Найбільш свідомі у виборі лікаря жителі області віком від 40 до 64 років

Найбільш свідомі у виборі лікаря жителі області віком від 40 до 64 років

Саме жителі Житомирської області віком від 40 до 64 років підписали найбільшу кількість декларацій з сімейними лікарями або терапевтами.

Про це повідомили у прес-службі ОДА.

Від загальної кількості пацієнтів, котрі обрали свого лікаря, майже 35% – люди цієї вікової категорії. Загалом же на Житомирщині вже понад 942 тисячі жителів підписали декларацію з сімейним лікарем, педіатром або терапевтом. Таким чином задекларували своє право на медичні гарантії від держави.

За даними Національної служби здоров’я України, в Житомирській області 941 тис. 075 жителів підписали декларацію з лікарями. Підписана декларація з лікарем первинки – це право пацієнта на безоплатне медичне обслуговування в певних межах (консультування, діагностика, планова вакцинація, ведення неускладненої вагітності, оформлення довідок, невідкладна допомога, а також низка аналізів і досліджень). Також задекларовані відносини з сімейним лікарем з липня матимуть ще ряд «привілеїв». У разі потреби сімейний лікар спрямує пацієнта до вузького спеціаліста, з направленням консультація буде безкоштовною. 1 липня 2019 року стартуватиме програма «Безкоштовна діагностика», перелік безоплатних послуг розшириться: до нього увійдуть додаткові аналізи, ендоскопії, операції одного дня тощо. Крім того, лише лікар, з яким у пацієнта підписана декларація, може виписати е-рецепт на «Доступні ліки».

На Житомирщині найбільш свідомі у виборі лікаря жителі області віком від 40 до 64 років. Такі дані публікує Національна служба здоров’я. Розподіл за віковою групою пацієнтів області, які вже уклали декларації, виглядає так:

від 0 до 5 років – 71 тис. 303 (7,57%);

від 6 до 17 років – 144 тис. 294 (15,32%);

від 18 до 39 років – 232 тис. 170 (24,%);

від 40 до 64 років –  326 тис. 942 (34,72%);

від 65+ – 167 тис. 042 (17, 74%).

Нагадаємо, що з 1 квітня 2019 року держава припинила фінансування пацієнтів, які не уклали декларацію з сімейним лікарем. При невідкладних станах нададуть медичну допомогу, проте при потребі планового огляду чи консультації – спочатку запропонують підписати декларацію.

Пацієнти мають право:

  • на свій розсуд обрати будь-який лікувальний заклад (якщо він приєднався до медреформи).
  • обрати лікаря первинної ланки за своїм бажанням (без територіальної прив’язки, якщо лікар не перевищив ліміт пацієнтів).
  • отримувати інформацію про своє лікування. Ознайомлюватися з медичною документацією, отримувати відповідні виписки з медичної картки, результати досліджень.
  • на лікарську таємницю — збереження інформації щодо свого лікування. Пацієнт має право навіть на таємницю щодо факту звернення до лікаря.

Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up