Скандал у Житомирському лабораторному центрі: колектив заявляє про реальну загрозу припинення діяльності

Скандал у Житомирському лабораторному центрі: колектив заявляє про реальну загрозу припинення діяльності
Віктор Ляшко під час візиту у Житомир

ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» написав звернення до керівництва держави, народних депутатів та правоохоронців про незаконні, на думку колективу, дії заступника міністра  МОЗ України Віктора Ляшка.

Звернення 19 лютого опубліковане на сайті обласного лабораторного центру.

"Державна установа «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє, що у зв’язку із безпідставною відмовою Міністерства охорони здоров’я України підписати структуру, штатний розпис та кошторис на 2021 рік виникла реальна загроза припинення   діяльності лабораторного центру.

На даний час заклад не має можливості провести оплату за спожиті енергоносії (газ, електроенергію, тепло) та воду; не може придбати витратні матеріали для лабораторій (в першу чергу, вірусологічної); не виплачується заробітна плата працівникам".

Колектив звинувачує у цьому віктора Ляшка:

"Незаконна відмова заступника міністра  МОЗ України Віктора Ляшка у підписанні документів ґрунтується на тому, що подати дані документи йому на підпис  може лише громадянин Олександр  Зарицький, який не працює в установі і права підпису не має". 

Колектив наголошує, що ситуація стосується  не лише діяльності лабораторного центру, а й безпеки жителів Житомирської області та України, оскільки останнім часом в Україні спостерігається підйом захворюваності на коронавірусну хворобу  COVID-19, адже лабораторним центром виконується 96% усіх досліджень на SARS-CoV-2 в області та у разі зупинки роботи  вірусологічної лабораторії виконувати такий обсяг досліджень буде нікому.

"Зважаючи на вищевикладене,  трудовий колектив ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» звертається до Президента України, Прем’єр-Міністра України, керівництва ВООЗ, народних депутатів України, органів місцевої влади та правоохоронних органів не дати пану Віктору Ляшку  знищити нашу установу та звернути роботу колективу направлену на боротьбу з епідемією в Житомирській області  та захист населення  від  небезпечної хвороби", - закінчує звернення колектив.

Нагадаємо, на початку травня 2020 року після інформації про неможливість виконати весь обсяг тестів на коронавірус у місцевому лабораторному центрі у Житомир з робочим візитом приїхав головний санітарний лікар Віктор Ляшко. За результатами візиту очільник лабцентру Зіновій Парамонов був звільнений.

18 червня 2020 року Віктор Ляшко у Житомирі представив нового керівника лабораторного центру Олександра Зарицького.

Проте у вересні Зіновій Парамонов повернувся на посаду керівника ОЛЦ.

Коментарі (1)
  • Ольга Закусило

    Скільки можна?
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up