«Маестро Космос» – в музеї космонавтики відкрили виставку, присвячену Сергію Параджанову

«Маестро Космос» – в музеї космонавтики відкрили виставку, присвячену Сергію Параджанову

В Житомирському музеї космонавтики імені Сергія Корольова з 2 до 10 квітня була представлена виставка «Маестро Космос».

Експозиція складається з творів відомих художників України та приурочена до 95-ї річниці від дня народження всесвітньо відомого кінорежисера, народного артиста України і Вірменії Сергія Параджанова. На експозиції представлені книги про життєвий шлях та творчість маестро, видані в Україні та інших країнах світу, раритетні дрібнички з особистих речей Сергія Параджанова, експонати з приватних колекцій, роботи майстрів з усіх куточків України. За життя великого митця називали «Маестро Космос», підкреслюючи його неординарну особистість і талант.

Завідуюча відділом науково-освітньої роботи та зв’язків з громадськістю музею Ірина Вишневецька розповіла про відкриття виставки: «Цього року 95-а річниця з дня народження Сергія Параджанова, і ця виставка приурочена саме до цієї дати. «Маестро Космос» – так називали Сергія Параджанова, тому саме й виникла ідея проведення виставки в Житомирському музеї космонавтики імені Сергія Корольова. Експонати дуже оригінальні, як і сама особистість Параджанова. В експозиції є фото, малюнки, картини, речі, пов'язані з життям великого митця».

Виставку організовано Всеукраїнським проектом «Parajanov-ART» та за підтримки Спілки вірмен України і регіональних вірменських громад. Його метою є популяризація творчості всесвітньо відомого режисера, одного з найвидатніших митців ХХ ст.

Організатори мають велику надію – заснувати з часом перший музей Параджанова в Україні (хоча такий неформально давно існує в Перевальській зоні, де маестро був ув’язнений в 70-х роках минулого століття). Координатор проекту від «Parajanov-ART» (м. Київ) – голова Вірменського товариства культурних зв’язків AOKS-Україна Олена Оганесян. «Parajanov-ART» існує понад 10 років. Перша його виставка була організована з нагоди 45-річчя кінострічки «Тіні забутих предків». З того часу проект доповнювався та побував у багатьох містах України: Києві, Кам’янці-Подільському, Алчевську та інших. Заходи, присвячені 95-річчю Сергія Параджанова, – «Натхнення Божого художника. Parajanov-Fest », стартували ще 16 січня в Києві.

«Житомир – це 77-е місто, куди приїхала виставка. У нашій експозиції 3000 експонатів, а сюди ми привезли 300. Виставку ми почали представляти в тих містах, де Сергій Параджанов відбував терміни покарання і знімав фільми. Потім вирушили в міста, де є потужна вірменська громада. Ось і в Житомир ми прибули на запрошення вірмен. У нас зібралося багато експонатів, які вже побували в різних куточках України, пов'язаних з іменем Сергія Параджанова. Це його портрети, зроблені фотохудожниками з різних країн світу, а також твори, створені художниками, які особисто знали Сергія Йосиповича», – розповіла куратор проекту «Parajanov-ART», голова Вірменського товариства культурних зв'язків АОКС-Україна Олена Оганесян. У планах організаторів експозиції відвідати 100 міст України, видати каталог і відправитися в закордонний тур. До сих пір виставку возили тільки до Грузії.

Руслан Мороз

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up