У МОЗ встановили тариф на базові послуги - 370 грн на рік

Тариф на базові послуги – 370 грн на рік, але залежно від віку пацієнта тариф буде збільшений.

У МОЗ встановили тариф на базові послуги - 370 грн на рік

Кабінет Міністрів у середу, 25 квітня, встановив базовий тариф на медичні послуги за кожного пацієнта – це 370 грн на рік. Визначено також коригувальні вікові коефіцієнти, - повідомляє "5 канал". Про це на брифінгу повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає "Укрінформ".

"Постановою Кабміну встановлюємо тариф на базові послуги за кожного пацієнта. Це 370 грн на рік, але також визначаємо коефіцієнти. Залежно від віку пацієнта, тариф буде більший", – сказала Супрун.

Як уточнив на брифінгу заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, визначено 5 коригувальних коефіцієнтів залежно від вікових груп.

  • для пацієнтів віком 18-39 років діятиме коефіцієнт 1;
  • для новонароджених і до 5 років – 4;
  • для дітей віком 6-17 років – 2,2;
  • для людей від 40 до 64 років – 1,2;
  • для старших – 2. 

Заступник міністра пояснив, що підвищені коефіцієнти для дітей до 6 років та людей від 64 років були прийняті з огляду на те, що ці категорії потребують більше часу та уваги лікаря. Також, за його словами, підвищений коефіцієнт 4 для дітей до 5 років має відповідно зберегти педітричну складову на первинній ланці та мотивувати сімейних лікарів займатися дітьми.

Він зазначив, що залежно від кількості укладених декларацій і з урахуванням видатків медичного закладу "первинки", кожен медзаклад може прорахувати розмір заробітної плати лікаря. 

Також на засіданні уряду було прийнято нормативні документи, що врегульовують роботу електронної системи охорони здоров'я, затверджено типову форму договору медичного закладу з Національною службою здоров'я про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, а також постанову про гарантії надання медичних послуг іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні.  

Наразі, за словами Ковтонюка, близько 100-120 медичних закладів будуть готові з липня укладати договори з Національною службою здоров'я.

 

Коментарі

Хто переможе: газета «Бердичівський погляд» та пенсіонер Валентин Ганоль  чи мільйонерка, депутат обласної ради Анжеліка...

У період з 1 по 17 травня було виявлено 123 порушення, з яких 23 були грубими. Збитки, завдані рибному господарству, склали...

Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Андрушівського бюро правової допомоги.

Упродовж двох днів під час тестування було виявлено перші порушення, відтак поліцейські закликають абітурієнтів суворо дотримуватись...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up