У восьми лікарнях Житомирської області безоплатно лікують інсульт: перелік медзакладів

У восьми лікарнях Житомирської області безоплатно лікують інсульт: перелік медзакладів

Лікування інсульту в Україні повністю безоплатне, адже входить у Програму медичних гарантій та є пріоритетною послугою серед інших програм ПМГ. То як і де отримати гарантовану НСЗУ послугу?  

Інсульт — це небезпечне порушення мозкового кровообігу, яке вимагає невідкладної діагностики та лікування. Серед основних ознак: порушення мовлення (труднощі при вимові слів), асиметрія обличчя, слабкість або оніміння в кінцівках, неможливість підняти руки вгору, інтенсивний головний біль та сплутаність свідомості.

При перших ознаках інсульту у людини необхідно викликати швидку (103) або за крайньої необхідності самостійно доставити пацієнта у лікарню. 

На Житомирщині 8 лікарень, що мають договір з НСЗУ на лікування інсульту.

У місті Житомир три заклади: Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського; 

Лікарня №1 та Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка. 

А також: 

Швидка має доставити пацієнта саме в ту лікарню, що має відповідний договір з Національною службою здоров'я. Це значно підвищить шанси людини на успішне лікування та реабілітацію. За правильно прописаний маршрут госпіталізації пацієнтів з інсультом відповідає місцева влада.  

Чому важливо доставити пацієнта саме в лікарні, які мають договір з НСЗУ? 

Від швидкої та точної діагностики залежить успіх подальшого лікування та реабілітації людини. Пацієнта критично важливо доставити в лікарню, яка має обладнання та лікарів, що можуть діагностувати  інсульт в перші кілька годин пiсля появи симптомів. 

НСЗУ в свою чергу контрактує лише ті лікарні, які гарантують: 

Без дотримання цих умов медична допомога неефективна. Тому важливо доставити ваших рідних та близьких саме в ці лікарні та проконтролювати маршрут госпіталізації швидкої.  

Лікування інсульту повністю безоплатне для пацієнта.

“Медичні заклади Житомирської області, які мають контракт з Національною службою здоров'я на лікування інсульту, отримали 17,46 млн грн за надання послуг пацієнтам. НСЗУ платить лікарням за лікування кожного окремого пацієнта з інсультом за підвищеним тарифом. Наприклад, якщо людині потрібне ендоваскулярне втручання, то за відповідне лікування одного пацієнта медзаклад отримає 97 тисяч грн. Це достатній тариф для діагностики, лікування та реабілітації пацієнта”, — резюмує директорка Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Алла Горбатюк.

Перелік безоплатних послуг при лікуванні інсульту у лікарнях.  

Медична допомога пацієнту з інсультом чи підозрою на нього повністю безоплатна. Йдеться про такі послуги:

Пацієнту з підозрою на інсульт не потрібне направлення лікаря, щоб отримати медичну допомогу безоплатно. Адже це невідкладний стан і людину в медичний заклад часто привозить швидка допомога. Медики мають надати допомогу безоплатно, незалежно від наявності направлення чи декларації з лікарем.  

Як переконатися, що швидка везе пацієнта саме в інсультну лікарню?  

Якщо лікарня не приймає пацієнта з інсультом або вимагає за лікування гроші — звертайтесь зі скаргою за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77 або залиште скаргу онлайн: https://nszu.gov.ua/gromadyanam/osobistij-prijom/citizen-form

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі

keyboard_arrow_up