ЯКЩО НАМ НЕ ВДАСТЬСЯ ЗМІНИТИСЬ ЗАРАЗ, ТО ВЖЕ НЕ ВДАСТЬСЯ НІКОЛИ. Частина 1

Вікно можливостей, яке відкрилось для України після Майдану, вже закрилося. Нова влада, яка прийшла завдяки майдану, так і не спромоглася зробити нічого, щоб Україна стрімко стрибнула у розвитку, хоча для цього були всі умови. Нове вікно можливостей для України може з’явитися в будь-який момент, через декілька тижнів або можливо і через 10 років. І коли це відбудеться, ми маємо бути готові до змін.

 

Про корупцію в Україні

Корупція є ключовою причиною в гальмуванні розвитку держави, в її перетворенні.

Ми всі невдоволені корупцією, іноді навіть не стикаючись з нею, але знаючи про її існування, причому скрізь. Корупція – це явище, яке не існує без людей.

Корупція без підтримки та сприйняття суспільством існувати не може. І ніякі закони та державні органи не будуть ефективними, поки суспільство влаштовуватиме жити в корупційній системі та підтримувати корупційні зв’язки.

Коли мова йде, що корупція є у вищих владних кабінетах та у державних органах, потрібно пам’ятати, що вона є в усіх галузях нашого життя. В системі освіти, медицини, судовій системі, релігійних об’єднаннях, громадському секторі. Важко назвати галузь, в якій би не було корупції як явища. Різниця лише у масштабах корупції. Адже кондуктор у тролейбусі, не беручи гроші за проїзд у свого знайомого, вчиняє таке ж саме корупційне діяння, як суддя, який за гроші виносить неправомірне рішення.

 

Корупція виникає не у владних кабінетах, вона виникає в головах людей та в їхніх цінностях

В Україні були податковий, мовний, тарифний майдани, на які суспільство виходило проти того, з чим воно не готове миритися. В Україні не було антикорупційного майдану. І більш за все він не можливий, адже виходити на майдан маємо самі проти себе. Суспільство приймає ті норми, за якими воно живе.

Декларативно абсолютна більшість суспільства виступає за боротьбу з корупцією, але на практиці ті ж люди не готові відмовитись від корупційних процесів.

Людство бореться з корупцією все своє життя. Лише в останні двісті років почали з’являтися держави та системи, де рівень корупції був дуже низьким. Корупційна система у державі є природною, натомість антикорупційна система є антиприродною, тобто такою, яку потрібно створювати.

Корупцію можливо побороти лише створивши та запропонувавши нову систему цінностей та суспільних відносин. Не потрібно витрачати енергію, щоб побороти або зруйнувати стару систему. Після того, як в Україні буде створено нову систему суспільних відносин, стара зникне сама собою.

Ми живемо у системі закритого доступу, де влада дає доступ до власності. При такій системі не існує суспільного багацтва, адже усім цим розпоряджається дуже вузьке коло осіб. Системи, де немає корупції або її рівень дуже низький, це системи з відкритим доступом. Щоб мати таку систему, її потрібно створити, запровадивши певні запобіжники та обмеження. В першу чергу, це стосується політичних партій. Ми маємо прийти до того, щоб списки та кандидати політичних партій формували на основі праймаріз. Коли списки партій формуються на підставі думки людей, а не одноосібно лідером партії.

Ми вже маємо певні зрушення в напрямку створення системи відкритого типу. Адже усі посади, на які оголошуються відкриті конкурси, є елементами такої системи. Відкриття державних реєстрів, переведення державних закупівель у режим публічних дають надію, що не все втрачено.

                                                                                                                                                                                                                                     P. S.

Коментарі (0)

Через 26 років після того, як ми припинили йти до «світлого майбутнього», ми живемо так, наче Радянський Союз...

Багато радощів для українців приніс безвізовий режим з країнами Європейського Союзу. Що отримає кожен пересічний українець,...

МОЖНА ДУРИТИ НЕВЕЛИКУ КІЛЬКІСТЬ ЛЮДЕЙ ВЕСЬ ЧАС, МОЖНА ДУРИТИ ВСІХ ЛЮДЕЙ ДЕЯКИЙ ЧАС, АЛЕ НЕ МОЖНА ДУРИТИ ВСІХ ЛЮДЕЙ ВЕСЬ ЧАС   Відбулося...

Як чиновники витрачають наші гроші У жовтні 2016 року я вже писав про реконструкцію тротуарів у Житомирі (тут можна детально...

Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
15:00 Як отримати державну допомогу при народженні дитини? ІНФОГРАФІКА 14:40 У Житомирі вночі та вранці 20 квітня сильні заморозки у повітрі! 14:21 Лікарня, що повірила у реформу, матиме ще й наглядову раду 14:00 Військовим передали чергову партію допомоги від Житомира Від читача 13:56 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 13:00 Житомир в Instagram: весняний вайб play_circle_filled 12:39 Понад 600 страв: В Україні презентували новий збірник рецептур для шкільних їдалень 12:20 Упродовж доби рятувальники Житомирщини двічі прибирали аварійні дерева 12:00 Чуднівська окружна прокуратура попередила незаконну оренду ставу площею понад 60 га 11:41 У Центру захисту тварин з’явилися нові друзі-волонтери 11:21 У Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича створено безбар’єрний простір 11:00 Поліцейські у Житомирі вилучили у перехожого великий пакунок з наркотиками photo_camera 10:40 Сьогодні тимчасово призупинено рух трамвая 10:20 Допоможемо молодій дівчині зібрати кошти на акумулятори для електровізка! 10:00 Поки овручанин спав, сусід винес з його будинку побутову техніку та інші речі photo_camera 09:40 Втрати ворога: 9 танків, 21 артсистема і 870 осіб ліквідовано минулої доби 09:20 Оперативна інформація станом на 06.00 19 квітня 2024 року щодо російського вторгнення 09:01 19 квітня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити і погода у Житомирі 17:50 Підтвердження статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період 17:30 100-річний ювілей відзначив житомирянин Віктор Іванович Поліщук
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up