Моторошна статистика: чому Україна лідирує за смертністю матерів і немовлят

Україна продовжує лідирувати за показниками материнської та дитячої смертності серед інших країн Європи.

Моторошна статистика: чому Україна лідирує за смертністю матерів і немовлят

За даними міжнародного оцінювання, у 2015 році в Україні було 120 випадків материнської смертності, в той час як у сусідній Польщі – 12, Румунії – 56, а у Німеччині – 42. У 2015 році в Україні було 2378 випадків смерті немовлят у перші 28 днів життя, в той час як у Польщі – 1122, Румунії – 1047, а у Німеччині – 1449 випадків.

Здоров’я протягом вагітності безпосередньо залежить від здорового способу життя матері не тільки під час вагітності, але й задовго до цього.

Про проблему смертності немовлят розповіла нам начальник охорони здоров’я при Житомирській міській раді Марія Місюрова.

«Резервом зниження дитячої смертності є: підвищення якості медичної допомоги, особливо первинної медико - санітарної допомоги, впровадження в практику дієвих програм, підвищення професійного рівня лікарів і медичних сестер та вміння раціонального застосування нових перинатальних технологій», – сказала вона.

За словами Марії Місюрової, кожен випадок дитячої смертності аналізується, приймаються відповідні управлінські рішення. Окрім підвищення професійного рівня лікарів з надання допомоги в жіночій консультації, пологових стаціонарах, дитячій лікарні, постійно покращується і матеріально-технічне забезпечення цих закладів.

Пологи як лотерея

Все більше житомирських жінок говорить про те, що пологовий будинок в Житомирі – це лотерея. Щоб пологи пройшли добре, повинні співпасти багато чинників: хороші лікарі на зміні, відповідний день тижня і час доби, вдале розташування зірок і просто людське везіння. Тільки в цьому випадку можна сподіватися, що і породілля, і новонароджений подолають випробування пологовим будинком без шкоди для свого здоров'я і вийдуть з його стін живими.

За словами областного педіатра Житомира Оксани Лук’яненко, одна з основних причин смертності малюків – майбутні мами, котрі нехтували медичним наглядом. Звідси й починаються всі біди.

«У пологові будинки вагітні надходять вже з ускладненням. Це зазвичай відбивається на дитині, для якої не проходить безслідно стрес, пережитий матір’ю. Незважаючи на деякі позитивні зрушення в демографічній ситуації, залишається актуальною проблема здоров’я жінок, які народжують хворих дітей та з малою вагою. Здоров’я новонароджених, рівні розвитку, захворюваності, смертності знаходяться у залежності від стану здоров’я їхніх батьків. Смертність дітей у віці від 7 днів до 1 року в більшості випадків пов’язана з вродженими вадами розвитку. У структурі летальних випадків серед новонароджених є внутрішньоутробне інфікування. Для запобігання цих випадків смерті необхідно забезпечити безпечні пологи і ефективний неонатальний догляд», – зазначила вона.

За словами педіатра, важливо виявити у новонародженої дитини хвороби і лікувати їх, бо якщо хвороба не виявлена і не проводиться відповідного лікування, дитина може важко захворіти і швидко померти.

«Регулярне спостереження за дитиною до року, організація правильного вигодовування та гігієнічного догляду, усунення шкідливих побутових чинників, що проводяться в основному медсестрою, є одними з найважливіших заходів у вихованні здорової дитини», – наголосила вона.

Необізнаність – корінь проблеми

З’явившись на світ, малюк і гадки не має про небезпеки, які можуть чекати на нього в затишному дитячому ліжечку: задуха через відригування їжі, попадання в трахею сторонніх предметів, перебої дихання через нестійкість нервової та дихальної функцій. Схильні до раптової смерті як недоношені так і доношені діти. Несподівано, без будь-якої видимої причини у дитини може відбутися зупинка дихання.

Як наголосила Оксана Лук’яненко, в Житомирі досить часто зустрічаються подібні випадки, які трапилися через необізнаність матерів в таких життєвих ситуаціях.

Для Житомирської області, як і для всієї України, це питання є дуже актуальним. Адже статистика на сьогодні засвідчує, що рівень знань у про те, у яких саме випадках вагітна повинна обов’язково звернутися до лікаря, є дуже низьким.

Без вакцинації

Як на одну з серйозних причин дитячої смертності житомирські лікарі вказують на широке поширення інфекційних захворювань. На жаль, зростання кількості випадків захворювань з цілої низки інфекційних хвороб викликане наслідками відмови від щеплень.

Багато батьків несерйозно ставляться до захворювання на кір, вважаючи її «звичайною» дитячою хворобою, в той час як кір є надзвичайно небезпечним захворюванням і однією з основних причин смерті серед дітей раннього віку. Навіть «банальний» коклюш вкрай небезпечний для дітей молодше 2-х років. Або ж краснуха, яка, незважаючи на легкість протікання самої хвороби, у вагітних може призводити до серйозних наслідків, викликаючи загибель плода або вроджені вади розвитку, відомі як синдром вродженої краснухи.

Юлія Довбня

 
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 Що подивитися на вихідних 16:20 Станьте Почесним Амбасадором Житомирщини 16:00 У Житомирі проходитиме шаховий фестиваль до Дня незалежності України 15:40 Селяни знайшли в лісових хащах небезпечний артснаряд Від читача 11:51 На окупованому Донбасі комунальний коллапс 15:25 Довбиська ОТГ готує програму активізації молоді 15:20 Фестивалі, спорт, квести: плануємо вихідні 15:05 Житомирщина презентує свою інвестиційну привабливість на форумі у білоруському Гомелі 14:39 Житомирська область - одна з лідерів по використанню коштів на закупівлю шкільних автобусів 14:16 Понад 21 тисяча містян оформили заяви на отримання "Картки житомирянина" 14:00 Ремонт дороги у Сонячному завершено 12:44 Реалізація проекту бюджету участі "Європейські електронні табло прогнозування транспорту на зупинках" 12:20 А.Дяченко: перші вибори в ОТГ на Житомирщині можуть відбутися в листопаді або грудні 12:17 Відключення води в Житомирі знову переноситься 12:00 На Житомирщині фахівці опрацювали понад 5 тис. проектів землеустрою, що надійшли на погодження з різних областей України 11:40 Водія вантажівки-учасниці ДТП, в якій загинуло двоє людей, затримано 11:40 У жителів Житомирського та Овруцького районів поліцейські вилучили врожаї  коноплі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up