У більшості колодязів Житомира вода не відповідає нормам

У більшості колодязів Житомира вода не відповідає нормам

У м. Житомирі функціонує 27 колодязів громадського користування та 9 каптажів джерел, водою з яких користується частина населення міста. 

Про якість води в них розповіли фахівці Житомирського лабораторного центру МОЗ України.

Станом на 1 серпня 2019 року, відповідно до плану моніторингу, фахівцями Житомирського міжміськрайонного відділу відібрано та доставлено в лабораторії ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» зразки води на санітарно-хімічні та мікробіологічні дослідження з 22 колодязів та 9 каптажів.

За результатами лабораторних досліджень виявлені перевищення гігієнічних нормативів у воді:

  • колодязів громадського  користування по: нітратах у 13 пробах (59%), водневому показнику у 3, забарвленості в 1 та виявлені загальні коліформи  у 18 пробах (82%);
  • каптажів джерел по: нітратах у 2 пробах, водневому показнику у 5 та виявлені загальні колі форми у 5 пробах (55,6%).

За отриманими показниками якості питної води встановлено, що із 22 обстежених колодязів громадського користування тільки у 3 вода відповідала гігієнічним нормативам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками. Це колодязі розташовані за наступними адресами: пров. 6-й Старокиївський, 12, вул. Параджанова, 35,  вул.Корольова, 159. 

Із 9 обстежених каптажів джерел, тільки в 1 каптажі, розташованому за адресою проспект Миру, 22, вода повністю відповідала гігієнічним нормативам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.

Враховуючи, що колодязі та каптажі не є джерелами питної води гарантованої якості,рекомендуємо  споживачам утриматись від використання води з підвищенимвмістом нітратів, особливо сім'ям, в яких є вагітні та діти до 3- років. Враховуючи значні  відхиленняу воді з колодязів (82%) та каптажів (55,6%), за мікробіологічними показниками (загальні коліформи), рекомендуємо для питних потреб вживати тільки кип'ячену воду. 

Для переходу на інтерактивну карту натисніть тут.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up