У Житомирі діяла група фальсифікаторів COVID-сертифікатів: використовувались реквізити лікарів та медзакладів України

У Житомирі діяла група фальсифікаторів COVID-сертифікатів: використовувались реквізити лікарів та медзакладів України

Вартість фейкового ПЛР-тесту становила 600 гривень, а підробленого міжнародного свідоцтва про вакцинацію - 2700 гривень.

На фоні негативного ставлення частини населення до щеплень Україну поглинула хвиля підробних ковід-сертифікатів. Ділків, які виготовляли фейкові документи і продавали їх, викрили на Житомирщині.

Так, за повідомленням відділу комунікації поліції Житомирської області, 18 листопада кіберполіцейські Житомирщини спільно з оперативниками Управління стратегічних розслідувань в області та дізнавачами Житомирського РУП викрили групу осіб, які займалися виготовленням та продажем підробних сертифікатів про вакцинацію. .

Члени групи оцінювали свої послуги у залежності від призначення документу: вартість фейкового ПЛР-тесту становила 600 гривень, а підробленого міжнародного свідоцтва про вакцинацію - 2700 гривень. При цьому використовувались реквізити ліцензованих лікарів та медичних закладів України, що дозволяло їх замовникам безперешкодно перетинати державний кордон.

Ффальсифікатори пропонували свої послуги через мережу Інтернет, а готові сертифікати надсилали поштою у різні регіони держави. Оплата відбувалась безготівково через електронні банківські системи. У правоохоронців є підстави вважати, що до злочинної схеми причетні щонайменше двоє людей.

18 листопада правоохоронці провели низку обшуків, у тому числі у м. Житомирі та у медичному закладі за межами регіону. У результаті вилучено флеш-носії, сертифікати про вакцинації, зразки печаток та підписів, мобільні телефони та комп'ютерну техніку. Надалі планується проведення відповідних експертних досліджень цих речей та встановлення замовників підроблених документів.

Попередня кваліфікація події - ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає відповідальність від штрафу до 2-річного обмеження волі.

Нагадуємо, що за використання підроблених документів також передбачена кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, "20 хвилин" досліджували тему купівлі підроблених міжнародних свідоцтв про вакцинацію, а також довідок про протипоказання до щеплення, а також шукали відповідь на питання, чому на фоні різкого зростання випадків захворювання на коронавірус активувалися псевдорелігійні секти

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі (2)
  • Елена Шевчук

    Дибили так бы вы находили что-то другое.А то делать нечего цепляются  к этим сертификатам у  самих же половина купленных
  • Виктор Шуминский

    Благое дело люди делали

keyboard_arrow_up