У МОЗ підбили підсумки першого місяця роботи програми "Доступні ліки" в Україні

У МОЗ підбили підсумки першого місяця роботи програми "Доступні ліки" в Україні

У квітні 2017 року в Україні стартувала урядова програма “Доступні ліки”. За перший місяць роботи проект поступово набирає обертів. Говорити про загальну картину по всіх регіонах поки зарано, адже активність регіонів різниться.  Про це повідомляє прес-служба МОЗ. 

Міністерство охорони здоров’я України розробило та у понеділок 3 квітня опублікувало на сайті реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. До реєстру ввійшло 157 торгових назв лікарських засобів від 35 виробників (18 – країни ЄС, 15 – Україна, 2 – Індія та Ізраїль). Наступна дата перегляду реєстру – 1 липня 2017 року.

З 4 квітня розпорядники коштів (органи місцевої влади) почали підписувати перші договори з аптеками, що виявили бажання долучитися до програми.

Станом на сьогодні кількість аптек, що беруть участь у програмі “Доступні ліки” по всій території України вже сягнула 5 тисяч. Ми створили карту, щоб кожен міг знайти на ній найближчу до свого дому аптеку, у якій працює програма. Карта постійно оновлюється і це означає, що кожного тижня до нашої програми “Доступні ліки” долучається все більше аптек. Зараз кожна четверта аптека в Україні є учасницею програми.

Відео дня

За кількістю аптек, що беруть участь у програмі, найкраще спрацювали Вінницька, Дніпропетровська, Житомирська, Львівська та Харківська області.

Згідно зі звітами, які подали області, загалом за програмою “Доступні ліки” отоварено близько 727 тисяч рецептів. Найбільше у Харківській області – 165 тисяч, Києві – 70 тисяч, Запорізькій області – 47 тисяч, Полтавській – 45 тисяч, Вінницькій – 40 тисяч.

Проаналізувавши звітні дані Міністерство охорони здоров’я зробило рейтинг регіонів за основними показникам реалізації програми (використані кошти, виписані рецепти, відшкодовані кошти, кількість осіб, які отримали ліки тощо).

Лідерами програми наразі є Вінницька, Волинська, Кіровоградська, Полтавська, Рівненська, Харківська. Останні в рейтингу Миколаївська, Луганська, Закарпатська, Херсонська області та місто Київ.

До переліку “Доступних ліків” відбирали лише ті лікарські засоби, міжнародна непатентована назва яких є у Національному переліку основних лікарських засобів. Ліки проходили відбір з урахуванням рівнів захворюваності населення, поширеності хвороб та смертності, доказів порівняльної ефективності (результативності), безпеки та економічної доцільності лікарських засобів, а також галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я та рівня фінансування медичної допомоги.

 Існує побоювання аптек через минулий досвід схожої програми реімбурсації, коли гроші не відшкодовувалася. За перший місяць роботи програми відшкодування вже отримали аптеки у більшості областей. Загалом з початку запуску програми вже використали 3,6% коштів від загальної суми, яку виділив Уряд на реалізацію програми у 2017 році.

Сьогодні маємо певний дефіцит ліків -- через великий попит на певні препарати. МОЗ вже провело зустрічі з представниками аптечних мереж, дистриб’юторами, імпортерами та виробниками, щоб оперативно реагувати на такі технічні труднощі. Допомогти ефективніше розраховувати необхідний об’єм виробництва ліків може реєстр пацієнтів. Тому МОЗ спільно з командою розробників «Е-Health» працює над впровадженням такого електронного реєстру.

Детальна інформація є за посиланням: http://moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170324_b.html

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:39 Понад 600 страв: В Україні презентували новий збірник рецептур для шкільних їдалень 12:20 Упродовж доби рятувальники Житомирщини двічі прибирали аварійні дерева 12:00 Чуднівська окружна прокуратура попередила незаконну оренду ставу площею понад 60 га 11:41 У Центру захисту тварин з’явилися нові друзі-волонтери Від читача 13:56 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 11:21 У Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича створено безбар’єрний простір 11:00 Поліцейські у Житомирі вилучили у перехожого великий пакунок з наркотиками photo_camera 10:40 Сьогодні тимчасово призупинено рух трамвая 10:20 Допоможемо молодій дівчині зібрати кошти на акумулятори для електровізка! 10:00 Поки овручанин спав, сусід винес з його будинку побутову техніку та інші речі photo_camera 09:40 Втрати ворога: 9 танків, 21 артсистема і 870 осіб ліквідовано минулої доби 09:20 Оперативна інформація станом на 06.00 19 квітня 2024 року щодо російського вторгнення 09:01 19 квітня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити і погода у Житомирі 17:50 Підтвердження статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період 17:30 100-річний ювілей відзначив житомирянин Віктор Іванович Поліщук 17:00 Сьогодні з 18 до 22 години для бізнесу та промисловості діятимуть обмеження споживання електроенергії 16:41 Підвішені закони: чому Зеленський затягує із підписанням ініціатив? 16:18 Житомирський обласний центр крові має потребу в донорській крові з негативним резус-фактором 16:00 Незаконна реєстрація права оренди на 170 земельних ділянок – на Житомирщині держреєстратора підозрюють у службовій недбалості 15:40 На Михайлівський проводяться роботи з підготовки фонтанів до роботи. ФОТО photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up