Кошти на "Доступні ліки" вже надійшли до Житомирської обласної ради, але не до розпорядників

Кошти на "Доступні ліки" вже надійшли до Житомирської обласної ради, але не до розпорядників

Програма "Достіпні ліки" була вчасно та у повному обсязі профінансована державою, але в усіх областях, окрім двох, кошти не розподілено місцевою владою.

Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я.

"7 грудня Верховна Рада ухвалила бюджет на 2018 рік, 3 січня Державна казначейська служба України перерахувала в кожну область заплановану на січень суму. В регіони надійшло 83,3 млн грн з передбаченого на цей рік 1 млрд грн (кошти на перший місяць року).

Проте наразі лише дві області — Полтавська та Чернігівська — попіклувалися про своїх пацієнтів та направили кошти до кінцевих розпорядників, якими зазвичай є заклади охорони здоров‘я. Натомість в інших регіонах дотепер не ухвалені обласні та місцеві бюджети, не розподілено кошти по районах. Будь-які затримки в роботі програми створюють перерви в лікуванні для пацієнтів, які мають серцево-судинні хвороби, діабет ІІ типу та бронхіальну астму", — наголошує МОЗ та додає, що Міністерство разом з Урядом працює, аби вже в лютому було збільшено перелік ліків, які можна буде отримати за програмою на 100% безоплатно. Це відбудеться успішно за умови, що кожна область України налагодить роботу з програмою і нарешті кошти будуть перерховані до місцевих головних розпорядників.

Також за інформацією, що оприлюднена на сайті МОЗ, відомо: кошти для програми "Доступні ліки" надійшли на обласну раду, але, за інформацією казначейства, розпрядники отримають їх протягом 23-26 січня 2018 року.

На сайті Житомирської ОДА, своєю чергою, повідомляється, що для забезпечення жителів медичними препаратами за урядовою програмою «Доступні ліки» у 2018 році Житомирська область отримала 31 млн 967,5 тис. грн.

Як вже повідомляли "20 хвилин", найближча сесія Житомирської обласної ради відбудеться 7 березня 2018 року.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up