підпільний цех з виробництва фальсифікованого алкоголю, що діяв на території області 15:00 Депутати бюджетної комісії обласної ради не підтримали питання по ТОВ «Валки-Ільменіт» 14:46 На Житомирщині 10 абітурієнтів були відсторонені від ЗНО через користування мобільними телефонами 14:16 В Олевському районі ліквідовано займання торфу на площі 0,05 га 14:00 Прокурор Житомирщини Любомир Війтович: "Наш фах вимагає повної самовіддачі та постійної самоосвіти" 12:44 За першу половину травня Житомирський рибоохоронний патруль виявив 123 порушення 12:20 На Словечанщині затримали копачів бурштину, які намагалися видати себе за відпочивальників

Хто переможе: газета «Бердичівський погляд» та пенсіонер Валентин Ганоль  чи мільйонерка, депутат обласної ради Анжеліка...

У період з 1 по 17 травня було виявлено 123 порушення, з яких 23 були грубими. Збитки, завдані рибному господарству, склали...

Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Андрушівського бюро правової допомоги.

Упродовж двох днів під час тестування було виявлено перші порушення, відтак поліцейські закликають абітурієнтів суворо дотримуватись...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up