Ситуація із застосуванням пестицидів на території області є задовільною та контрольованою - результати досліджень

Ситуація із застосуванням пестицидів на території області є задовільною та контрольованою - результати досліджень

Результати дослідження на пестициди в Житомирській області за 12 місяців 2018 рік опублікував Житомиський обласний лабораторний центр МОЗ України.

У зв’язку з інтенсивним використанням земель необхідно вести систематичний контроль за рівнем її забруднення пестицидами. Так, обсяг застосування пестицидів для захисту основних сільськогосподарських культур в Житомирській області за 2018 рік склав 1461 тонн на 2133000,8 гектара, тобто на 1 гектар площі використано 685 г пестицидів. Порівнюючи з іншими країнами, це не дуже і багато. Так, найбільш інтенсивно використовуються пестициди в Японії (47 кг активної речовини на 1 гектар ), а також в Західній Європі (Бельгія – 12 кг, Франція – 6 кг).

Численні виробники гербіцидів і пестицидів, рекламуючи свою продукцію, здебільшого зазначають, що вона є нешкідливою для тварин, корисних комах, для рослин, які безпосередньо обробляються, а також для людини. Та насправді, якщо для окремих тварин, птахів і комах з їх відносно короткою тривалістю життя це в деякій мірі є правдою, то щодо людини, багаторічних рослин, а також тварин і птахів з тривалою довжиною життя це є прямий обман. І пояснення цьому дуже просте: гербіциди і пестициди, як би правильно ви їх не застосовували, навіть якщо вони у момент застосування та протягом декількох тижнів прямо не впливають безпосередньо на сільськогосподарську рослину, яку ви обробляєте, те все одне накопичуються в її клітинах. Відповідно, ви, а також тварини, птахи потім вживаєте ці пестициди у складі рослини і її плодів у їжу. Крім того, пестициди з кожним роком все більше накопичуються в ґрунті, в ґрунтових водах і знову і знову потрапляють до вашого організму, накопичуються там і отруюють його. А на короткоживучих тварин, птахів і корисних комах вони впливають на генетичному рівні, з покоління в покоління, що може призвести до вкрай негативних наслідків, в том числі і для людини, адже від існування багатьох комах (наприклад – бджіл) в повній мірі залежить існування людства.

 Україна підписала угоду про Асоціацію з Євросоюзом. Але, в ЕС (і не лише в ЄС) дуже обмежене або навіть категорично заборонене використання багатьох використовуваних в Україні гербіцидів, пестицидів та міндобрив. Наприклад,  в багатьох країнах світу повністю заборонене використання гербіциду гліфосат, який досі є найбільш використовуваним гербіцидом у світі. Це відбулося після того, як Всесвітня організація охорони здоров’я визнала його шкідливим для людини через те, що він може призвести до ракових захворювань.  Ми знаємо ці препарати від торгової марки «Раундап» («Roundup») та від інших торгових марок під різними назвами «Торнадо», «Лонтрел», «Ураган»,  «Гліфосфат», «Отаман», «Гліфошанс», «Рауль» та інші.

Лабораторія залишкових кількостей пестицидів за 12 місяців 2018 ріку дослідила 1396 проб харчових продуктів та об’єктів навколишнього середовища (грунту, води, повітря). Завдяки купівлі нового сучасного обладнання розширився перелік досліджуваних пестицидів. Збільшилась кількість виявлень пестицидів, так харчових проб було виконано 247, з яких у 30 випадках були виявлені залишкові кількості пестицидів, що не перевищують ГДК, а саме: конфідор, карате, ридоміл, раундап, рогор, актеллік. Як свідчать дані лабораторних досліджень, найбільш забруднені мікрокількостями пестицидів – овочі, так як вони безпосередньо обробляються отрутохімікатами.

В поточний період було проаналізовано 1268 проб води, з них 461 проба централізованого водопостачання, 602 проби з колодязів та свердловин.

За 12 місяців поточного року виконано 283 проби ґрунту по 452 інгредієнтах, відсоток виявлень залишків пестицидів складає 7,1, з них хлорорганічні сполуки – 6 виявлень. Нагадуємо, що ДДТ і ГХЦГ можуть зберігаються в ґрунті протягом десятиріч. Фосфорорганічні пестициди характеризуються незначною стабільностю, але такі як хлорофос у ґрунті зберігаються більше року, фосфамід і метафос -1,5 року.

В цілому, зважаючи на результати проведених досліджень можна зробити висновок, що ситуація із застосуванням пестицидів на території області є задовільною та контрольованою.

0
0
0
0
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 На сесії міськради виділили кошти на продовження ремонту тротуарів 17:30 Норвезькі благодійники передали автомобіль для Центру екстреної допомоги у Житомирі 17:00 Депутати міськради змінили порядок розгляду електронних петицій 16:40 Педпрацівникам ДНЗ Житомира встановлено надбавку 15 % Від читача 18:45 Як за 2 місяці заробити більше ніж за рік в Україні! Правда про заробітки, яку не розкаже ніхто! 16:20 "Bus of geroes" знову відвідає Францію 16:00 Музичній школі № 4 м. Житомира присвоїли ім'я Лесі Українки 15:40 Ціна на ліки з початку року зросла менше, ніж вартість одягу або послуг ЖКГ 15:19 На шляху Житомир - Чернівці вже влаштовано майже 3,5 тис. тонн асфальтобетону 15:05 Нардеп від Житомирщини Сергій Пашинський вже "засіває гречкою" свій виборчий округ 15:02 Прокуратура Житомирщини спільно з податківцями  викрила незаконну діяльність з розповсюдження фальсифікованого алкоголю 14:39 Депутати обласної ради 23 травня зберуться на чергову сесію 14:19 У Баранівці чаркування закінчилося ножовим пораненням 14:01 Чи потребує аліментів повнолітня дитина, що навчається 12:40 Президент України призначив трьох суддів на Житомирщині 12:20 На сесії міської ради затвердили Статут міської територіальної громади 12:13 В Житомирі закінчуються роботи з благоустрою для експозиції підземелля навпроти автодорожнього коледжу 12:01 Увага! До закінчення кампанії декларування залишилось 5 робочих днів 11:37 На Житомирщині на ЗНО-2019 зареєструвалося майже 12 тис. абітурієнтів 11:25 Житомирян запрошують на кастинг для зйомок у серіалі «Слов’яни»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up