Моторошна статистика: чому Україна лідирує за смертністю матерів і немовлят

Моторошна статистика: чому Україна лідирує за смертністю матерів і немовлят

Україна продовжує лідирувати за показниками материнської та дитячої смертності серед інших країн Європи.

За даними міжнародного оцінювання, у 2015 році в Україні було 120 випадків материнської смертності, в той час як у сусідній Польщі – 12, Румунії – 56, а у Німеччині – 42. У 2015 році в Україні було 2378 випадків смерті немовлят у перші 28 днів життя, в той час як у Польщі – 1122, Румунії – 1047, а у Німеччині – 1449 випадків.

Здоров’я протягом вагітності безпосередньо залежить від здорового способу життя матері не тільки під час вагітності, але й задовго до цього.

Про проблему смертності немовлят розповіла нам начальник охорони здоров’я при Житомирській міській раді Марія Місюрова.

«Резервом зниження дитячої смертності є: підвищення якості медичної допомоги, особливо первинної медико - санітарної допомоги, впровадження в практику дієвих програм, підвищення професійного рівня лікарів і медичних сестер та вміння раціонального застосування нових перинатальних технологій», – сказала вона.

За словами Марії Місюрової, кожен випадок дитячої смертності аналізується, приймаються відповідні управлінські рішення. Окрім підвищення професійного рівня лікарів з надання допомоги в жіночій консультації, пологових стаціонарах, дитячій лікарні, постійно покращується і матеріально-технічне забезпечення цих закладів.

Пологи як лотерея

Все більше житомирських жінок говорить про те, що пологовий будинок в Житомирі – це лотерея. Щоб пологи пройшли добре, повинні співпасти багато чинників: хороші лікарі на зміні, відповідний день тижня і час доби, вдале розташування зірок і просто людське везіння. Тільки в цьому випадку можна сподіватися, що і породілля, і новонароджений подолають випробування пологовим будинком без шкоди для свого здоров'я і вийдуть з його стін живими.

За словами областного педіатра Житомира Оксани Лук’яненко, одна з основних причин смертності малюків – майбутні мами, котрі нехтували медичним наглядом. Звідси й починаються всі біди.

«У пологові будинки вагітні надходять вже з ускладненням. Це зазвичай відбивається на дитині, для якої не проходить безслідно стрес, пережитий матір’ю. Незважаючи на деякі позитивні зрушення в демографічній ситуації, залишається актуальною проблема здоров’я жінок, які народжують хворих дітей та з малою вагою. Здоров’я новонароджених, рівні розвитку, захворюваності, смертності знаходяться у залежності від стану здоров’я їхніх батьків. Смертність дітей у віці від 7 днів до 1 року в більшості випадків пов’язана з вродженими вадами розвитку. У структурі летальних випадків серед новонароджених є внутрішньоутробне інфікування. Для запобігання цих випадків смерті необхідно забезпечити безпечні пологи і ефективний неонатальний догляд», – зазначила вона.

За словами педіатра, важливо виявити у новонародженої дитини хвороби і лікувати їх, бо якщо хвороба не виявлена і не проводиться відповідного лікування, дитина може важко захворіти і швидко померти.

«Регулярне спостереження за дитиною до року, організація правильного вигодовування та гігієнічного догляду, усунення шкідливих побутових чинників, що проводяться в основному медсестрою, є одними з найважливіших заходів у вихованні здорової дитини», – наголосила вона.

Необізнаність – корінь проблеми

З’явившись на світ, малюк і гадки не має про небезпеки, які можуть чекати на нього в затишному дитячому ліжечку: задуха через відригування їжі, попадання в трахею сторонніх предметів, перебої дихання через нестійкість нервової та дихальної функцій. Схильні до раптової смерті як недоношені так і доношені діти. Несподівано, без будь-якої видимої причини у дитини може відбутися зупинка дихання.

Як наголосила Оксана Лук’яненко, в Житомирі досить часто зустрічаються подібні випадки, які трапилися через необізнаність матерів в таких життєвих ситуаціях.

Для Житомирської області, як і для всієї України, це питання є дуже актуальним. Адже статистика на сьогодні засвідчує, що рівень знань у про те, у яких саме випадках вагітна повинна обов’язково звернутися до лікаря, є дуже низьким.

Без вакцинації

Як на одну з серйозних причин дитячої смертності житомирські лікарі вказують на широке поширення інфекційних захворювань. На жаль, зростання кількості випадків захворювань з цілої низки інфекційних хвороб викликане наслідками відмови від щеплень.

Багато батьків несерйозно ставляться до захворювання на кір, вважаючи її «звичайною» дитячою хворобою, в той час як кір є надзвичайно небезпечним захворюванням і однією з основних причин смерті серед дітей раннього віку. Навіть «банальний» коклюш вкрай небезпечний для дітей молодше 2-х років. Або ж краснуха, яка, незважаючи на легкість протікання самої хвороби, у вагітних може призводити до серйозних наслідків, викликаючи загибель плода або вроджені вади розвитку, відомі як синдром вродженої краснухи.

Юлія Довбня

 
0
0
0
0
Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 Поспішайте зареєструватися на освітні курси для сфери обслуговування 17:30 У бердичівській родині народилась 15-та дитина 17:01 У Домі української культури в Житомирі відкрили експозицію про життя і творчість Пантелеймона Куліша 16:40 Житомирянки стали срібними призерками турніру з волейболу сидячи у Фіндляндії Від читача 13:28 Допоможіть,хто може! 16:24 У житомирському гідропарку виявлено знесилену та поранену рись 16:17 Правила виклику швидкої допомоги не змінилися: МОЗ спростовує фейки 16:00 У Новогуйвинському після візиту знайомого господарі помітили зникнення телефонів і грошей 15:37 Житомирщина - на 2-му місці як регіон з найдешевшим соціальним кошиком 15:19 Зниклого семикласника з Житомирщини поліцейські знайшли у Почаєві 15:15 А ви вже падали на житомирських тротуарах? Як це робити правильно 15:00 Гранати, зброю та наркотики зберігав у власній оселі житель Коростенського району 14:40 Для участі у ЗНО випускникам шкіл необхідно мати паспорт громадянина України 14:20 Житомирян запрошують долучитися до формування «живого» ланцюга єдності з нагоди 100-річчя проголошення Акта злуки 14:00 Для людей з інвалідністю запроваджено онлайн-сервіс придбання залізничних квитків 13:54 Житель Черняхова продавав через Інтернет чужі автомобілі 12:42 8 головних змін в земельному законодавстві 12:22 У Житомирі відбувся чемпіонат області з кікбоксингу WAKO «ТРЕТЯ УКРАЇНА» 12:02 І знову про телефонних шахраїв: ще більше, нахабніше та цинічніше 11:38 4 зайвих дні в Україні коштували громадянину Білорусі 1700 гривень штрафу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up