Ситуація із застосуванням пестицидів на території області є задовільною та контрольованою - результати досліджень

Ситуація із застосуванням пестицидів на території області є задовільною та контрольованою - результати досліджень

Результати дослідження на пестициди в Житомирській області за 12 місяців 2018 рік опублікував Житомиський обласний лабораторний центр МОЗ України.

У зв’язку з інтенсивним використанням земель необхідно вести систематичний контроль за рівнем її забруднення пестицидами. Так, обсяг застосування пестицидів для захисту основних сільськогосподарських культур в Житомирській області за 2018 рік склав 1461 тонн на 2133000,8 гектара, тобто на 1 гектар площі використано 685 г пестицидів. Порівнюючи з іншими країнами, це не дуже і багато. Так, найбільш інтенсивно використовуються пестициди в Японії (47 кг активної речовини на 1 гектар ), а також в Західній Європі (Бельгія – 12 кг, Франція – 6 кг).

Численні виробники гербіцидів і пестицидів, рекламуючи свою продукцію, здебільшого зазначають, що вона є нешкідливою для тварин, корисних комах, для рослин, які безпосередньо обробляються, а також для людини. Та насправді, якщо для окремих тварин, птахів і комах з їх відносно короткою тривалістю життя це в деякій мірі є правдою, то щодо людини, багаторічних рослин, а також тварин і птахів з тривалою довжиною життя це є прямий обман. І пояснення цьому дуже просте: гербіциди і пестициди, як би правильно ви їх не застосовували, навіть якщо вони у момент застосування та протягом декількох тижнів прямо не впливають безпосередньо на сільськогосподарську рослину, яку ви обробляєте, те все одне накопичуються в її клітинах. Відповідно, ви, а також тварини, птахи потім вживаєте ці пестициди у складі рослини і її плодів у їжу. Крім того, пестициди з кожним роком все більше накопичуються в ґрунті, в ґрунтових водах і знову і знову потрапляють до вашого організму, накопичуються там і отруюють його. А на короткоживучих тварин, птахів і корисних комах вони впливають на генетичному рівні, з покоління в покоління, що може призвести до вкрай негативних наслідків, в том числі і для людини, адже від існування багатьох комах (наприклад – бджіл) в повній мірі залежить існування людства.

 Україна підписала угоду про Асоціацію з Євросоюзом. Але, в ЕС (і не лише в ЄС) дуже обмежене або навіть категорично заборонене використання багатьох використовуваних в Україні гербіцидів, пестицидів та міндобрив. Наприклад,  в багатьох країнах світу повністю заборонене використання гербіциду гліфосат, який досі є найбільш використовуваним гербіцидом у світі. Це відбулося після того, як Всесвітня організація охорони здоров’я визнала його шкідливим для людини через те, що він може призвести до ракових захворювань.  Ми знаємо ці препарати від торгової марки «Раундап» («Roundup») та від інших торгових марок під різними назвами «Торнадо», «Лонтрел», «Ураган»,  «Гліфосфат», «Отаман», «Гліфошанс», «Рауль» та інші.

Лабораторія залишкових кількостей пестицидів за 12 місяців 2018 ріку дослідила 1396 проб харчових продуктів та об’єктів навколишнього середовища (грунту, води, повітря). Завдяки купівлі нового сучасного обладнання розширився перелік досліджуваних пестицидів. Збільшилась кількість виявлень пестицидів, так харчових проб було виконано 247, з яких у 30 випадках були виявлені залишкові кількості пестицидів, що не перевищують ГДК, а саме: конфідор, карате, ридоміл, раундап, рогор, актеллік. Як свідчать дані лабораторних досліджень, найбільш забруднені мікрокількостями пестицидів – овочі, так як вони безпосередньо обробляються отрутохімікатами.

В поточний період було проаналізовано 1268 проб води, з них 461 проба централізованого водопостачання, 602 проби з колодязів та свердловин.

За 12 місяців поточного року виконано 283 проби ґрунту по 452 інгредієнтах, відсоток виявлень залишків пестицидів складає 7,1, з них хлорорганічні сполуки – 6 виявлень. Нагадуємо, що ДДТ і ГХЦГ можуть зберігаються в ґрунті протягом десятиріч. Фосфорорганічні пестициди характеризуються незначною стабільностю, але такі як хлорофос у ґрунті зберігаються більше року, фосфамід і метафос -1,5 року.

В цілому, зважаючи на результати проведених досліджень можна зробити висновок, що ситуація із застосуванням пестицидів на території області є задовільною та контрольованою.

0
0
0
0
Популярне у Житомирі Популярне у Житомирі
На Житомирщині довічне ув’язнення отримав вбивця-рецидивіст На Житомирщині довічне ув’язнення отримав вбивця-рецидивіст
П’ять популярних запитань про новий соціальний проект «Муніципальна няня» П’ять популярних запитань про новий соціальний проект «Муніципальна няня» КП «Центр захисту тварин» пропонує якісні послуги зі стерилізації домашніх тварин КП «Центр захисту тварин» пропонує якісні послуги зі стерилізації домашніх тварин У Бердичеві 35-річний чоловік ножем поранив свою старшу на 23 роки коханку У Бердичеві 35-річний чоловік ножем поранив свою старшу на 23 роки коханку План зовнішніх інвестицій ЄС для Житомирщини План зовнішніх інвестицій ЄС для Житомирщини
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:53 До Дня Героїв Небесної Сотні у Житомирі відкрили виставку фоторобіт 17:30 В області стартували громадські акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» 17:00 Стартувала реєстрація на Космічний напівмарафон в Житомирі 16:45 На Житомирщині судитимуть ділка, який купував, зберігав та збував фальсифікований алкоголь Від читача 18:55 “Мені сказали не приходити сюди в кедах”: як у Києві відбулася антивиставка “Освітня барикада” 16:40 На Житомирщині за добу горіло 4 гектари сухої трави 16:19 У Житомирі працівників поліції навчали реагувати на порушення під час виборів 16:00 У Житомирській області 28,5 тис. земельних ділянок зареєстровано в Державному земельному кадастрі в онлайн-режимі 15:38 Жителька Житомирщини відповідатиме за бездоглядність трьох неповнолітніх дітей і напад на поліцейського 15:18 На Житомирщині відбувся Кубок пам’яті Володимира Махна 15:00 Як створити дитячий будинок сімейного типу і отримувати від держави до 50 тис грн щомісяця 14:39 За погрози вбивством та фізичною розправою прокурору судитимуть 24-річного жителя Бердичева 14:20 На Житомирщині довічне ув’язнення отримав вбивця-рецидивіст 14:00 П’ять популярних запитань про новий соціальний проект «Муніципальна няня» 12:41 Видатки на освіту Житомирщини за три роки зросли майже вдвічі 12:19 Маленьких житомирян запрошують взяти участь в програмі «Уроки плавання». 12:00 Український бургер із салом за рік подорожчав на 10% 11:38 На автошляхах державного значення житомирські дорожники усунули майже 4300 квадратних метрів вибоїн 11:19 Увага: шахраї від імені податківців телефонують громадянам, вимагаючи гроші 11:16 За наругу над Прапором коростенцю "світить" позбавлення волі терміном до 3 років
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up